181 zeel Rechter: wat een droevige situatie Blij met buitje voor 't stof, Vrouw al jaren ziek ERASMUSPARK Bewoners van Erasmusflat zeggen 'hun' bouwvakkers te gaan missen tijdens Toertocht voor jongeren op Tholen Kapelle houdt tot nu negen ton over van 2010 ITÏEE Zeeland PGB STOP per 1 juli 2010! dinsdag 13 juli 2010 door Emile Calon middelburg - Wat een droevige si tuatie. Met die woorden om schreef gisteren rechtbankvoorzit ter S. Meeuwis het leven van een 41-jarige Zuid-Bevelandse. De vrouw heeft al vele jaren ernsti ge psychische problemen. Ze hoort stemmen in haar hoofd en moet vervolgens dingen vernielen. In het verleden moest ze van die 'stemmen' mensen bewerken met een schaar. Na een langdurige be handeling in een tbs-kliniek steekt ze niemand meer maar vernielt ze nog wel brillen, beeldschermen of andere zaken. Ze stond gisteren bij verstek te recht voor een aantal van die ver nielingen, onder andere een beeld scherm bij de politie en de reclasse ring. Ze was niet aanwezig bij de rechtszaak omdat zoiets haar te veel belast, verklaarde haar advoca te bij aanvang van het proces. Officier van justitie W. Suijker- buijk citeerde de vrouw die zelf vindt dat ze 'in een hel leeft'. Hij vroeg om ontslag van rechtsvervol ging voor haar én een opname voor een periode van een jaar in een psychiatrisch ziekenhuis want volgens hem is overduidelijk dat ze geheel ontoerekeningsvatbaar is. Ook advocate W. Serrarens be schreef het moeilijke leven van de ze intelligente vrouw die sinds haar 25ste geestelijk ziek is. Ze zit veel in isoleercellen of moet ge boeid worden. „Ze weet dat ze ver nielt maar kan die 'opdrachten' niet negeren", aldus de raads vrouw. Ook op haar advocatenkan toor maakte ze zoiets mee. „Dan wordt ze onrustig, vernielt iets en biedt vervolgens haar excuses aan." Ook de advocate pleitte voor opna me in een psychiatrisch zieken huis. Uitspraak 26 juli. PZC Donja Odijk door Claudia Sondervan Het buitje 'voor het stof was best wel kom, maar de bewo ners van de Goese Erasmusflat zaten er niet om te springen. Hoewel op luttele meters van hun gevel drie woontorens worden opgetrokken. Stof tot klagen, denkt een toe schouwer, zeker gezien het droge, warme weer. Welnee, melden de bewoners vrolijk. Terwijl woningcorporatie RWS, projectontwikkelaar Marsaki en zorgverlener SVRZ hen toch in een langdurig avontuur met de bouwsector hebben gestort. Vorig jaar juni begon het met de sloop van de garage. Toen kwamen de bouwvakkers met hun machine rie, steigers en bouwradio. Volgend jaar moeten de bewoners van de oude Erasmusflat verhui zen naar hun nieuwe appartement in één van de drie torens. Als ze goed en wel de overgang hebben gemaakt begint het opnieuw voor hun ramen, met de sloop van de huidige flat en de bouw van de vierde en laatste woontoren. In 2012, na drie jaar wonen op een bouwplaats, is de hele operatie ach ter de rug. Dat is niet niks voor de veelal oudere bewoners van de flat, be aamt Henk Dekker van RWS. Niet temin zijn hem geen klachten be kend, en die horen op zijn bureau te komen. Het helpt dat het de ei gen, nieuwe appartementen zijn, die pal voor de neuzen van de Erasmusflatbewoners worden op getrokken, beaamt voorzitter van de huurdersvereniging Dingeman Koole, tevens voorzitter van de Cliëntenraad en lid van de biljart vereniging van het huis. Van bouwoverlast is hem niets be kend. „Ze beginnen natuurlijk heel vroeg, om 07.00 uur. De groot ste hinder was met het injassen van de funderingspalen. De ge- luidsdruk is sindsdien veel minder geworden. Een enkeling praat wel over geluidsoverlast, maar 99 pro cent van de mensen heeft er vrede mee. We hebben er samen voor ge kozen. Heel sporadisch hoor ik van iemand: wat was het weer een lawaai. Dat betreft dan