Feyenoord slaat zijn tenten Provinciale zege combinatie Traas 28 DSO houdt schaak- en damtoernooi Afscheid spelers bij Kloetinge-NAC Nationale titel voor Van Rijswijk Tweede plaats voor rallyteam VOORBEREIDING Feyenoord vertoeft deze week in Zeeland. De Rotterdamse eredivisieclub bereidt zich in onze provincie voor op de competitie. dinsdag 13 juli 2010 1. Spanje verlengt trauma 2. Woede en verdriet bij spelers 3. Kranten verbitterd over trauma STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl OOSTKAPELLE In Oostkapelle wordt donderdag de 25e editie van het zomerdam- en schaaktoernooi gehouden. DSO Oostkapelle tekent voor de organi satie. Deelnemers kunnen tussen 18.30 uur en 19.00 uur inschrijven in de Zionskerkzaal aan de Duinweg. Aansluitend zal burgemeester Van der Zwaag van de gemeente Veere de eerste zet doen. Deelname aan het schaak- of dam toernooi kost drie euro. KLOETINGE Kloetinge neemt vanavond in een oefenwedstrijd tegen NAC afscheid van twee spelers: Niels Kole en Er- win van der Woerdt. Kole doet een stapje terug en gaat bij zaterdag-vierdeklasser Wemel- dinge spelen. Erwin van der Woerdt stopt met voetballen en wordt aan de technische staf van hoofdklasser Kloetinge toege voegd. Het duel met eredivisieclub NAC op het Wesselopark begint vanavond om 19.00 uur. AMSTERDAM De veertienjarige wakeboarder Fer- dy van Rijswijk uit Kamperland is zaterdag op het Nederlands kam pioenschap boot in Amsterdam eer ste geworden bij de 'boys'. Dat is de klasse voor jongens onder zes tien jaar. In totaal waren er twaalf deelnemers. In de klasse 'open men' kwam Mid delburger Dennie Sturm ook goed voor de dag. Hij eindigde op een zesde positie. Tijdens de Exotic Green Rally is het Hoondert Rallyteam uit Kapel- Ie in de klasse N op de tweede plaats geëindigd. In het overalklassement eindigde de equipe van piloot Adwin Hoon dert uit Hoedekenskerke en naviga tor Ruud Koole uit Nisse met hun Mitsubishi EVO X als achtste. De Exotic Greenrally bestond uit twintig klassementsproeven die vrijdagavond en -nacht en zater dag rond Steenbergen, Etten-Leur, Rucphen en Zundert werden ver reden. Sjef Meersschaert en Deb bie Everse werden in de klasse 325 i challenge tweede. Feyenoord kwam in de voorbereiding tot nu drie keer in actie. De hoogste score werd be reikt tegen Voorschoten' 97:11-0. door Frits Bakker SLUIS - Het tactische praatje van Mario Been in de middencirkel is niet aan het groepje Sluise voetbal kenners besteed. Ze praten na over de finale van het WK, op een rui me afstand van het veld waar Feye noord de middagtraining afwerkt. Het gaat vooral over de karatetrap van Nigel de Jong („een echt Van Gaaltje") en over de Britse scheids rechter, die de hakpartij had moe ten voorkomen. Ricci Geenen (8), die in Rotter dam dicht bij Het Kasteel woont en al eens tot Spartaantje van de week is gekozen, gaat op zoek naar een handtekening van Georginio Wijnaldum. En Jeroen (28) maakt de video van zijn leven op een strook van het trainingsveld waar Ron Vlaar, Sekou Cissé en Leroy Fer apart van de selectie trainen. Mario Been volgt de warming-up met een wazige blik, alsof hij net een middagtukje achter de rug heeft, daarna verdeelt hij wat par tijen, observeert en geeft af en toe aanwijzingen. Voor de camera geeft hij kort commentaar op de WK-finale, maar veel zin heeft hij niet om zich uit te putten in analy ses. „We waren gewoon ietsje min der." De Rotterdamse selectie is nog ver re van compleet naar het Zeeuwse trainingskamp afgereisd. Drie of vier jonge spelers, onder wie de be oogde spits Luc Castaignos, heb ben zich gemeld voor het EK on der 19 jaar in Frankrijk en missen een deel van de voorbereiding. Jon Dahl Tomasson herstelt van de blessure die hij op het WK voetbal in Zuid-Afrika heeft opgelopen en Sekou