8| Bijna alle meeuwen in de kleine De kameleons fascineren dinsdag 13 juli 2010 In Burgh-Haamstede kun je meeuwen spotten. Niet van een afstand, maar van dichtbij. Zomerverslaggeefster Kris Derks greep daarom de meeuwenduinentocht aan om haar aversie tegen deze doorgaans brutale vogels kwijt te raken. door Kris Derks Vogels zijn nooit mijn lievelings dieren geweest. Beter gezegd; sinds er jaren geleden een meeuw vanuit de lucht demon stratief op mijn vingertopje poepte toen ik wilde checken of het bui ten regende koester ik een haat tegen alles wat vliegt. Toegegeven, het was wel één meeuw die het hier voor de rest had verpest. Dus toen mij werd aangeraden om aan de zogenaam de 'meeuwenduinentocht' in Burgh-Haam stede deel te nemen leek me het wel zo eerlijk om de vogels nog een kans te ge ven. Hoewel de beschrijving van de tocht op de website van de VVV Zeeland -op zoek naar krijsende meeuwen- mijn eigen gevoelens nogmaals bevestigde, begin ik onbevoor- oordeeld aan mijn tocht. Ik heb voor de ze- Geen meeuwen, maar wel ander wild in het duingebied bij Burgh-Haamstede. door Tom Vennink Dat tere kinderzieltjes niet terugdein zen voor Moeder Natuurs geheim zinnigste wezens blijkt wel uit de ontmoetingen tussen tropisch reptiel en ur baan kind in Reptielenzoo Iguana in Vlis- singen. Terwijl het kroost de neuzen tegen de glazen afscheidingen drukt, volgen de ouders het schouwspel enigzins angstig op een afstandje. Het ontvangstcomité in Iguana bestaat uit het Gilamonster en zijn aanstaande prooi. De hagedis zet direct de toon voor de tocht door het dierenrijk der verre wouden met zijn trage manoeuvres en beschouwende blik. Paradepaard]es zijn de reuzenschildpad, vo gelspin, netpython, Mississipi-aligator en reuzen wandelende tak. Allen de grootste in hun soort. De kameleons trekken echter de meeste belangstelling van de kinderen. Al kruipend door hun reservaatjes winnen ze de grootste aandacht van de bezoeker- tjes, die vervolgens hun ouders raadplegen voor een verklaring voor de verkleuring van het beest. Volwassenen, geen nood, elk dier komt met een identiteitsplakkaat. Kinderen kunnen echter ook zelf op onder zoek uitgaan. Breed smalende slangen pre senteren zich op tekeningen met eenvoudi ge uitleg .over, bijvoorbeeld, hun voortplan ting. De filosofie van Iguana is bevredi gend. Prioriteit is het opvangen van reptie len, amfibieën en geleedpotigen om ze uit eindelijk weer terug te plaatsen in de na- Een braakbal van een meeuw. Een wandeling door het duingebied staat gelijk aan het nemen van een aantal flinke klimmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78