bijnier» 7 e zaak 12,50 Dode en gewonde door omvallende boom Zeeuws zonnebootteam eerste in Friesland op fcpëie Zakelijk ADSL kpn Jackpot gevallen in Gelderland Moeder aangehouden na dood kind van 9 Speedboot vaart over zwemmer (24) heen Bospop trekt 28.000 bezoekers Fraudeonderzoek Swiss W Sense1 maandag 12 juli 2010 Nu 1 jaar^BG L//mnd exct. btw Met Zakelijk ADSL van KPN Gratis installatie door een deskundig monteur Eenvoudig uit te breiden met pin en alarm Met eigen domeinnaam en bijbehorende e-mailadressen kpn.com/zakelijk 0800 0403 kpn Business Center jf;. 5 o sluit je aan UTRECHT - Een man is gistermid dag omgekomen toen een boom op hem viel tijdens noodweer dat over de provincie Utrecht trok. Het ongeval gebeurde op recreatie terrein Salmsteke in de buurt van Jaarsveld. Volgens de politie raakte een ander zwaargewond. Uit voorzorg, want de dreiging van nieuwe pittige buien, werden watersporters gistermiddag ge maand hun haven op te zoeken. Maar de buien die gisteren over Nederland trokken waren minder zwaar dan die van zaterdagavond en zondagnacht. Die laatste zorgdea voor flinke overlast, maar niemand- raakte ge wond. Met name het treinverkeer was gis teren flink ontregeld. Bomen die door blikseminslagen en zware windstoten op het spoor en in de bovenleiding waren terechtgeko men, zorgden er voor dat in een deel van het land treinen niet of nauwelijks konden rijden. De meeste problemen deden zich voor in en rond Utrecht. Pas gister middag waren de meeste proble men op het spoor opgelost. Zon dagnacht strandden ongeveer dui zend mensen'op het station in Utrecht. Ook stonden rond het sta tion lange tijd treinen stil met daarin nog honderden reizigers. Enkele mensen moesten in een ho tel worden ondergebracht. Het KNMI gaf zaterdagavond te gen 23.00 uur een weeralarm af, omdat zware onweersbuien die ge paard gingen met zware windsto ten en hagelbuien het land over trokken. De brandweer had in diverse plaat sen de handen vol aan het blussen van brandjes als gevolg van blik seminslag. Ook liepen er in steden riolen over en stroomden kelders onder. Ook het verkeer had last van de buien. Zo was de A12 bij Gouda een tijd afgesloten omdat er bomen en takken op de weg wa ren terechtgekomen. Op veel snel wegen was het langzaam rijden vanwege de heftige regenval. DEN HAAG - Nederland is zaterdag een multimiljonair rijker gewor den. De Staatsloterij Record Jack pot van 27,5 miljoen euro viel op een heel lot en de winnaar krijgt dit bedrag netto uitgekeerd. De winnaar, die in de provincie Gel derland woont, speelt automatisch mee in de loterij. De jackpot van de loterij is dit jaar tot nu toe vier keer gevallen, waarvan drie keer op een een vijfde lot. De laatste keer dat de Jackpot op een heel lot viel was in november 2009 in de provincie Utrecht. DELFT De politie heeft zaterdag een 47-ja- rige vrouw uit Delft aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de dood van haar negenjarige zoon. Agenten kregen de melding dat er in een woning een jongetje gevallen zou zijn. Ze troffen het kind aan, maar het was al overleden. De vrouw was al leen met haar zoon in het huis. De politie wil verder nog geen details kwijt over de zaak. LEEUWARDEN - Het zonneboot team Sunrise van het ROC Wester- schelde is bij de Frisian Solar Chal lenge eerste geworden in de catego rie zonneboten met één opvaren de. De eerste plek leek er de afgelopen dagen al in te zitten, maar werd za terdag in de laatste etappe beves tigd. Het team van het Maritiem Instituut De Ruyter werd tiende, dat van de Hogeschool Zeeland LINDEN Een 24-jarige zwemmer uit St. Aga tha (Noord-Brabant) is gisteren ge wond geraakt toen hij door een speedboot werd overvaren. Hij zwom in Kraaijenbergseplassen in Linden. De speedboot is doorgeva ren na het incident, van de opva renden ontbreekt elk spoor. De po litie zoekt getuigen die meer we ten van de vier opvarenden. De zwemmer is met onbekend let sel naar een ziekenhuis gebracht. 13e en het team van ROC Zeeland eindigde op de 15-e plaats. De zon- nebootrace werd dit jaar gewon nen door het Friese Private Energy Solarboatteam. De race, waaraan boten uit ver schillende landen, zelfs uit Zuid-Amerika, meedoen, wordt om de twee jaar in Friesland ge houden en het andere jaar in Zee land. Volgend jaar is de wedstrijd dus weer in Zeeland. WEERT Jubilerend bluesrockfestival Bos pop in Weert is dit weekeinde be zocht door zo'n 28.000 muzieklief hebbers. Bospop bestaat dit jaar dertig jaar. Er waren optredens van onder meer Crosby, Stills 8c Nash en John Fogerty. De bezoekers zuchtten onder de gloeiend hete zon op het stoffige veld. De hitte werd zaterdagavond onderbroken door een plensbui die het veld in een modderbad veranderde. DEN HAAG - Gerd Leers, oud-burge meester van Maastricht, leidt een onafhankelijke commissie die on derzoek doet naar de vermeende truc met diploma's bij Hogeschool INHolland. Studieachterstanden zouden zijn kwijtgescholden en studenten op een eenvoudige ma nier aan een diploma geholpen. Het bestuur van INHolland is niet op de hoogte van die praktijken. „Mocht er maar iets van de aantij gingen waar zijn, dan zal dat ernsti ge consequenties hebben. Gesjoe mel is onaanvaardbaar", aldus be stuursvoorzitter Geert Dales. John Fogerty foto EPA SENSE TEXTIELPAKKET T.W.V. €399,- CADEAU!* 2 luxe hoofdkussens 4-seizoenen dekbed BOXSPniNGS MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 Sij aankoop van een Sense of Preventum boxspring vanaf 2500.- m.u.v. andere aclies. Zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen en/cf zetfouten voorbehouden Week- 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7