241 sport Spanje bepaalt gezicht van Zuid-Afrika heeft in een droom geleefd s ol 1 m Wereldkampioen Spanje is met zeven spelers vertegenwoordigd in de selectie van beste spelers van het WK in Zuid-Afrika. Blatter ontevreden over harde finale Van Marwijk nog steeds teleurgesteld Van der Wiel wil weg bij Ajax WK trekt ruim drie miljoen toeschouwers Oranjefan Bolt gunt Spanje wereldtitel r~1 H SOUTH AFRICA 2010 dinsdag 13 juli 2010 STERRENTEAM JOHANNESBURG Fifa-voorzitter Sepp Blatter toonde zich gisteren ontevreden over het harde spel in de finale van het WK. De Engelse arbiter Howard Webb deelde veertien gele kaarten uit, waarvan de twee voor John Heitin- ga omgezet werden in rood. „Als het om fairplay gaat, was de finale niet wat de Fifa en ik voor ogen hadden", aldus de preses. „Het arbi trale trio had het moeilijk, maar ze werden ook niet echt geholpen door beide ploegen." Blatter be stempelde de consternatie over het optreden van Webb als de charme van het voetbal. SCHIPHOL Bondscoach Bert van Marwijk gaf gistermiddag toe dat het nog een beetje vreemd was om op Neder landse bodem te staan. Direct na aankomst op Schiphol stapte Van Marwijk het gereedstaande oranje podium op. Met naast hem de spe lers. „We hebben de teleurstelling nog niet helemaal verwerkt. Als je drieëneenhalve minuut voor het einde van de wedstrijd het WK weggeeft, is dat erg pijnlijk." Het vliegtuig werd het laatste stukje van de reis begeleid door Fi6's. JOHANNESBURG Gregory van der Wiel is toe aan een nieuw avontuur. De rechts back van Ajax en Oranje wil een volgende stap zetten in zijn loop baan. „Ik heb nu weken op het al lerhoogste niveau getraind en ik wil niet terugvallen. Dit smaakt naar meer", aldus Van der Wiel, die in de serieuze belangstelling staat van Bayern München. Bij Ajax houden ze serieus rekening met het vertrek van de international. De club ziet in Ronnie Stam van Twente een potentiële vervanger. JOHANNESBURG Het WK heeft ruim drie miljoen toeschouwers getrokken. De 64 WK-duels werden in totaal door 3.178.856 bezocht, hetgeen een ge middelde opleverde van 49.670 per wedstrijd. Sinds 1998 kwamen al leen bij de mondiale titelstrijd in Duitsland (2006) gemiddeld meer toeschouwers bij een WK-duel: 52.491. Tijdens het WK in Zuid-Korea en Japan (2002) kwamen er gemid deld 42.269 mensen naar het sta dion. PARIJS Usain Bolt was in de finale van het WK supporter van Oranje, maar de Jamaicaanse atleet vond toch dat Spanje verdiend de wereldbeker pakte. De snelste man ter wereld is een groot liefhebber van voetbal. „Ik wilde dat Nederland won, omdat niemand in Jamaica voor Oranje was", aldus Bolt die in Parijs ver blijft voor wedstrijden in de Dia mond Léague. „Het was een goede wedstrijd. Spanje verdiende het, ze speelden goed in de verlenging." Hans de Ridder, voormalig sport ambtenaar van de gemeente Goes, woont al enige tijd in Noordlnoek, een voorstad van Kaapstad. Hij is te genwoordig filmmaker en volgd het WK voetbal in Zuid-Afrika op de voet. De Ridder berichtte in deze krant over de gebeurtenissen in het organiserende land. Vandaag kijkt hij in de laatste aflevering terug. Heel de wereld en de Zuid-Afrika nen in het bijzonder zijn er onder steboven van. Dat het kleine Ne derland vicewereldkampioen is ge worden, wordt gezien als een pres tatie van formaat. Zuid-Afrika heeft een maand in een droom geleefd. Het WK heeft ontzettend veel harmonie onder alle kleuren van de bevolking ge bracht. Het WK is als een bestsel lerfilm aan ons voorbijgetrokken. De wereld heeft kunnen zien dat het hier een prachtig land is met vele contrasten. Ook met veel bui tenlanders uit de rest van Afrika, Zoals Zimbabwe, Mozambique, Congo, Nigeria en Somalië. Zij zijn in groten getale naar Zuid-Afrika gekomen, omdat het leefklimaat veel beter is dan in hun eigen lan den. Natuurlijk zijn er in Zuid-Afrika dingen te verbeteren, maar daar is men inmiddels druk mee bezig. Dat zie je hier dagelijks. Kritische mensen zullen zeker vingertjes op steken over wat er niet klopt, maar de meerderheid in Zuid-Afrika ge niet van het dagelijks leven. Hoe arm ook, de mensen maken altijd plezier. Er heerst hier een enorme spirit onder de mensen. Op mijn manier probeer ik, en met mij heel veel anderen, dagelijks met ve le kléine gestes iets te doen voor mensen, die het minder hebben. Kijk maar eens op www.bafana- kids.org. De minister van financiën heeft be kend gemaakt dat het evenement kostendekkend is. Op langere ter mijn worden de echte grote voor delen verwacht, zoals meer toeris me en meer buitenlandse investe ringen. Het belangrijkste is dat Zuid-Afri ka een nieuw image heeft ge creëerd als een betrouwbaar land, waar men in staat is een goed in vesteringsklimaat te creëren en waar het goed toeven is. Diego Forlan David Villa 1 7 'B.l LiLjy BI Bastian Mesu Arjen Schweinsteiger Özil Robben Maarten Manuel Jorge Juan Stekelenburg Neuer Fucile Capdevila io'#j Lionel Messi André Ayew Keisuke Honda Wie waren de sterren van het afgelopen WK voetbal in Zuid-Afrika? Spanje is hofleverancier van het wereldelftal Felix Binicewicz bron anp en Fifa Coach: Vicente del Bosque Muller Carles Puyol Giovanni van Bronckhorst iker Casillas Mark van Bommel Luis Suarez

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26