Vooruit blik Rondleidingen over vis en Nehalennia Taxatiedag antiek en kunst in Breskens Wonderwaterwereld in Oostkapelle Diaserie en wandeling bij Slot Haamstede maandag 12 juli 2010 een schepnet en verwonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: 4,25 euro per kind, incl. entree tot het museum. Duinvlietweg 6, 10.30 tot 12.00 euro. Zomerbingo W Oostkapelle. Bingo-avond in sport hal De Halve Maan (Schoolstraat 2). Aanvang: 19.30 uur. Ouddorp Rondvaart met Rederij Zeeland. Een mooie vaar tocht op een gezellig ingericht antiek schip. Ook voor rolstoel gebruikers. Vanaf 14.15 uur. Golfsurflessen. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolglessen helpen we je een volledig zelfstandige surfer te worden. Geschikt voor ieder een vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiplo ma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkaravaan.nl of 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Renesse Kinder Sr Jeugdwerk, terrein PKN Jacobuskerk, Dorpsring, van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Schouwen-Duiveland Roots Sr route, Kunstronde over vruchtbare grond van Schouwen-Duiveland. Een kunstfietsroute van 34 kilo meter. De route is te fietsen tot eind augustus. Meer dan twintig kun stenaars, fotografen, architecten, dichters en plan nenmakers uit de streek geven op grote panelen langs de route hun kijk op het begrip 'vruchtbaar'. De folder is verkrijgbaar bij de WV Schouwen-Dui veland. Terneuzen Rondleiding in het Portaal van Vlaanderen. Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaanderen, maak een rondleiding over het sluizencom- plex onder leiding van een gids én maak een rond vaart over het kanaal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Locatie: Portaal van Vlaanderen aan het sluizencomplex in Terneuzen, Zeevaartweg 11. Van 12 juli 2010 tot 6 september 2010: dagelijks om 14:00 uur (M.u.v. 17,19 en 31 juli, 2, 14,16, 28 en 30 aug) Deelname: 13,50 euro p.p. kinderen 5 t/m 12 jaar 9,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Vooraf reserveren verplicht via 0115-616268. Het informa tiecentrum is ook los te bezoeken (dus zonder rondleiding en zonder rondvaart). Dan betaalt u 3 euro p.p./kinderen 5 t/m 12 jaar 2 euro p.p. Dit is inclusief gratis wandelroute sluizencomplex. Voor meer informatie: 0115-616268 info@portaalvanvlaanderen.nl www.portaalvan- vlaanderen.nl Westenschouwen Waar is Robinia? Speurtocht op skelters, waarbij een leuke surprise te winnen is. De tocht kan ge maakt worden op een gezinsskelter of op 1 - per soonsskelters. Groepen tot 14 personen mogelijk. Start bij het Trampolinecentrum Westerschouwen op het grote P-terrein bij de rotonde te Westen- schouwen. Vanaf 11.00 uur. Westkapelle Kermis. Markt, gehele dag. Vogelwaarde Kermis. Centrum, gehele dag. Wissenkerke Kalfjes kijken met huifkartocht. Dit jaar kunt u samen met de kinderen op de boer derij kalfjes kijken. U wordt met de huifkar opge haald bij HCR de Kroon, met dan een tour door de polder richting de boerderij waar u vervolgens een rondleiding krijgt. U gaat dan samen met de boerin door de stal, waar de koeien gemolken worden, en natuurlijk ontbreek een bezoek aan de pasgeboren kalfjes ook niet. Het vertrek is om 15.30 uur. Voor kinderen tot 12 jaar: euro 7,50 Voor volwassenen: euro 10,00 Voorstraat 17, vanaf 15.30 tot 17.30 uur. Zierikzee Meezeiltochten Scaldis, vanaf haven 't Luitje, Zierik zee. Van 14.00 tot 17.00 uur. Jong en oud kan mee varen, heerlijk actief mee helpen met het hijsen van de zeilen of overstag gaan of lekker in de zon op het dek of in het kluivernet liggen. Vertrek: Haven 't Luitje tegenover de WV Prijs: volwassenen 18,~ euro, kinderen 4 t/m 12 jr 12,00 euro, kinderen jonger dan 4 jr gratis. Kaartjes bij WV Schouwen-Duiveland (en aan boord). VW-kantoor Zierikzee, Nieuwe Haven 7, 0900-2020233. Zoutelande Tennis toss-avonden. Iedere maandag- en donderdagavond in juli en au gustus. Ook open voor badgasten, leder 1/2 uur wordt er gewisseld. Kosten bedragen 5,- euro per avond. Westkapelseweg 28, vanaf 19.00 uur. