A Voor blik Sjezen en ringrijders op en bij Abdijplein Zomeravondconcert met trio 'La Gioia' Muziek Pirates of the Carribean in Renesse o dinsdag 13 juli 2010 WOENSDAG 14 JULI Ouddorp, Goeree-Overflakkee Tramrit met een stoomtram. Een leuke tramrit maken met een historische stoomtram vanaf de RTM-remise aan de Punt te Ouddorp. G.C. Schellingerweg 2, vanaf 11.45 uur. Waterlandkerkje Zomeravondconcerten aan Zee in West Zeeuws-Vlaanderen. Locatie: Hervormde kerk. Aan vang: 20.00 uur. Entree: 8,- euro p.p. (incl. koffie in de pauze), kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding, gratis. Voor meer informatie: www.zomeravondconcerten- aanzee.nl Westkapelle Rondwandeling 'Westkapelle: een dijk van een dorp'. Westkapelle heeft een roerige geschiedenis. Eén van de meest aangrijpende periodes in de geschie denis van het dorp is de Tweede Wereldoorlog met de bombardementen van 1944 op dijken in Walcheren, de inundatie die er op volgde, het dich ten van de dijk en de wederopbouw van het dijk- dorp. Met een gids maak je onder meer kènnis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Kaarten zijn a €4,75 verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland en bij Polderhuis Westkapelle, Zuidstraat 154-156. Wandeling van 10.30 tot 12.00 uur. DONDERDAG 15 JULI Goes Zomerkoopjesmarkt, Grote Markt, 09.00 tot 17.00 Sluis Rondleiding in Sluis met bezoek aan enige Belfort van Nederland. Naast mooie plekjes en beziens waardigheden maak je kennis met Napoleon, 'De Dikke van Dale', de klokkenist Jantje van Sluis en natuurlijk Prins Maurits. Wie het nog hogerop wil zoeken, kan de Belforttoren beklimmen. Na het be zoek aan het Belfort volgt een korte wandeling over de oude vestingwerken van Sluis. Deze wande ling duurt circa twee uur. Kaarten a €4,00 per per soon (inclusief entree Belfort) zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Voor meer informatie kun je contact opnemen met VW Kantoor Sluis via 0117-461700 of sluis@vvvzvl.nl. Sint-Annastraat 15, 10.30 tot 12.30 uur. Veere Historische markt, 10.00 tot 17.00 uur. Streekpro ducten, schapen scheren, paarden beslaan, wol spin nen, Walcherse klederdracht en tevens rommel- en curiosamarkt. Vandaag is de scharensliep er.- Anna van Borsele-wandeling. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan het stadhuis op de Markt en aan een museum over de Schotse wolhandel, die is ondergebracht in twee koopmanshuizen aan de Kaai. Deelname kost 8,00 per persoon voor volwassenen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Kaarten zijn ver krijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Vertrek Oude straat 28, vanaf 13.30 tot 15.00 uur. Vrouwenpolder Begeleide wandeling door natuur gebied Oranjezon. Een gids van Het Zeeuwse Landschap laat u kennismaken met het gevarieer de natuurgebied Oranjezon. De wandeling gaat door loofbos, struwelen, duingrasland en duinen. U komt van alles te weten over de geschiedenis van het gebied, de waterwinfuntie en de voorkomende planten en dieren, zoals duindoorn, rendiermos en herten. Koningin Emmaweg 22, 19.00 tot 21.00 uur. Westenschouwen Op safari door het grootste bos van Zeeland met de skelter, familiefiets, piet plezier. Skelterexpedi tie door bos en duin. Op stap met routekaart en opdrachten op de skelter(s) om de geheimen van het bos te verkennen. Duur van de tocht voor spor- tievelingen 2 uur. Start vanaf Natuurinformatiepunt en Trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westen- schouwen. Van 11.00 tot 18.00 uur. MIDDELBURG - Het centrum van Middel burg ademt donderdag folklore. Op en bij het Abdijplein proberen zo'n 39 sjezen- combinaties en 27 ringrijders te paard in twee aparte wedstrijden hoge ogen te gooien tijdens de Folkloristische Dag. Naast de prijzen voor de meest gestoken ringen zijn er ook verschillende prijzen te winnen voor de mooiste en de meest artis tieke sjezencombinatie en het mooist ge klede paar. De wedstrijden zijn van 9.