zeeland 119 Onderzoek parkeergelden ad de oertijd nagebouwd Playa del Inglés REIZEN Kids vanaf 99," w 1 Gran Canaria oad.nl/aanbiedingen Onderscheiding voor kosters-echtpaar Zeeuwse Zonnetrein wacht op onderdelen in Royal Society of Science in Londen Turkije g\g\ Hoogseizoen: nü extra voordelig! X Vermiste bejaarde vrouw weer terug Nu lekker op vakantie. dinsdag 13 juli 2010 Turkije v.a. 279,-o.b.v. logies Lesbos v.a. 399,- o.b.v. logies Turkije v.a. 379,-o.b.v. All Inclusive Corfu v.a. 399,-o.b.v. logies Samos v.a. 389,- o.b.v. logies Tenerife v.a. 449,-o.b.v. logies Bulgarije v.a. 389,- o.b.v. logies ontbijt Hurghada v.a. 499,- o.b.v. All Inclusive Tunesië v.a. 399,- o.b.v. All Inclusive door Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad wil een onderzoek naar de al jarenlang tegenvallende inkomsten uit parkeergelden. GroenLinks vroeg in een motie gis teravond om het onderzoek. De motie werd met algemene stem men aangenomen. Wethouder Frank Streng noemde het voorstel van GroenLinks 'prima'. De gemeenteraad besprak gister avond de Kadernota 2011-2014, een stuk waarin de koers voor de ko mende jaren wordt beschreven. In die nota is een tekort van 670.000 euro ingeboekt op de post parkeer- opbrengsten. Al jaren moet de ge meente Middelburg geld toeleggen op de exploitatie van de parkeerga rages en andere parkeervoorzienin gen in de stad. GroenLinks vroeg in haar motie om een analyse van 'de oorzaken van het ontstaan van de structureel lagere inkomsten'. Alle andere fracties waren het met GroenLinks eens. Het CDA vroeg om aan de analyse ook voorstellen tot verhoging van de parkeerop- brengsten te koppelen. GroenLinks-fractievoorzitter Luc Vandezande uitte in dit verband ook kritiek op de gang van zaken rond het voormalig parkeerterrein van Miniatuur Walcheren op de hoek Zuidsingel-Koepoortlaan. Lange tijd werd (gratis) parkeren gedoogd op dit officieel als pri- vé-terrein te boek staande gebied. „Nu heeft u het toch gesloten om het vervolgens weer aan de provin cie aan te bieden. Dat getuigt niet van consistent beleid", aldus Van dezande. Grote besluiten over de bezuinigin gen werden gisteren niet geno men. De besprekingen daarover staan voor oktober op de agenda. De gemeente verwacht dat in sep tember duidelijk is hoeveel miljoe nen er exact bezuinigd moeten worden. De val van het kabinet heeft tot vertraging in Den Haag geleid. Pas als het Rijk bekend heeft gemaakt hoeveel geld de gemeenten minder te besteden krijgen, zullen de be zuinigingen op gemeentelijke schaal worden ingevuld. Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon o.b.v. 8 dagen jrid. vlucht en verblijf in hotel of appartement Barbacan Holiday Residence**** Met recht het beste vakantiecomplex van de Canarische Eilanden. Op vakantiepanel gewaardeerd met een 8,8! Gratis halfpension bij aankomst op 25 en 28 augustus! o.b.v. logies. Vertrek in juli en augustus. Reisnummer: VLES07-0T/02 voor vértrék vanaf Amsterdam Reisnummer: VLES77-01/02 voor vertrek vanaf Eindhoven Ga voor meer Informatie en de voorwaarden naar oad.nl/aanbiedingen. 