Doorbraak nieuwbouw Serooskerke Verloren 18 en 19 17 20 en 21 INBREIDINC Project op terrein Knipping aan de Torenstraat gaat eind dit jaar van start Vijftigplussers hoeven zich niet te vervelen Scooterrijdster (17) bewusteloos op de weg gevonden almanak Vlissinger bouwt vliegende reptielen uit de oertijd na Dinsdag 13 juli 2010 Revalidatiekliniek de Lindenhof in Goes bestaat tien jaar Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen VEERE - De gemeente Veere heeft een doorbraak bereikt bij twee langslepende nieuwbouwprojec ten in de kern van Serooskerke. De Veerse wethouders Jaap Melse en Chris Maas verwachten dat eind dit jaar of begin volgend jaar de eerste werkzaamheden kunnen beginnen voor het project aan de Torenstraat, bekend als plan Knip ping, en het plan voor drie "woon huizen op het terrein van de voor malige discotheek Joy aan de Noord weg/Gapingseweg. Volgens de beide wethouders wil de gemeente voor de nieuwbouw aan de Torenstraat inzetten op duurzaam bouwen. Het gaat dan om zaken als een grijs watercir cuit, extra isolatie en zonnepane len. Veere wil daar ook extra geld voor uittrekken. Beide inbreidingsprojecten slepen al jaren. De eerste plannen voor nieuwbouw aan de Torenstraat da teren van begin 2002. Aannemers bedrijf Jobse, eigenaar van de al ja ren braakliggende grond, heeft het oorspronkelijke plan nu aangepast omdat er te weinig belangstelling voor was. Het blok met vijf senio renwoningen wordt omgezet in twee seniorenhuizen en vier star- terswoningen. De wijziging blijft binnen het bestaande bouwvolu me. Achter dit bouwblok komen een vrijstaande woning, een twee-onder-een-kapper en zes ga rageboxen. Directeur F. van Soelen van bouwbedrijf Jobse toont zich verheugd dat het plan nu eindelijk van start kan gaan. „Het heeft lang genoeg geduurd. De architect gaat deze week hertekenen vanwege de aanpassingen en de gewijzigde bouwvergunning moet nog door de gemeente worden goedgekeurd. Ik verwacht daar echter geen pro blemen bij, dus eind van het jaar zullen we zeker beginnen." Er wordt overigens niet geheid maar geboord, geeft Van Soelen aan. Het braakliggend stuk grond waar op discotheek Joy stond, is ook al jaren een doorn in het oog van de dorpsbewoners. De plaatselijke aannemer J. Walhout kocht dit hal verwege 2005 om er drie huizen op te bouwen. Melse: „In principe hebben we nu overeenstemming, er moeten al leen nog wat details doorgespro ken. Dan kan de definitieve bouw vergunning worden afgegeven. De deadline ligt voor ons op 1 januari volgend jaar. Dan moet alles wat nu nog open ligt afgerond zijn." MIDDELBURG - Met een koersbal- en jeu de boulestoernooi bij het Palet zijn gisteren de zomeractiviteiten voor vijftigplussers in Mid delburg van start gegaan. Het programma van 'Zomer in Middelburg' loopt tot en met 26 au gustus. Bijna elke dag is er wel iets te doen: excursies, workshops, fietsen, uit eten, lezin gen, kortom een breed scala aan mogelijkhe den. De zomeractiviteiten zijn een gezamen lijk initiatief van de Stichting Welzijn Middel burg en de samenwerkende ouderenbonden. 'Zomer in Middelburg' is opgezet omdat veel andere activiteiten in de vakantiemaanden stil liggen en familie en vrienden op vakantie zijn, zodat ook de sociale contacten op een laag pitje komen te staan. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.ni door Theo Giele SEROOSKERKE - Een zeventienjarig meisje is gistermorgen rond vijf uur zwaargewond gevonden op de Hondegemseweg in Serooskerke. Een fietser zag haar naast haar scooter op het fietspad liggen, ter hoogte van de kruising met De Zompe. Het slachtoffer was toen al buiten kennis. Het meisje is met de heli kopter naar het ziekenhuis in Til burg vervoerd. Over de aard van haar letsel werden gisteren geen mededelingen gedaan. De politie sloot na het ongeluk de weg ter plekke volledig af Hier door was bedrijventerrein De Zompe enige tijd niet meer bereik baar. Later kon het verkeer langs de plek van het ongeluk worden geleid en kon men weer van en naar het bedrijventerrein rijden. De politie heeft ter plekke tech nisch onderzoek naar de toedracht van het ongeval gedaan. Mogelijk is de scooterrijdster eerst tegen een paal geklapt en daarna geval len. Toen de hulpdiensten arriveerden was de uitlaat van de scooter al koud. Volgens de politie een aan wijzing dat de scooterrijdster al enige tijd voor ze werd gevonden, ten val is gekomen. De politie is op zoek naar mensen die het meisje en haar scooter heb ben gezien nog voordat de hulp diensten ter plaatse kwamen. Ge tuigen wordt verzocht de politie te bellen: 0900-8844. De twee Middelburgers van middel bare leeftijd zaten wat na te praten over de verloren WK-fmale. Nederland speelde in het begin mis dadig hard, toch jammer van die kans van Robben en dat de scheids rechter vlak voor tijd die hoekschop niet gaf. Hun conclusie was dat al met al de Spanjaarden de terechte winnaars waren. Maar toch:.., zonde, zonde, zonde van die unieke kans. De eerste verlo ren finale zagen ze als basisschool jongetjes, de tweede als middelbare scholieren en nu bij de derde zien ze hun eigen schoolgaande kinderen een klein voetbaltrauma oplopen. Een van de mannen deed de sugges tie vandaag naar het verzorgingste huis te bellen. „Om zeker te zijn van een goede plek voor de televisie bij de volgende finale van Oranje. Over 32 jaar in 2042. Dan zijn we 80." Een traumatisch vooruitzicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19