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Op 19 augustus strijden op het Molenwater in Middelburg zo'n 200 ringrijders om het Zeeuws Kampioenschap ringrijden. Avondexcursie van Staatsbosbeheer door de Bos- wachterij. Vertrek bij Excursieschuur, Kraaijenstein- weg 140, aanvang 19.00 uur. Een deskundige gids van Staatsbosbeheer geeft uitleg over de historie en het beheer van dit duinbos en de planten en die ren die er leven. Prijs 2,00 euro per persoon en 1,00 euro voor kin deren t/m 12 jaar. Reserveren via VW Schou- wen-Duiveland, kantoor Burgh-Haamstede, 0900-2020233. Duur van de wandeling is 2 uur. Yerseke Natuurvaartocht Nationaalpark Oosterschelde met M.p.s. Adriana. Beleef zelf eens dit grootste Natio naal Park Oosterschelde van Europa in 2,5 uur, wij vertellen u alles over wat er in en op de Ooster schelde leeft en te zien is. Voor kinderen (met de ouders) hebben we vooraf een 'vispretje'. Prinses Beatrixhaven, vanaf 10.00 uur. Rondvaart Mosselcultuur. U gaat anderhalf uur lang mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke om te bekijken (afhankelijk van het getijde) hoe het zwar te goud gevist wordt en aan wal wordt gebracht voor de verwerking. Tijdens de vaart kunt u de 'vui le mossels' voelen en zelfs rauw proeven... sinds 2000 bij ons een unieke ervaring! Prinses Beatrixhaven, 14.30 tot 16.00 uur. IJzendijke 'In de voetsporen van Napoléon', wisselexpositie bij Museum Het Bolwerk, Markt 28 Open van 13.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zierikzeese dagen. Braderie /Toeristische markt, Centrum, 10.00 tot 16.00 uur. Stadswandeling Zierikzee met beklimming van de Dikke Toren. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad rijkdom, welvaart en schoonheid. Tij dens deze wandeling kun je onder begeleiding van een deskundige gids ook de Sint Lieve Monstert oren (ook wel 'Dikke toren' genoemd) beklimmen. Kaarten a €6,50 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. VW Zierikzee, Nieuwe Haven 7. Van 11.00 tot 13.00 uur. Bezichtiging Molen 'De Haas, Bolwerk; 12.00 tot 17.00 uur. Zoutelande Seizoensmarkt, van 12.00 uur tot 21.00 uur. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. Folklore in Middelburg. Stoomtram Óuddorp. OOSTKAPELLE - Stichting Oostkapelle Cultu reel verzorgt morgenavond een zomera vondconcert in de Dorpskerk in Oostkapel le. Het concert begint om 20.00 uur. Het trio 'La Gioia' is een unieke combina tie van instrumenten, waarvoor eigenlijk nooit muziek is geschreven. Ineke de Ven- te speelt de harp, Jolanda Dekkers de blok fluit en Pierre de Nijs de gitaar. De toegang is gratis. Er is wel een mogelijk heid tot het leveren van een vrijwillige bij drage. Meer informatie vindt u op de web site. ©www.zomeravondconcertenoostkapelle.nl archieffoto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - Muziekvereniging 'Luctor et Emergo' uit Renesse geeft zaterdag om 19.30 uur een concert bij strandpaviljoen Blasa Bloesa, bij duinovergang Jan van Renesseweg in Renesse. Het concert, onder de titel 'Luctor on the beach', wordt gehouden ter gelegenheid van het 105-jarig bestaan. Gespeeld wordt onder meer Pirates of the Carribean, de Poolster mars en La Isla Bonita. De toegang is gratis. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Watermeter in het centrum van Renesse of het Dorpshuis. Voor meer informatie neemt u telefonisch contact op via 0111-461989 of 06-22994278.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75