'M BeI0900-84a2(0,15pm) 4&Ï SSV "a of ga naar uw ANVR-reisbureau. foto's Erwin Meerman RITTHEM Het echtpaar Adrie en Nel Kod- de-Osté heeft zondag in de protes tantse kerk in Ritthem de zilveren draagspeld met bijbehorende oor konde ontvangen voor hun dertig jarig kosterschap. Adrie Kodde legde zondag, om ge zondheidsredenen, het koster schap naast zich neer. Zijn echtgenote gaat op vrijwillige basis nog door met de werkzaam heden. VLISSINGEN De Zeeuwse Zonnetrein zou haar eerste rondes al door Vlissingen ge reden moeten hebben, maar vol gens initiatiefnemer Hans Knuijt waren de onderdelen niet op tijd geleverd. „Als het goed is, komt-ie nu eind deze week naar Vlissingen. Dan gaan we een paar dagen proef rijden door de stad, de boel bestic- keren en over twee. weken hopen we het echt in bedrijf te hebben." Geniet nu EXTRA VOORDELIG met het HELE GEZIN van een heerlijke vakantie in Turkije. De korting is geldig voor diverse hotels in de BEKENDE VAKANTIEPLAATSEN én in het HOOGSEIZOEN! Boek nu, want 0P=0P! De pterosaurus-soort Dimorphodon die ook in Londen te zien was. Boek nu uw vakantie met vertrek in juli of augustus en profiteer van extra hoogseizoen kortingen! soms op ware grootte. „Dat begon ongeveer in de periode van de film Jurassic Park van Steven Spiel berg uit 1993. Door de film werden dinosaurussen ineens populair en werden er veel tentoonstellingen over gehouden. Soms zag ik in een museum van die modellen en dacht ik: dat kan ik beter. Al snel bleek dat ik het helemaal niet be ter kon. Het zag er niet uit. Ik zat maar aan te klooien met pa pier-maché. Tot ik Wim Phaff uit Middelburg ontmoette. Hij heeft onder meer de collectie van het toenmalige Zeeuws Biologisch Mu seum in Oostkapelle geprepareerd. Hij weet veel af van ma.terialen zo als lijmsoorten en harsen. Sinds dien werk ik bij hem aan de mo dellen." Via iemand op een internetforum kwam Erwin, die in het dagelijks leven klinisch chemisch analist is bij het Admiraal de Ruyterzieken- huis in Vlissingen, in contact met de Nederlandse paleontoloog André Veldmeijer. Vanaf dat mo ment ging er voor Erwin een nieu we wereld open. „Veldmeijer zag een foto van een van mijn werken en vroeg of ik een reconstructie wilde maken van een fossiel dat hij aan het beschrijven was. Daar hoefde ik maar één nano-seconde over na te denken. Het is geweldig om zo'n verzoek te krijgen. Het ging om een fossiel dat in Brazilië is gevonden en is aangekocht door het natuurhistorisch museum in New York. Het was een pterosau- rus." Toen de replica klaar was liet Veld meijer het zien aan de vooraan staande Britse paleontoloog David Martill, een van dé kenners op het gebied van pterosaurussen. Die was dolenthousiast over het mo del. „Hij zei eike keer dat ik het he lemaal goed had. Dat alles klopte. Dat was voor mij het grootste com pliment." Martill was net in Londen bezig met de tentoonstelling voor het 350-jarig bestaan van de Royal So ciety of Science en wilde de model len van Meerman daar graag expo seren. Dat werd voor de Vlissinger een onvergetelijke ervaring. Daarmee is het tentoonstellings- avontuur van Meerman nog niet afgelopen. Het Natuurhistorisch Museum in Rotterdam haalt de ex positie van de pterosaurussen in Londen, naar de stad aan de Maas. Ook modellen van de hand van Meerman zijn daar te bekijken. De tentoonstelling 'Ptero's boven Rot terdam - vliegende reptielen uit de oertijd' is van 22 september tot en met 6 maart te zien. www.nmr.nl ZIERIKZEE De 79-jarige vrouw uit Zierikzee die sinds zaterdagmiddag werd ver mist, is terecht. De vrouw werd maandagochtend rond 10.30 uur ge vonden aan de slootkant in de Van Veenlaan in Zierikzee. Ze was zwaar onderkoeld en is overge bracht naar het ziekenhuis. Discussieer mee en reageer op het artikel 'Claims winkeliers gebed zon der eind' op www.pzc.nl/walcheren. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21