een klus van een paar dagen en dan is het weer over. De mensen die het dichtst op de bouw woonden, heb ben het aanbod gehad te verhui zen naar een ander appartement. Enkelen hebben dat ook gedaan. Ik woon op de negende verdie ping, hoog boven het werk. Ik kan me voorstellen dat mensen op de lager gelegen verdiepingen er meer last van hebben. Maar ik zet zon der aarzelen de balkondeur open. „Maar ik ook", reageert J. Vis van de derde verdieping direct. „Ik kan er zo een uur naar staan kijken. Er loopt permanent een bouwbe- geleider van RWS op het terrein, meldt Henk Dekker. „We kunnen te allen tijde binnenlopen bij de uitvoerder van Fraanje", zeggen Koole en Vis. Geregeld houdt Mar saki informatiebijeenkomsten voor de Erasmusbewoners. „Er zijn er zat die de bouwvakkers straks gaan missen met de bouwva- kantie", denkt Koole. „Sommigen gaan er echt voor zitten op hun balkon en, zo dichtbij als het is, pakken er nog een verrekijker bij." En ja. ze kijkt ook graag, bekent een dame met een glimlach als ze de hal binnen gaat. „D'r zitten echt leukjes tussen. Je gaat ze her kennen, onderhand. Maar dat hoeft verder niemand te weten van me!" Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der J.L. van Doorn d.d. 08 juli 2010 blijkt, dat t.v.v. de besloten vennootschap NVF Voorschotbank B.V., gevestigd en kan- toorhoudende te Amsterdam is gedag vaard ANTHONY CESAR MARIA CRU- DEN zonder bekende woon- of verblijf plaats, ter terechtzitting van de recht bank te Middelburg van woensdag 13- 10-2010 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waar van A.C.M. Cruden een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adres sen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 kapelle - De gemeente Kapelle houdt over het eerste halfjaar van 2010 ruim negen ton over op de begroting. De bestuursrapportage meldt ruim een miljoen euro aan meevallers en 95.000 euro aan te genvallers. De grootste besparing (328.000) zit in lagere rentelasten op Kapel- les leningen. Nog eens 191.000 kreeg de gemeente aan dividend. De hogere tarieven voor de afval- stoffenverwijdering en rioleringen brachten samen 264.000 euro extra op. Opvallend is de twintig mille voor leges reisdocumenten. Kapelle krijgt voortaan meer geld van het Rijk en voor de WMO. MEEST CELEZEN 1. Heupen los ondanks nederlaag. 2. Solexen winnen het van de zee. 3. De Anemoon zoekt ander pand, STELLING Het is goed dat de Jumbo in Goes straks ook op zondag open is. Geef uw mening: www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto scherpenisse - De 12-jarige Len- nard Andriesse uit Scherpenisse is helemaal verknocht aan fietsen en wil daarom toertochten voor de jeugd over Tholen gaan houden. Morgen vindt de eerste plaats. De tocht begint om 18.30 uur aan de Maluslaan rn Scherpenisse en gaat over 20 tot 25 kilometer. Len- nard benadrukt dat het geen wed strijd is. Er wordt een normaal tempo gereden. Jongeren die mee willen fietsen, kunnen mailen naar malus@zeelandnet.nl. Bellen kan ook: 0166-664421. De tocht wordt begeleid door volwassenen. Ondersteuning bij leven met een beperking Heeft u vragen, maakt u zich zorgen, wilt u advies? Bel of mail donderdag 15 juli (9.00 - 17.00 uur) tot 17.00 uur. Regio Telefoon e-mail Oosterschelde 0113 - 22 50 00 meegoes@meezeeland.nl Walcheren 0118-43 20 00 meemiddelburg@meezeeland.n Zeeuwsch-Vlaanderen 0115- 67 53 00 meeterneuzen@meezeeland.nl Woonservicecomplex Goese Polder zorgfuncties Kuyperlaan: ingang half ondergrondse parkeerkelder voor bewoners/ bezoekers gebouwen zijn via ondergrondse gangen te bereiken 44 woningen (2e fase) nieuwe rotonde 56 woningen (1e fase) 22 woningen (1e of 2e fase) 31 woningen (1e fase) grand café

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44