Spetteren, bubbelen en IO dinsdag 13 juli 2010 Formaat maakt wel degelijk uit. Tenminste als het om verplaatsbare zwembaden gaat. Nam je enkele jaren geleden nog genoegen met een opblaasbaar peuterbadje om verkoeling te zoeken, tegenwoordig kan zo'n bad niet groot genoeg zijn. door Oennis Rijsbergen Een zwembad in de tuin, wip nou niet hebben? Afgezien van u«_ ruimte, kan niet iedereen zich die luxe permitteren. Alhoewel... De laatste jaren zijn opblaasbaden op de markt gekomen, waarin je met enige fanta sie zelfs baantjes kunt trekken. En het mooie is, ze zijn nog betaalbaar ook. Voordat je een opblaasbaar zwembad koopt, bedenk dan eerst goed wat je er ei genlijk mee wilt doen. Is het voor zomaar vtfp afkoelen, of wordt hij 's zo- mei. udgtrijKS get)ruikt? Een groot zwembad in je tuin lijkt mis schien aanlokkelijk, maar er gaan soms dui zenden liters water in. Vullen is een enor me klus, leeg laten lopen trouwens ook. Bovendien vergt een groot zwembad veel meer onderhoud. Zorg je niet goed voor schoon water, dan is het bad binnen enke le dagen slijmerig en tiert het van de insec tenlarven. Groot, groter, grootst. Dat is wel zo'n beetje de trend de laatste jaren als het gaat om opblaasbare zwembaden. Er zijn exemplaren te koop van meer dan vijf meter in doorsnee en een diepte van zo'n 1,3 me ter. Daarmee zijn het geen onschuldige pierenbadjes meer. Mensen met kleine kinderen moeten dan ook op hun hoede zijn. En hun kroost nooit uit het oog verliezen. Er zijn vele soorten en merken. De bodem van som mige baden kan erg glad zijn. Vraag aan de verkoper of dat ook het geval is bij het bad dat je wilt aanschaffen. Een zwembad van een paar meter in doorsnee ruim je niet elke dag op. En dus moet je het water goed schoonhou den, wil je het bad niet tot een vijver laten verworden. Een filterpomp is ook nodig om kleine deeltjes uit het water te filteren. Vaak zit zo'n pomp bij het zwembad inbe grepen. Maar de pomp houdt niet de bo dem en de wanden van het bad schoon. Daar heb je chemicaliën voor, bijvoor beeld chloortabletten. Vaak zit er een tes ter bij waarmee je kunt meten of er vol doende chloor in het water zit. Ongeveer twee keer per week moet je het water even testen. Een schepnetje is ook handig om insecten en bladeren uit het water te vissen. Bovendien is een afdekzeil aanbevo len om het bad af te dekken wanneer je het niet gebruikt. Je hebt opblaasbadjes van net anderhalve meter in doorsnee, maar het andere uiterste is een bad van 5,5 meter. Red je het bij het kleinste for maat nog wel met een paar emmertjes water, in zo'n superbad gaat maar liefst 22.300 liter. Veel voorkomende merken zijn Speedy Pool, Bestway en Intex. Er is weinig kwaliteitsverschil. Ze zijn op internet te koop, maar ook bij speelgoedzaken en winkels als Blokker en Praxis. De prijs van een gemiddeld bad begint zo rond de 50 euro. Voor een jumbobad moet je ongeveer 680 euro neertellen. www.speedypool.nl,www.bestway-global.com,www.intexcorp.nl In Vlissingen werden afgelopen weken opblaasbaden bij cafés gezet om Oranjefans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80