181 zeeland Vliegende reptielen uit 'Mislukte kaars verkoopt 't snelst' Van Eek in raad van bestuur ziekenhuis Incestpleger wil geen verplichte behandeling in een tbs-kliniek RGB STOP per 1 juli 2010! PTEROSAURUSSEN Werken van Vlissinger Erwin Meerman geëxposeerd dinsdag 13 juli 2010 W Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der J.L. van Doorn d.d. 08 juli 2010 blijkt, dat t.v.v. de besloten vennootschap NVF Voorschotbank B.V., gevestigd en kan- toorhoudende te Amsterdam is gedag vaard ANTHONY CESAR MARIA CRU- DEN zonder bekende woon- of verblijf plaats, ter terechtzitting van de recht bank te Middelburg van woensdag 13- 10-2010 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waar van A.C.M. Cruden een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adres sen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 DEN HAAG - De 39-jarige Oost-Sou- burger, die door de rechtbank in Middelburg is veroordeeld voor seksueel misbruik van zijn minder jarige stiefdochter en mishande ling van zijn vriendin, wil geen verplichte behandeling in een tbs-kliniek. De man wil wel tbs on der voorwaarden, waarbij hij meer vrijheid geniet. Tijdens de hoger beroepszaak van de man tegen zijn eerdere veroor deling tot vijf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging kwam het gisteren bij het Haagse gerechtshof niet tot een inhoudelij ke behandeling. Reden van de ver traging is dat er nog geen kliniek is, waar de man terecht kan voor een tbs onder voorwaarden behan deling. De verdachte is twee jaar geleden veroordeeld. Ook zijn vriendin kreeg een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar waarvan 10 maanden voorwaardelijk opgelegd omdat zij het seksueel misbruik van haar eigen dochter niet had ge stopt. In plaats daarvan was de vrouw er actief aan gaan mee doen. Bij de oplegging van de straf voor de Oost-Souburger week de rechtbank af van een advies van ge dragsdeskundigen, die tbs onder voorwaarden adviseerden. In ho ger beroep kwamen nieuwe des kundigen tot een gelijkluidende ad vies. Op verzoek van het gerechts hof is de reclassering nu op zoek naar een geschikte plaats om de man te behandelen. De hoger be roepszaak wordt op nog te bepa len tijdstip voortgezet. VLISSINGEN - De arts drs. Huybert van Eek zal per dinsdag 13 juli wor den benoemd tot lid van de Raad van Bestuur van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De Raad van Toezicht besloot hier toe vanwege de grote hoeveelheid onderwerpen die op de agenda van het ziekenhuis staan. Boven dien heeft de huidige voorzitter van de Raad van Bestuur, prof dr. Pieter Vierhout aangegeven bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd komend najaar, geleidelijk zijn werkzaamheden te gaan afbou wen. Ondersteuning bij leven met een beperking Heeft u vragen, maakt u zich zorgen, wilt u advies? Bel of mail donderdag 15 juli (9.00 - 17.00 uur) tot 17.00 uur. Regio Telefoon e-mail Oosterschelde 0113-22 50 00 meegoes@meezeeland.nl Walcheren 0118-43 20 00 meemiddelburg@meezeeland.nl Zeeuwsch-Vlaanderen 0115-67 53 00 meeterneuzen@meezeeland.nl door Miriam van den Broek De fascinatie voor di nosaurussen begon op zijn twaalfde. Net als veel andere jon gens van zijn leeftijd was Erwin Meerman (1971) uit Vlissingen verzot op boeken over dinosaurussen. „Het heeft me nooit meer losgelaten. Het was voor mij de opstap naar weten schap", zegt de man die een week geleden oog in oog stond met de Britse prinses Anne. Zij bekeek in de Royal Society of Science in Lon den zijn replica's van twee ptero- saurussen. Pterosaurussen? Ja, dat waren vlie gende reptielen met een harige vacht die tussen 245 miljoen en 65 miljoen jaar geleden leefden. Het waren geen dinosaurussen, bena drukt Erwin. Die leefden (gedeelte lijk) in dezelfde periode, maar wa ren toch een heel ander soort die ren. Pterosaurussen en dinosaurus sen hebben waarschijnlijk wel een gezamenlijke voorouder. Pterosau russen zijn de grootste vliegende dieren die ooit geleefd hebben. Sommige soorten hadden een spanwijdte van tien meter en zijn staand net zo groot als een giraffe. Erwin maakt al jarenlang dinosau russen na. Soms op schaal en Roos Koning in haar kaarsenwinkel aan het werk. foto Lex de Meester door Theo Giele middelburg - Het vak is overge gaan van vader op dochter. Als pu ber hielp Roos Koning al mee in de kaarsenmakerij van haar vader in het Groningse Bourtange. „En ik dacht dan, ooit als ik groot ben begin ik mijn eigen kaarsenmake rij." Gisteren was het dan zover. Aan de Lange Delft in Middelburg opende ze gisteren de Ambachtelij ke Kaarsenmakerij Zeeland. Koning gaf in Burgh-Haamstede al cursussen kaarsen maken. Boven de Formidobouwmarkt in Burgh- Haamstede kreeg ze van haar vriend een ruimte om de lessen te geven. Maar het echte 'winkel'-ge- voel ontbrak. Koning: „Want, wie zoekt nou een kaarsenmakerij boven een bouw markt. En ik wilde graag een rij mensen voor de kassa." Ze vond een pand aan de Lange Delft in Middelburg, de stad waar ze eerder al jaren had gewoond. „Ik heb ook nog even naar Zierik- zee gekeken, maar de aanloop is niet zo als hier. Bovendien ken ik Middelburg." Het publiek kan er kaarsen kopen en zelf maken. „Het leuke is dat je niet bang hoeft te zijn dat het mis lukt. Is de kaars niet naar je zin, dan smelt het gewoon weer om. Het grappige is dat juist kaarsen die min of meer mislukt zijn snel verkopen. Mensen willen die dan hebben omdat zo'n kaars juist af wijkt van een fabriekskaars", is de ervaring van Koning De werktafel waaraan Koning en haar klanten de kaarsen maken staat prominent voor het winkel raam. In de tafel zitten verwar mingselementen voor het smelten van de paraffine of de bijenwas. Het gesmolten kaarsvet kan in vormpjes worden gegoten. Een andere methode is het bij her haling dompelen van het kaars lont in een bak met gesmolten was of paraffine. Elke keer als de kaars kopje onder gaat hecht zich een nieuw laagje aan de kaars, die dus steeds dikker wordt. De ambachtelijke kaarsenmakerij is de komende twee weken open van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 14.30 uur. Daarna is de zaak op de gebruikelijke winkel tijden geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20