II Vlaggen uit de cockpit dinsdag 13 juli 2010 Giovanni van Bronckhorst steekt de Nederlandse vlag uit de voorruit van de cockpit bij aankomst op Schiphol. Oranjefans hadden gehoor gegeven aan de oproep van Schipholom gistermiddag niet in groten getale naar de luchthaven te komen. Het Nederlands elftal werd wel onthaald door zo'n 120 journalisten. [loopt vandaag weer vol Miljoen Oranjefans verwacht langs grachten en op Museum plein. Koninklijke lintjesregen voor voetballers nog maar zeer de vraag. Nederland morrend weer aan het werk. AMSTERDAM - De gemeente Am sterdam, de landelijke politiedien sten en de NS verwachten van daag een enorme toeloop naar de huldiging van Oranje in Amster dam. In het centrum van de hoofd stad worden vanmiddag circa een miljoen Oranjefans verwacht. Ondanks extra parkeerplaatsen langs de randen van Amsterdam en aangepaste dienstregelingen van het openbaar vervoer zal het centrum moeilijk bereikbaar zijn. Mede met het oog op de dreigen de chaos is besloten tot een boot tocht over het I] en door de grach ten, om zoveel mogelijk fans de ge legenheid te geven het Nederlands elftal van dichtbij te zien. De NS hebben vandaag de dienst regeling aangepast. Daardoor kun nen honderdduizenden suppor ters per trein naar de hoofdstad rei zen. Dat heeft gevolgen voor heel treinreizend Nederland. Zowel NS als politie letten scherp op overma tig alcoholgebruik. Reizigers mo gen niet meer dan een halve liter bier of wijn bij zich dragen. Het Nederlands elftal wordt van morgen eerst ontvangen op het Catshuis door premier Balkenen de. Aansluitend volgt de ontmoe ting met koningin Beatrix in Paleis Noordeinde. Rond drie uur 's middags vertrekt de boot met spelers en staf bij het marinecomplex in Amsterdam. Via Herengracht, Leidsegracht en de Singelgracht gaat het naar het Museumplein. Daar vindt de huldi ging rond vijf uur plaats. Het is zeer de vraag of koningin Beatrix vanochtend alle spelers van het Nederlands elftal een lint je zal geven. Bij een wereldtitel was het wellicht wel gebeurd. Maar nu Oranje naast de hoofd prijs greep is de kans klein dat alle spelers een lintje krijgen. Vermoe delijk zal het beperkt blijven tot aanvoerder Van Bronkhorst, die zijn voetbalcarrière afsluit, en bondscoach Bert van Marwijk. Werkend Nederland is gisteren na de verloren WK-finale met frisse tegenzin weer aan de slag gegaan. Aan de burelen en de toonbank gaat het vooral over trots en de misser van Robben. Woede en de ceptie maken langzaam plaats voor berusting en trots. Bij tele- comaanbieder T-Mobile in Den Haag zijn er oranjesoezen voor de medewerkers. Besteld voor de overwinning doen ze nu dienst als troostvoer. Bij uitzendbureau Randstad heeft Farid Bibouh, intercedent en groot oranjefan, flink de pest in. „Ik ben strontsacherijnig en kon niet sla pen vannacht." De beelden van Arjen Robben die op de voet van keeper Casillas schiet hielden hem wakker. De krant heeft hij 's ochtends bewust niet gelezen. „Ik kan het nog steeds niet geloven." Huldiging op tv De NOS begint vanmorgen op Ne derland 1 om 10.25 uur met het verslag van alle huldigingen rond het Nederlands elftal. Het verslag van de Tour de France verhuist naar Nederland 2. SBS 6 komt vanaf 14.25 uur in ac tie. De zender heeft als enige een camera op de boot tijdens de tocht door de grachten. Ook van de huldiging op het Museumplein heeft SBS 6 exclusieve beelden. RTL Nieuws wil meer camera's bij de huldigingen. Maar de gemeente Amsterdam weigert die. De om roep wil naar de rechter stappen om haar gelijk te krijgen. Vlaggen overbodig O Na de verloren WK-finale heeft de Dokkumer Vlaggen Centrale (DVC) kampioensvlaggen over. Het bedrijf nodigt mensen via zijn website uit om tips te sturen wat ze moeten doen met de voorraad. DVC ver kocht in de aanloop naar de eind strijd ruim tienduizend vlaggen. Vanwege de overweldigende be langstelling, vooral na het bereiken van de halve finale, verhoogde DVC afgelopen weekeinde de pro ductie van de kampioensvlag naar 15.000 stuks. Omdat er 2010 op de vlaggen staat, kunnen ze niet nog een keer worden gebruikt. Matpartij op Ambon I- In Ambon op de Molukken zijn on lusten uitgebroken rond de WK- finale. Elf winkels en een auto Wer den vernield. Op de Molukken is veel steun voor Oranje. Niet alleen vanwege de historische band met Nederland, maar ook omdat aan voerder Giovanni van Bronckhorst Moluks bloed heeft. Al snel na het begin van de wed strijd kwam het tot een confronta tie tussen aanhangers van Spanje en aanhangers van Nederland. In de wijk Batu Gantung bekogelden ze elkaar met stenen. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers ge vallen. WK voetbal huldiging Oranje in Amsterdam «np. route rondvaart Nederlands elftal dinsdag 13 juli AMSTERDAM NOORD Extra parkeer terreinen: 500m bron: gemeente Amsterdam Q! Houthavens en Afrikahaven (verkeer vanaf A8/A7) RAI (verkeer vanuit richting Haarlem) ArenA Poort (verkeer vanaf A2/A1/A9) UB Schiphol P4 (afrit Schiphol- Noord, verkeer vanaf A4) aankomst bij Rijksmuseum hl-ftU'l'H huldiging op Museumplein foto Evert Elzinga/ANP Een en al ravage na de nederlaag van Oranje zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11