Geen genoegen 20 Twirlsters Showgirls scoren hoog op EK 'Ik wil iedereen aanbevelen om hier te gaan wonen' Jongeren gezocht voor film van Ans Schilders Het Bedrijf v/h neemt speelfilm Circada op brieven Vernielingen aan auto's Nieuwvliet dinsdag 13 juli 2010 VLISSINGEN Zandloperij, het scenario waarmee Ans Schilders vorig jaar een schrijf- workshop tijdens Film by the Sea won, wordt verfilmd. Het resultaat is dit jaar te zien op het Vlissingse filmfestival. Voor de verfilming is Schilders op zoek naar jonge acteurs en actrices van ongeveer 16 jaar, liefst op Wal cheren. Op 18 juli is er een auditie- ronde. Er wordt gefilmd in de week van 9 augustus. In de weken ervoor zijn de repetities. Inlichtin gen: ansschilders@zeelandnet.nl. NIEUW- EN ST JOOSLAND De Zeeuwse beeldend muziekthea- tergroep Het Bedrijf v/h neemt de ze zomer de speelfilm Circada op. De film verhaalt over een klein, rei zend variétégezelschap. Het Bedrijf v/h werkt samen met jonge Zeeuw se acteurs, musici en filmers. Rob Maaskant schreef het scenario en voert de regie. Circada gaat in het voorjaar van 2011 in première bij 'Film by the Sea door het jaar' en is tevens het uitgangspunt voor een project voor het middelbaar onderwijs. door Frank Balkenende 'S-heerenhoek - Het A-team van The Showgirls uit 's-Heerenhoek is als zesde geëindigd op het Euro pees Kampioenschap Freestyle Twirling in het Engelse Sheffield. Er deden veertien landen mee. „Een geweldige prestatie van een kleine vereniging uit 's-Heeren hoek. Er konden zes teams door naar de finale en wij zaten erbij. ]e moet niet vergeten dat twirling in andere landen zoals in Frankrijk en Italië bijna professioneel wordt beoefend. Ze trainen soms twintig uur per week. We zijn apetrots", zegt voorzitter Marja Bliek van The Showgirls. Over twee jaar speelt het EK zich af in België. The Showgirls zullen zich met de junioren dan weer eerst landelijk moeten bewijzen om een ticket naar het Europese podium te verdienen. Bliek: „Dat zal een ander team zijn dan het huidige. Deze meiden doen vol gend seizoen mee met de senioren en of ze daar meteen kans ma ken... Nou, dat wordt moeilijk." The Showgirls onder leiding van coach Andrea Peemen hebben in elk geval een beker en een oorkon- "de gewonnen. „En veel ervaring", voegt Bliek toe. Overigens moest de vereniging met allerlei acties geld inzamelen om aan het EK deel te kunnen ne- zierikzee - Al zestig jaar zijn P. Minnaard en M. Minnaard-Frank uit Zierikzee bij elkaar. Gisteren is het jubileum gevierd met een een voudig feestje en een bezoek van de burgemeester thuis. Volgende maand vindt het grote feest plaats. Het stel trouwde in 1950 in Am sterdam. Omdat de woningnood groot was, woonde het paar de eer ste jaren bij haar ouders in Amster dam. In 1973 verhuisde het paar naar Zie rikzee. „Het is hier zo mooi, ik zou alle mensen willen aanbevelen hier te gaan wonen", zegt me vrouw Minnaard. Zij is een Amsterdamse, hij is half Indonesisch, half Zeeuws. Gebo ren in Djokjakarta en als klein jon getje naar Yerseke gekomen, naar de geboorteplaats van zijn vader. Daar kreeg hij bij aankomst veel bekijks, want hij was het eerste bruine kind in het dorp. Tijdens zijn werkzame leven was hij marconist bij de Rijkslucht vaartdienst. Na zijn pensionering (op 54-jarige leeftijd) begon hij met schilderen. Hij heeft veel be roemde schilderijen van Rem brandt nageschilderd (zie foto). Het echtpaar heeft vier kinderen gekregen. Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 08 juli 2010 blijkt, dat t.v.v. Arlette Louise van Eerdewijk, wonende te Krabbendijke aan MOHA- MED SELIM OUDA SELIM zonder bekende woon- of verblijfplaats, is bete kend een verzoekschrift tot echtschei ding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank te Middelburg op 28-06- 2010, met aanzegging dat uiterlijk 27- 10-2010 een verweerschrift kan worden ingediend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde Mohamed Selim Ouda Selim kan een afschrift van dit exploot met bijlage ver krijgen op één van onderstaande adres sen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Op woensdag 14 juli 2010 om 14.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEI LING. Deze veiling vindt plaats aan het adres Molenberg 1 te Middelburg, ten laste van M.E.A. van Deutekom. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt uibellen met ons kantoor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020 of met M.L. Scheepbouwer 06-22782108 als tk-gerechtsdeurwaarder belast met de executie. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilingdeurwaarder.nl. Het echtpaar Minnaard te midden van de door hemzelf geschilderde 'mees terwerken' foto Dirk-Jan Gjeltema Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 e-mail: lezersredacteur@pzc.nl Pontes Wij wensen wethouder Jo-Annes de Bat veel succes met het nieuwe schoolgebouw van Pontes en we hopen dat hij zich aan zijn belofte houdt om alle ontwikkelingen te rug te koppelen. Wij hebben in de ze kwestie te maken gehad met me vrouw Van 't Westeinde en de heer Dieleman. We zitten nog te wachten op terugkoppeling. Er is een lawaaiig ventilatiesysteem, de leerlingen en leraren zagen, schu ren en slijpen buiten, zelfs in het weekend. Zij hebben oordoppen op, maar de bewoners van de PC Quantstraat zitten in het lawaai. TIEN JAAR REVALIDATSEKLINIEK IN ZEELAND door Nadia Berkeüdeir nieuwvliet - In de nacht van zater dag op zondag zijn vernielingen aangericht aan auto's in Nieuw vliet. Vermoedelijk is dit gebeurd na de 'troostfinale' tussen Duits land en Uruguay. Waarschijnlijk is er vuurwerk gebruikt. Bij de poli tie zijn tot nu toe twee aangiftes binnengekomen. De eigenaar van een op de. St. Bavodijk geparkeer de auto meldde dat zijn achterruit er helemaal uit lag. De voorruit van de auto was beschadigd, even als de ruitenwissers. Ook de voor ruit van een auto die geparkeerd stond aan de Heggerank werd be schadigd door, vermoedelijk, vuur werk. Mogelijk zijn meer auto's doelwit van de vandalen geweest. Het klassieke beeld van een revalidatie centrum, mensen die aan een brug met veel pijn en moeite opnieuw leren lopen, klopt maar voor een deel. Bij reva- lidatiekliniek de Lindenhof in Goes komen vooral veel mensen die een beroerte hebben gehad. De kliniek bestaat tien jaar. Voor die tijd moesten mensen die een beroerte of een ongeluk had den gehad naar een revalidatiekli- niek in Rotterdam of Brabant. „Dat familie zo lang moest reizen was een belemmering", zegt unit manager Han Mes. „En dat terwijl ons doel is om mensen in hun maatschappelijke omgeving terug te brengen; de afstand tot thuis maakte dat moeilijk." Daarom is destijds besloten om naast het poli klinisch revalidatiecentrum bij het ziekenhuis in Goes ook een kli niek te bouwen, waar mensen op genomen konden worden. „Zeker de helft van de mensen die hier opgenomen is, heeft een be roerte gehad", vertelt clustermana ger Lou Corsius. „Verder hebben we vooral veel amputatiepatiën ten. De meeste daarvan moeten een ledemaat missen na vaatpro- blemen; een enkeling na een onge val. Dat zijn trouwens wel de men sen die ogenschijnijk genezen weer naar buiten lopen; de meeste mensen die hier komen leren we vooral omgaan met hun beper king, dat doen we door ze inten sief te begeleiden." Het meest bijzondere aan een reva- lidatiekliniek is dat de patiënt door een team wordt behandeld, en niet door een afzonderlijk stel spe cialisten. Bij de Lindenhof werken revalidatieartsen samen met fysio therapeuten, logopedisten, ergo therapeuten, psychologen, maat schappelijk werkers en bewegings therapeuten. „We kijken hier breed naar het functioneren van mensen", zegt Mes. „Thuis, op het werk en daarnaast naar alle aspec- tssms& mmme& msm s Hopelijk doet Jo-Annes de Bat het anders:, zodat de bewoners rond om de nieuwe school geen reden tot klagen hebben. Succes! J.F. van den Berg P.C. Quantstraat 52, Goes Snelheid Vlaketunnel Tijdens werkzaamheden in de tun nel is enkele maanden een aange paste snelheid van 70 kilometer per uur nodig geweest. Dat was te begrijpen. Nu de werkzaamheden in de tunnel klaar zijn beweert de heer Heijdens van Rijkswaterstaat dat de snelheid voorlopig 90 kilo meter per uur moet blijven omdat nog diverse systemen niet werken. Het is onvoorstelbaar dat dit niet in dezelfde tijd allemaal is uitge voerd. Deze uitleg is voor de weg gebruiker niet geloofwaardig. Het onzichtbaar afbouwen van de syste men kan echt wel plaatsvinden wanneer het verkeer daar gewoon 120 rijdt! Het testen van de nog af te bouwen systemen zou dan in de ten die daarmee samenhangen." Eind vorig jaar is de stichting Reva- lidatiegeneeskunde Zeeland, waar de Lindenhof onder valt met een vergelijkbare organisatie in Breda. Samen heten ze Revant. Patiënten merken daar niet veel van, denken Mes en Corsius. Mes: „Door de grotere schaal, proberen we betere zorg te leveren." Corsius: Als afzon avond kunnen met aanpassen van de snelheid. De opmerking dat het verkeer beter doorstroomt bij een snelheidsverlaging tijdens drukke periodes slaat nergens op. J. Jobse Ooststraat 29, Kapelle Seksueel misbruik Iedere keer verbaas ik me over de hoogte van de straf in seksueel mis- bruikzaken. De zwemleraar krijgt 7 jaar, de stiefvader van een achtjarig meisje krijgt 14 maanden (krant, 8 juli). Volgens artikel 242 -249 van het wetboek van strafrecht kunnen de straffen variëren van maximaal 4 jaar tot 12 jaar. Ik vraag me soms af of de rechterlijke macht deze wetten kent. De pedofiel die mijn zoon in 1996 verkrachtte werd voor het verkrachten van 5 jon gens, veroordeeld tot 36 maanden. Met aftrek van diverse zaken heeft hij een jaar in de gevangenis door gebracht. Twee weken na zijn vrijla-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56