Na de Franse Tour gaan we nu op de WK-elftal 25 Ronald Stroo negeert Frankrijk en Italië en wint WK voetbalspel PZC 699,- 'O CruijfF: Nederland speelde lelijk en hard Piet Voskamp Kus Casillas hit op internet 15 juli Het komt zelden of nooit voor, een WK-voetballer die na afloop van een tv-in- terview de verslaggeefster op de lippen zoent. De Spaanse doelman Iker Casil las deed wel. Hij hoeft niet te vrezen voor een aanklacht wegens ongewenste in timiteiten, want de 25-jarige journaliste van het tv-station Telecinco is zijn vriendin. Het romantische onderonsje is inmiddels een Spaanse hit op internet. Ronald Stroo heeft het WK Voetbalspel van de PZC gewonnen. Ook zijn zoons Steven (links) en Roel deden mee aan het spel. foto Lex de Meester door Barry van der Hooft JOHANNESBURG - Na 64 wedstrij den werd het WK voetbal zondag avond in Johannesburg afgesloten. De wereldtitel is voor Spanje, het Nederlands elftal moest wéér ge noegen nemen met zilver. Wie wa ren de uitblinkers tijdens de negen tiende mondiale titelstrijd? Het wereldelftal van dit WK. Doel: Iker Casillas (Spanje). Zijn redding met de voet op de inzet van Arjen Robben bleek achteraf cruciaal. Aanvoerder Casillas sleep te zijn ploeg er in de finale door heen en deed dat niet voor de eer ste keer. In de kwartfinale tegen Paraguay stopte hij een strafschop. Rechtsback: Sergio Ramos (Spanje). Moderne verdediger, die ook veelvuldig voorin te vinden was. Sterk, snel, gevaarlijk met het hoofd bij vrije trappen' Ramos straalde kracht en overtuiging uit. Centrale verdediger: Gerard Pi qué (Spanje). De verdediger van Barcelona is pas 23, maar niet meer weg te denken uit het Spaan se elftal. Verdrong routinier Carlos Marchena uit de basis en vormde samen met Carles Puyol een ijzer- sterk duo. Centrale verdediger: Carles Puyol (Spanje). Stond symbool voor de Spaanse onverzettelijk heid. De Catalaanse krijger met de woeste uitstraling was van onschat bare waarde in een elftal vol stilis ten. Had in de finale wel geluk dat hij er na een overtreding op Rob ben zonder (rode) kaart vanaf kwam. Linksback: Giovanni van Bronck- horst (Nederland). De Feyenoor- der zal over een paar jaar met ge noegen terugkijken op zijn af scheid. Gio speelde een goed WK en had zó graag die wereldbeker in ontvangst willen nemen. Verdedigende middenvelder: Xa- vi (Spanje). Scoorde niet één keer op het WK, maar was desondanks weer verschrikkelijk belangrijk voor Spanje. Xavi is één van de mooiste voetballers op deze aard bol. De dertigjarige middenvelder kan er over vier jaar in Brazilië ook nog bij zijn. Rechtermiddenvelder: Thomas Müller (Duitsland). Speelde ruim een jaar geleden nog in het twee de elftal van Bayern München. Brak onder Louis van Gaal door en toonde ook in Zuid-Afrika zijn klasse. Vijf goals, drie assists' Müller kan een hele grote worden. Linkermiddenvelder: Andres Iniesta (Spanje). Steeds was er weer die fluwelen balbehandeling. Iniesta is net als Xavi een lust voor het oog. Met zijn droge knal beslis te hij de finale en bracht hij Span je in extase. Is net 26 en kan de we reld dus nog wel een tijdje laten ge nieten van zijn kwaliteiten. Aanvallende middenvelder: We sley Sneijder (Nederland). Sneij- der speelde na een lang maar suc cesvol seizoen met Inter niet eens zo'n geweldig WK. Maar ook zon der de echt grote vorm was hij meer dan eens beslissend. Scoorde vijf keer, al zaten daar wel twee mazzelgoals tussen. Spits: Diego Forlan (Uruguay). In een matige ploeg was Forlan de belangrijkste speler. Scoorde een paar prachtige doelpunten, vaak in een belangrijke fase in de wed strijd. Forlan werd gekozen tot bes te speler van het WK, maar dat was net een beetje te veel eer. Inie sta of misschien Xavi verdienden die prijs net iets meer. Spits: David Villa (Spanje). Vijf goals in zeven wedstrijden, net als Müller, Sneijder en Forlan. De Spaanse aanvaller had daarmee een grote inbreng in het veroveren van de wereldtitel. Scoorde niet in de finale en moet daardoor nog even geduld