Zeeland PZC ,7 Rechter vernietigt vergunning Aldi Verloren SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 KORT GEDING Geen tijdelijke supermarkt op Het Gat van Nieuwerkerk Schoolkamptijd zorgt voor drukte op fietspaden Vermiste vrouw (79) is weer terecht Tholen krijgt een eigen Groot dictee Inbraak in stacaravan op camping Renesse almanak Zomerpret in de vluchthaven van Bruinisse Dinsdag 13 juli 2010 Tien jaar revalidatiekliniek in Zeeland Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland MIDDELBURG - Het Gat van Nieu werkerk blijft voorlopig een tocht gat. De rechter heeft gistermiddag de bouwvergunning voor de tijde lijke Aldi-vestiging op deze plek vernietigd. Zij stelt hiermee be zwaarmakers Spar Oosterland en ondernemersvereniging VOV in het gelijk. Net als de bezwaarmakers gaat de rechter ervan uit dat gemeente en projectontwikkelaars Fraanje en Wandel erop uit zijn Aldi in een la ter stadium permanent op het Gat van Nieuwerkerk te vestigen. De behoefte aan een tijdelijk gebouw op die plek is daarmee onvoldoen de gemotiveerd. Verder wijst de rechter erop dat de gemeente in haar eigen Detail handels Structuurvisie aangeeft dat er in Nieuwerkerk geen ruimte is voor meer winkels. Dat het hier slechts om een verschuiving in het aantal vierkante meters zou gaan en niet om uitbreiding, wil er bij de rechter niet in. VOV en Spar zeggen dat Aldi de concurrentieverhoudingen in Dui- veland verstoort. Zo zeer zelfs dat voor het voortbestaan van de Spar moet worden gevreesd. De ge meente antwoordt hierop dat het algemeen bekend is dat buurtsupers en Aldi geen concur renten zijn. De rechter stelt vast dat de gemeente niet.heeft onder zocht wat het effect van Aldi is op de bestaande winkels. „Daarmee is het besluit niet zorgvuldig tot stand gekomen", oordeelt zij. „We zijn in feite teruggefloten op het ontbreken van een totaalplan," reageert wethouder Ad Verseput. „Dat betekent dat we een heel nieuw bestemmingsplan moeten maken. Bovendien moeten we de effecten op de detailhandel in de buurt in kaart brengen. Die eis geldt dan straks ook voor andere detailhandel op Schouwen-Duive- land die uitbreiding wil." Verseput zegt dat nu mogelijk ook de deal met Wandel niet meer doorgaat. Die beloofde geen detail handel toe te laten op het terrein van de voormalige Meubelrama, in ruil voor de locatie Gat van Nieu werkerk. Gemeente en dorpsraad vinden de locatie Meubelrama langs de N59 verkeersonveilig. Maar het bestemmingsplan staat hier detailhandel wel toe. Na dit oordeel van de rechter zou Aldi als nog deze locatie kunnen claimen. Verseput „Jammer deze uitspraak. Maar het is niet anders." helm. De schoolkamptijd is aangebroken en zorgt voor dichtbevolkte fietspaden op Schou- wen-Duiveland. Zij die de pech hadden in de ochtenduren op pad te moeten kregen een hoop nattigheid over zich heen. Hetgeen ge lukkig gepaard ging met aangename zomer- temperaturen zodat natgeregende kledij snel weer droog was. De fotograaf nam een in de polder bij Kerkwerve fietsende groep op de korrel. Die had wat meer mazzel met het weer en duidelijk plezier in de tocht. foto Dirk-Jan Cjeltema KERKWERVE - Overal kom je ze tegen. Soms keurig achter elkaar fietsend en soms in wat minder ordelijk verband opererend: fietsende schoolkinderen, al dan niet getooid met fiets- ZIERIKZEE De 79-jarige vrouw uit Zierikzee die sinds zaterdagmiddag werd ver mist, is terecht. De vrouw werd gis terochtend rond half elf gevonden aan de slootkant in de Van Veen- laan in Zierikzee. Ze was zwaar on derkoeld en is overgebracht naar het ziekenhuis. De licht demente rende vrouw maakte een ommetje in de buurt van verpleeghuis Cor nelia, waar zij verblijft. Ze kwam niet terug. Zondag sloeg de politie alarm. OUD-VOSSEMEERR Een nieuw evenement lijkt gebo ren: het Groot dictee der Thoolse taal. Het wordt dit jaar georgani seerd door de stichting Oud-Vosse- meer 600 jaar en communicatiebu reau Rithotekst. Die laatste wil er daarna een jaarlijks evenement van maken. Het dictee, in het Thoolse dialect, wordt gemaakt op woensdag 3 november. Wie mee wil doen, stuurt een motivatie van maximaal honderdvijftig woorden naar info@thoolsdictee.nl. RENESSE Op een camping in Renesse is zon dagmiddag ingebroken in een staca ravan. De bewoners waren rond 14.00 uur weggegaan en hadden hun ca ravan op slot gedaan. Bij terug komst twee uur later bleek dat er was ingebroken. Uit de stacaravan werden diverse goederen weggeno men waaronder een fotocamera en een navigatiesysteem. De waarde van de gestolen spullen is niet be kend. De twee Middelbwgers van middel bare leeftijd zaten wat na te praten over de verloren WK-finale. Nederland speelde in het begin mis dadig hard, toch jammer van die kans van Robben en dat de scheids rechter vlak voor tijd die hoekschop niet gaf. Hun conclusie was dat al met al de Spanjaarden de terechte winnaars waren. Maar toch..., zonde, zonde, zonde van die unieke kans. De eerste verlo- Tip? redactie@pzc.nl ren finale zagen ze als basisschool jongetjes, de tweede als middelbare scholieren en nu bij de derde zien ze hun eigen schoolgaande kinderen een klein voetbaltrauma oplopen. Een van de mannen deed de sugges tie vandaag naar het verzorgingste huis te bellen. „Om zeker te zijn van een goede plek voor de televisie bij de volgende finale van Oranje. Over 32 jaar in 2042. Dan zijn we So." Een traumatisch vooruitzicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53