Cissé bezoekt vandaag nog een arts in Frankrijk die ook Di- dier Drogba heeft geholpen. Daar ondergaat hij een laatste test aan zijn voet. De beoogde Russische huurling Fe- dor Smolov van Dinamo Moskou is terug naar zijn land gereisd om een werkvergunning los te krijgen. Been: „Ik denk niet dat we nog Feyenoord traint op het veld van Sluis, geheel links Kevin Hofland. meer kunnen doen, want er is geen geld voor meer versterkin gen." De training, één van de vijf of zes deze week op Zeeuwse bodem, be gint met een aardigheidje. Ron Vlaar had een weddenschap geslo ten met de Spanjaard Dani Fernan- déz Artola. De verdediger moet na de verloren finale van zondag ge huld in een Spaanse vlag de eerste rondjes over het trainingsveld lo pen. Theo Tazelaar, die het trai ningskamp organiseert, kijkt toe en ook vooruit naar de wedstrijd van liet Zeeuws elftal tegen Feye noord, woensdagavond (19.00 uur) op het veld van Hoek. De door Fred Rabout OOSTBURC - Het was in de Zeeuw se duivensport het weekeinde van de vader/zoon-combinaties. Vader Johan en zoon Ronnie van Belzen uit Arnemuiden grepen op het overnachtconcours vanuit Tarbes de provinciale winst. Het dagfond- concours vanuit Chateau roux werd een prooi voor vader Louis en zoon Ronald Traas uit Nieuw- dorp. De combinatie Johan van Belzen en zoon had voor Tarbes zeven we duwnaars in de mand gestopt. Het was de vierde getekende die hen de provinciale zege bezorgde. „Het is een duif die zich al bewezen heeft" zegt Ronnie. „Hij vloog vo rig jaar honderd procent prijs op de grote fond vanuit St.Vincent, Dax en Montauban. Dit jaar was hij er al bij op Bergerac en Cahors. Dat hij pas als vierde was ingezet kwam gewoon omdat we nog an dere kanshebbers hadden." Voor de combinatie Louis en Ro nald Traas was het de eerste pro vinciale zege. Het is een combina tie, die pas in 2006 werd 'geboren' en zich als een komeet heeft ont wikkeld. In 2008 pakte men im mers al de Zeeuwse generale titel. Nu was het de driejarige geschelp te die het deed. Het is niet de eer ste beste. Vorig jaar behaalde de doffer het midfondkampioen- schap in Samenspel 4. Provinciaal concours Tarbes met 1185 oude duiven (1111 m/min: 1. Joh. van Belzen&Zn (Arnemuiden), 2. M. Meijer (St.Philipsland), 3. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 4. M. Klep- pe (Kerkwerve), 5. E. Dek (Kruiningen), 6. comb. Melis/v.d. Weijer (Westkapel- le), 7. gebr. Dekker (Terneuzen), 8,13. J. Melio (Hoedekenskerke), 9,15. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 10. A. de Jonge (Burgh/Haamstede), 11. H. Siereveld (Vlissingen), 12. P. Oele (Oudelande), 14. A. Schroevers (Vlissingen), 16. J. Al- lemekinders (Kapelle), 17. JC. Hoek (Middelburg), 18. C. Hermes&Zn (Le- wedorp), 19. A. de Groote (Hoek), 20. F. Scheele (Zaamslag). Provinciaal Cha- teauroux met 3298 oude duiven (1460 m/m): 1comb. R&L. Traas (Nieuwdorp), 2,6. gebr. van Beveren (Nieuw Namen), 3. comb. Roegiest/de Visser (Philippine), 4,9. R. Herman (Axel), 5. H. Bijl (Hulst), 7,12.gebr. Scheele (Terneuzen), 8. J. van Goethem (Clinge), 10. E. van Damme (Hulst), 11. R. v.d. Bilt (Koewacht), 13. PP. de Poor ter (Axel), 14. gebr. van Hoeve (Terneu zen), 15. W. van Houte (Heikant), 16. P. Pladdet (Hoek), 17. B. Herman (Zuid- dorpe), 18. J. Pardon (Graauw), 19. O. Haers (Philippine), 20. R. Fonteyne (Oud Vossemeer). Nationaal Tarbes ZLU met 2950 oude duiven(1308 m/m): 1J. Martens (Stein), 12. L. v.d. Gucht (Hulst), 17,22,33. F. Leliaert (Aar denburg), 21. K. de Frel (St.Philipsland), 28. G. Fijen (Nieuw Namen), 31. A. Mal- jaars (Zoutelande), 41. A. v.d. Veeken (Clinge), 47. gebr. Dingemanse (Arne muiden), 49. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 50. J. van Belzen (Colijnsplaat).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30