hebben voor hij het record van Raül (44 goals) kan overnemen. Coach: Vicente del Bosque (Spanje). Kreeg twee jaar geleden het team onder zijn hoede dat net Europees kampioen was gewor den. Vernieuwde het elftal op en kele plaatsen en bouwde het werk van zijn voorganger Luis Aragones verder uit. door Koen de Vries MIDDELBURG - Je moet een beetje geluk hebben om een toto te win nen, erkent Ronald Stroo uit Mid delburg. Maar hij heeft ook enkele goede keuzes gemaakt. Zo had hij Franse en Italiaanse spelers niet in zijn team opgenomen. Die zijn uit geblust, vond hij. Dat alles betaal de zich uit. Stroo scoorde in het WK Voetbalspel van de PZC 463 punten en dat was genoeg voor de zege. Een reischeque van vierhon derd euro is de beloning. In de WK-toto van de PZC moes ten deelnemers achttien spelers se lecteren, maximaal drie per land en met een totale waarde van maximaal 120 miljoen euro. Elke BARCELONA - Johan Cruijffkwalifi- ceert het spel van het Nederlands elftal in de WK-finale als 'hard en grof. De legendarische oud-voet baller hekelde de verdedigende speelstijl en vond Spanje de ver diende winnaar. „Het spel was lelijk, hard, grof en veel te verdedigend. Absoluut niet kleurrijk en er zat weinig voetbal in", aldus de oude meester in de Catalaanse krant El Periodico. Vol- dag moesten ze er elf opstellen. Die elf konden punten scoren, door bijvoorbeeld te winnen, de nul te houden of doelpunten te maken. Maar ze konden ook straf- punten krijgen door gele of rode kaarten. Strop houdt wel van een totootje. Of het nu voetbal is of wielren nen, hij doet er graag aan mee. „Ik volg het voetbal op de voet en had me op deze PZC-toto goed voorbe reid." Dat bleek. Hij had onder an dere puntenpakkers als Forlan (Uruguay), Donovan (VS), Louis Fabiano (Brazilië), Özil (Duits land) Villa (Spanje), Neuer (Duits land) en Sneijder (Nederland) in zijn selectie. Iets minder gelukkig was zijn keuze voor de Engelsen gens CruijfF was het vooral on macht dat Nederland op die ma nier speelde: „Je speelt anti-voet- bal als je denkt dat het de enige manier is om de opponent te ver slaan. Nederland heeft twintig mi nuten goed gespeeld en is daarna overgeschakeld op schoppen en provoceren." De voormalig coach van Barcelona meende verder dat het elftal van bondscoach Vicente del Bosque de trofee terecht kreeg Gerrard en Lampard. „In het begin stond ik rond de zeventigste plaats", kijkt Stroo terug. „Na een paar goede dagen stond ik in de top tien en de laatste dagen was echt spannend. Na de halve finales ging ik aan kop en na de troostfina le stond ik derde. Dat ik in de fina le alleen Sneijder voor Nederland in m'n team had en twee Spaanse verdedigers, heeft het verschil ge maakt. Spanje speelt schoon voet bal en veel Nederlandser pakten een kaart. Daar heb ik geen last van gehad." Wat Stroo met de rei scheque gaat doen, weet hij nog niet precies. Waarschijnlijk een weekeindje met z'n gezin op stap. Zijn beide zoons deden ook mee en deden het ook lang niet slecht. uitgereikt. „De wereldbeker is ge wonnen door het team dat daar het meeste recht op had." CruijfF was lovend over Andres Iniesta, de maker van de winnende treffer: „Hij staat voor het spel van Barce lona, een heel handige en moedige speler." CruijfF begrijpt de kritiek van de Nederlandse spelers op ar biter Howard Webb: „Je kunt slecht fluiten, maar niet je eigen re gels hanteren." Kwaliteit voor een slimme prijs met de RIXE voordeelactie van Fietsspecialist Piet Voskamp! Het moet niet gekker worden! Nu exclusief bij Piet Voskamp in Middelburg de Slimme RIXE Lyon de Luxe fiets met o.a. hydraulische remmen, verende voorvork en 24 versnellingen! U kunt kiezen uit twee schitterende damesmodellen en één heren model in diverse kleuren, allemaal voor één lage prijs! Normale prijs 8.43(00 Nu: Heren tourfiets Fietsspecialist Stationsstraat 52, M'burg [t] 0118 - 61 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl [i] www.pietvoskamp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27