Noodweer treft vooral oosten EU eens over sancties begrotingszondaars Chug? PZC verder ZEEUWSE WATEREN Bootjes in de problemen Leeuwen van Oranje keren terug 6 en 7 8 en 9 WALCHEREN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 21; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 22 t/m 30; Televisie: 34, 35. Bijlage: Zomer/Buiten. SCH8PHOL - Bondscoach Bert van Marwijk, aanvoerder Giovanni van Bronckhorst, Wesley Sneijder en Arjen Robben (van onder naar boven) arriveren maandag met de rest van het team op Schiphol. Oranje behaalde zon dagavond de tweede plaats van het WK voetbal in Zuid-Afrika. Oranje verloor zondagavond de WK-finale met 0-1 van Spanje. foto Robert Vos/ANP Pag'na 10 en 11: de dag na de finale pagina 22 tot en met 25: het WK van Oranje de bilt - Het noodweer dat gister middag over het land trok heeft vooral het oosten en het noorden van Nederland getroffen. Ook in het Duitse grensgebied was de schade groot. In Nordhorn, net over de grens bij Denekamp, kwam een vrouw om het leven door een vallende boom. In Lichtenvoorde veranderde het festivalterrein van de Zwarte Cross in korte tijd in een puinhoop. Windstoten vernielden twintig tenten op het terrein. Maar vol gens de organisatie gaat het spekta kel, dat donderdag begint, gewoon door. In het nabijgelegen Vragender woei de houten torenspits van de kerk. Er vielen geen gewonden. In Groningen viel in een kwartier tijd 44 millimeter regen waardoor wateroverlast ontstond. Verder hadden de provincies Drenthe en Limburg te kampen met schade door het zomerse noodweer. Het KNMI waarschuwde 's och tends al voor extreem weer met kans op zware onweersbuien en windstoten tot too kilometer per uur. Verzekeraar Interpolis ontving ruim vijfduizend schademeldin- gen van particulieren. Op de Zeeuwse wateren en de Noordzee kwamen gistermiddag een tiental plezierjachten en klei ne vissersbootjes in de problemen door plots opstekende harde wind en zware regen. Even buiten de Roompotsluis raak te een Belgisch zeiljacht met drie opvarenden stuurloos. Volgens woordvoerder Kees Groeneveld van het KNRM-station Noordland Neeltje lans was het de eerste keer dat de schipper naar buiten ging en wilde hij de zeevaardigheid van zijn acht meter lange jacht testen. „Gezien alle weerwaarschuwingen was het niet het slimste moment om de Noordzee uit te proberen", aldus Groeneveld. Kort daarop moest de reddingsboot Koopmans- dank in actie komen om een jacht dat zijn grootzeil had verspeeld in de Geul van de Banjaard, in veilig vaarwater te brengen. Op de Greve- lingen sloeg een jacht om door een windhoos. De opvarenden werden opgepikt en zijn met hun schip naar het surfcentrum bij Port Zélande gebracht. In Hulst werd door windtstoten bij een kort, hevig onweer een boom ontworteld. Verder bleef de schade in Zeeland beperkt. pagina 2 en 3: onweer pagina 4 en 5: zwaar noodweer trekt spoor van vernieling BRUSSEL - De EU-landen zijn het gisteren eens geworden over sanc ties voor EU-landen die de Europe se begrotingslimieten aan hun laars lappen. Zij willen zowel fi nanciële als niet-fmanciële straf fen, met inbegrip van het inhou den van Europese subsidies voor de begrotingszondaars. De sancties zullen in zwaarte toe nemen. Verschillende opties over automatische toepassing zijn be sproken, aldus een verklaring van EU-president Herman Van Rom- puy gisteren na overleg met minis ters van Financiën in Brussel. Van Rompuy overlegt nog verder over de precieze sancties. De laatste tijd opperden enkele landen al het stopzetten van regiosubsidies tot aan het schorsen van stemrecht bij EU-raden. De strengere begrotingsdiscipline moet Europa op weg helpen naar meer economische groei. De EU-landen overtreden al jaren straffeloos de begrotingsregels, zo als dat het overheidstekort hooguit 3 procent van het bruto nationaal product mag zijn. Wegens de eco nomische crisis zitten vijftien van de zestien eurolanden boven die li miet. Demissionair minister Jan Kees de Jager (Financiën) had zich eerder uitgesproken voor strengere straffen. Bij een tweede plaats hoort geen rondvaart reacties: j48 Zuid-Afrika heeft het WK prima georganiseerd Kftens 11% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530 DINSDAG 13 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 161 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Een enkele bui 24° Jongeren hebben geen trek in vieze handen AlShabaab ver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1