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de WV Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 13 JULI Cadzand-Dorp Fietsen met Fred. Wilt u de omgeving van Cadzand en Retranchement zonder kaart of GPS leren ken nen? Fiets dan mee met een team van geboren en getogen West Zeeuws-Vlamingen onder leiding van Fred Rabout. Verzamelen bij HCR In de Buiten- lust tegenover de molen van Cadzand. Kosten 5 euro p.p. consumptie inbegrepen. Verzamelen om 9.30 uur. Yerseke Natuurvaartocht Nationaalpark Oosterschelde met M.p.s. Adriana. Beleef zelf eens dit grootste Natio naal Park Oosterschelde van Europa in 2,5 uur, wij vertellen u alles over wat er in en op de Ooster schelde leeft en te zien is. Voor kinderen (met de ouders) hebben vooraf een 'vis pretje'. Prinses Beatrixhaven, vanaf 10.00 uur. WOENSDAG 14 JULI Domburg Mondriaan Rondwandeling. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. De rondwan deling duurt ongeveer anderhalf uur en daarna heb je tijd om op eigen gelegenheid het Marie Tak van Poortvlietrniiseum te bezoeken (entree is inbegre pen). Tickets kosten 8,00 euro per persoon voor volwassenen en 4,00 euro voor kinderen t/m 12 jaar. Tickets zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. Opgeven kan ook bij de VW-vestiging in Domburg tot 12.45 uur. Vertrek bij de WV in de Schuitvlotstraat 32 om 13.00 uur. Mondriaan-wandeling Domburg. archieffoto Ruben Oreel colijnsplaat - In Colijnsplaat worden el ke donderdag rondleidingen verzorgd, die in het teken staan van vis. Deelnemers ont dekken zo alle belangrijke plaatsen in het dorp en krijgen een kijkje in de wereld van de visvangst en de handel op de visaf- slag. De rondleidingen starten telkens om u.30 uur. Op dezelfde dag start telkens om 15.00 uur de cultuurhistorische tocht De Kracht van het Water. Daarin worden anekdotes over de godin Nehalennia ver teld. Ook een bezoek aan het monument van de verdronken dorpen hoort bij de wandeling. Aanmelden kan via info@eenhoorntrec.nl of tel. 06-26150336. breskens - Het Visserijmuseum in Bres kens houdt donderdag 15 juli van 10.00 tot 16.00 uur in samenwerking het Zeeuws Veilinghuis een taxatiedag voor kunst en antiek. Op deze dag kunt u uw kunst en antiek la ten beoordelen door taxateurs van het Zeeuws Veilinghuis. Zij buigen zich onder meer over schilderijen, (streek)sieraden, horloges, zilveren voorwerpen, Chinees porselein, tegels, klokken en antieke boe ken. Grote objecten kunnen aan de hand van foto's ruw worden getaxeerd. www.visseriimuseumbreskens.nl oostkapelle - Kinderen vanaf zes jaar kun nen vandaag van 10.30 tot 12.00 uur de Wonderwaterwereld in de watertuin van museum Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle bewonderen. Met schep netjes en zoekkaarten zoek je naar schaat senrijders, kikkerdril en ruggezwemmer- tjes en je kunt een eigen waterpaspoort maken. Er kunnen maximaal vijftien kin deren meedoen, dus vooraf aanmelden wordt aangeraden. Kosten bedragen 4,25 euro per kind. Voor informatie en aanmel dingen belt u tel. 0118-582620. Q www.terramaris.nl burch haamstede - Natuurmonumenten houdt woensdag voor de eerste keer een wandelexcursie in het normaal niet toegan kelijke Slotbos bij Burgh-Haamstede. Daar bij hoort ook een diaserie, die wordt ver toond in de kelder van Slot Haamstede. De diaserie laat de historie van het kasteel zien. Aansluitend gaat u met een gids het Slotbos in. De gids vertelt u alles over de planten, dieren en vogels die er voorko men. De excursie is van 10.00 tot 12.30 uur. Op 20 en 27 juli staat de tocht ook op het programma, maar dan van 19.00 tot 21.00 uur. Alle data staan op de website. www.natuurmonumenten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77