PZC Aria komt binnenkort van de grond Palingsound als toetje bij oefenduel Verloren BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 20 en 21 NIEUWE COESE WIJK Huizen rond de twee ton zijn gewild BBC zoekt traditioneel Opening ommetje gezin voor serie wordt uitgesteld Tholen krijgt een eigen Groot Dictee almanak Dinsdag 13 juli 2010 Bewoners Goese Erasmusflat gehecht aan bouwvakkers Revalidatiekliniek de Lindenhof in Goes bestaat tien jaar Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Binnenkort verdwijnt de eerste paal in de klei voor het wo ningbouwproject Aria, een nieu we, dorpse wijk aan de zuidoost- rand in Goes. Daarnee begint met twee jaar ver traging de bouw van de eerste van in totaal 350 woningen. De langere aanloop heeft mede te maken met de moeilijkere woningmarkt sinds 2008. Projectontwikkelaar ABC Vastgoed heeft daarnaast tijd geno men om woningen aan te passen aan wensen van gegadigden. De eerste bouwfase is in tweeën geknipt. De bouw van 15 wonin gen, door Fraanje uit Lewedorp, begint binnenkort. De woningen zijn gelegen aan de Klarinetstraat, Dulciaansingel, Fluitweg en Pykes- wegje. Over een jaar zijn ze klaar. Het grondwerk is in volle gang. In december volgt de rest van de 55 woningen in de eerste fase. De knip is het gevolg van gescheiden procedures. Het Goese college van B 8c W verleende eerder vrijstel ling voor de eerste 15 woningen. De ruimtelijke procedure voor de rest van de woningen loopt mo menteel. Van de 55 woningen zijn er dik 30 verkocht, zegt Miriam van der Slot, makelaar van Aria Goes. „Vooral de rijtjeswoningen van rond de twee ton zijn gewild. Ze zijn inmiddels allemaal verkocht." Minder hard lopen de vrijstaande woningen van vier ton en hoger. Van der Slot begrijpt dat wel. „We hebben er geïnteresseerden voor. Vaak willen ze wat langer naden ken over zo'n investering. Dat lijkt me ook vrij logisch." ABC zal het plan niet wijzigen, ook al lopen de goedkopere hui zen beter. Van der Slot: „Je kunt er niet nog meer rijtjeswoningen in stoppen. Uiteraard zullen we in volgende fasen wel kijken of we, net als in de eerste fase, maatwerk kunnen toepassen." De tweede fase vergt flink wat voorbereidingstijd, omdat daarin ook detailhandel zit. Daarnaast krijgt Aria een centraal marktplein met een vaete, een waterpartij zo als je die ook in het dorpshart van Kloetinge en Nisse aantreft. Het ontwerp van de huizen, hoewel van verschillende architecten, knip oogt naar grootmoeders tijd. De straten worden bochtig en de zichtlijnen zijn zo kort dat je ge dwongen wordt rustig te rijden. Verkeersremmers zoals drempels zijn dus niet nodig. door Frank Balkenende GOES - In het kielzog van FC Vo- lendam volgde maandagavond Jan Smit naar Goes. Op sportpark 'tSchenge trad de zanger uit het palingdorp op na de oefenwed strijd Groot Goes-Volendam (1-5). Smit is met de Votown Allstars ()an Smit, 3JS en Nick Simon) sponsor van de voetbalclub uit zijn dorp en zingt regelmatig na af loop van wedstrijden. Die combi natie voetbal mét palingsound blijkt commercieel vaak goed te werken. In Goes liep het echter niet storm. Zo'n driehonderd men sen hadden kaartjes gekocht of vrijkaartjes gekregen voor het con cert op een veld achter het clubge bouw van W Goes. Smit stond al leen op een podium in een party tentje, waardoor het optreden een intieme sfeer kreeg. Fans konden dichtbij naar hartelust fotografe ren en filmen. Een uurtje konden ze genieten van Smits hits, waaronder de klap per Als de morgen is gekomen. De voetballers van Volendam hadden trouwens nog genoeg puf voor een polonaise. Smit vertrok direct 11a het concert, de Volendam-bus een half uur later. video www.pzc.nl Jan Smit gaf na het oefenduel Groot Goes-Volendam (1-5) een concert van een uur. GOES HEINKENSZAND De Engelse zender BBC zoekt een traditioneel en conservatief Zeeuws gezin met kinderen in de leeftijd van 13-18 jaar dat wil mee werken aan een serie programma's over ouderschap. Het is de bedoe ling dat twee Engelse tieners een week lang in het gezin verblijven en volledig meedraaien. Er staat een vergoeding van 1000 dollar te genover. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via: annabrent@twentytwenty.tv De opening van het Ommetje Hein- kenszand, die voor komende vrij dag stond gepland, gaat niet door. Dat meldt de dorpsraad van Hein- kenszand. Onder meer de bebor- ding van de Stichting Landschaps beheer Zeeland moet nog worden aangepast. Een nieuwe datum voor de opening is er nog niet. Vermoe delijk wordt die uitgesteld tot de herfst. Het nieuwe ommetje leidt langs onder meer de Boeredijk, de Stelleplas en de Westerguitedijk. OUD-VOSSEMEER Een nieuw evenement lijkt gebo ren: het Groot Dictee der Thoolse taal. Het wordt dit jaar georgani seerd door de stichting Oud-Vosse- meer 600 jaar en communicatiebu reau RithoteksL Die laatste wil er daarna een jaarlijks evenement van maken. Het dictee, in het Thoolse dialect, wordt gemaakt op woensdag 3 november. Wie mee wil doen, stuurt een motivatie van maximaal honderdvijftig woorden naar info@thoolsdictee.nl. foto Willem Mieras Tip? reciactie@pzc.nl De twee Middelburgers van middel bare leeftijd zaten wat na te praten over de verloren WKfinale. Nederland speelde in het begin mis dadig hard, toch jammer van die kans van Robben en dat de scheids rechter vlak voor tijd die hoekschop niet gaf. Hun conclusie was dat al met al de Spanjaarden de terechte winnaars waren. Maar toch..., zonde, zonde, zonde van die unieke kans. De eerste verlo ren fnale zagen ze als basisschool jongetjes, de tweede als middelbare scholieren en nu bij de derde zien ze hun eigen schoolgaande kinderen een klein voetbaltrauma oplopen. Een van de mannen deed de sugges tie vandaag naar het verzorgingste huis te bellen. „Om zeker te zijn van een goede plek voor de televisie bij de volgende finale van Oranje. Over 32 jaar in 2042. Dan zijn we So." Een traumatisch vooruitzicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43