Frankrijk voor onze auto te ver weg [yyj Maandagavondzang, Gereformeerde Kerk, Platbos- laan, aanvang 20.00 uur. Domburg Seizoensmarkt Domburg. Van 12.00 tot 21.00 uur. Dreischor Tentoonstelling 'Een ritje in de Tram', Museum Goemanszorg, Molenweg 3. Open di t/m vr. 10.00 -17.00 uur en za t/m ma en feestdagen van 12.00 -17.00 uur. Streek- en landbouwmuseum Goe manszorg biedt de bezoeker een indringend beeld van het boerenleven aan het begin van dé vorige eeuw tot aan de jaren vijftig, toen de mechanisatie van de landbouw zijn intrede deed. In 2010 de wisseltentoonstelling 'Een ritje in de Tram de RTM op Schouwen-Duiveland'. Goes Openstelling RK H Maria Magda- lenaparochiekerk, Singelstraat, 13.00 tot 16.30 uur. Handwerkmuseumcafé, in Histo risch Museum de Bevelanden. Naar het handwerk- café ga je om te handwerken en andere mensen te ontmoeten. Het is geen cursus, iedereen is wel kom, je kunt wat drinken; voorwaarde is wel dat je handwerkt. Het is inspirerend eikaars werk te bekij ken, elkaar te adviseren en nieuwe ideeën op te doen. Singelstraat 13, 13.30 tot 16.30 uur. Hengstdijk Juli Kunstmaand. De Catharinakerk is open voor tentoonstelling van kunstenaars uit de regio en voor bezichtiging van de kerk. Dagelijks te bezoe ken van 14.00-17.00 uur. Gratis toegankelijk. Hulst Officiële weekmarkt op de Grote Markt., van 08.00 tot 16.00 uur. Middelburg Boeken- en verzamelmarkt op de markt, van 11.00 tot 17.00 uur. Middelburg in oorlogstijd - van verwoesting tot we deropbouw. Tentoonstelling in het Zeeuws Archief over de verwoesting van Middelburg door de bran den na het Duitse bombardement op 17 mei 1940 en de wederopbouw van de historische binnenstad volgens de stijl van Het Nieuwe Bouwen (Delftse School). Hofplein 16, 09.00 tot 17.00 uur. Noordwelle Openstelling Corneliuskerk, 10.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Ma- ris. Speuren naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de wa- tertuin van het museum. Gebruik Breskens Weekmarkt. Oranjeplein, 08.00 tot 12.00 uur. Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, Rede rij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse Vertrek 13.30 uur. Rondvaart over het Grevelingen meer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Kaartverkoop bij de VW kantoren op Schou wen-Duiveland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Cadzand Seizoensmarkt, 13.00 tot 20.00 uur. Antwerpen The Tall Ships Races Antwerpen. Antwerpen ontvangt in de zomer van 2010 op nieuw The Tall Ships Races en is meteen ook de vertrekhaven voor dit prestigieuze evenement. The Tall Ships Races zijn een race met grote internatio nale allure die in het teken staat van de vriend schap tussen jongeren. In 2010 zijn de 'kathedralen van de zee' al voor de vijfde keer te gast in Antwerpen. Het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen en de Stad Antwerpen slaan de handen in elkaar om er weer een onverge telijke gebeurtenis van te maken. Dinsdag zijn de schepen vanaf de Zeeuwse kust te zien als ze over de Westerschelde richting Noordzee varen. Burgh-Haamstede Zomerbridge, Dorpshuis de Schutse, Julianastraat 22. Aanvang 13.30 uur. Inschrijving tot 13.15 uur. Kosten 1,50 euro pp. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Burghsiuis Natuurvaartocht om 18.30 uur, rondvaart m.p.s. Onrust vanuit de haven, Burghsiuis. Van 18.30 tot 21.00 uur. Rondvaart op het National park de Oosterschelde. Dit deel heeft een rijke historie en een prachtige gevarieerde flora en fauna. Er vaart een professione le gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Prijs volwassenen 13,95 euro en kinderen 4 t/m 12 jaar 9,50 per persoon. Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. Boekenmarkt in Middelburg. archieffoto Lex de Meester Wave Experience bij Moio Adventure: golfsurfén, suppen, skimboarden en kajakken. Elke maandag en woensdag in juli en augustus verzame len om 14.00 uur bij Strandpaviljoen de Zee meeuw. Voor 1 uur: 20 euro p.p. Info en aanmel den: info@moio.nl. Noorddijk 3, van 14 tot 16 uur. Tom Hartwig en Irene de Jong. Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer PASPOORT Naam: Tom Hartwig en Irene de Jong. Woonplaats: Haarlem. Gezien in: Hoek. door Jessie Scheele Een vakantiebestemming ver van huis. Dat was de eis die Tom (22) en Irene (19) stelden aan hun zoektocht naar een camping. Het stel was eerst van plan om met de au to naar Frankrijk te rijden, maar er heerste Een dagje uit naar de zuiderburen beviel ook prima. „Antwerpen is een heel fijne stad. Leuk om na het winkelen nog even de dierentuin aan te doen", zegt Tom. De resterende vakantiedagen worden ge vuld met strandbezoekjes en windsurfles. Tijdens hun vakantie bezochten ze ook nog wat plaatsen in de buurt. „Is Terneu- zen echt een stad", roept Irene vol verba zing uit. „Ik vond het juist zo'n een leuk 'dorpje', zo met die bootjes in de haven. Tja, in vergelijking met Haarlem vallen alle Zeeuwse steden in het niet." wat onzekerheid over de 'overlevingskans' van de auto, die toch heel wat kilometers zou moeten gaan maken gedurende die reis. „Frankrijk was toch iets te ver weg. Dus besloten we het wat minder ver te zoeken", vertelt Inge. Het is puur toeval dat ze op camping De Braakman bij Hoek terechtkwamen. „We dachten: laten we deze zomer eens naar Zeeland gaan. Lekker aan het water genie ten van het warme weer. Bovendien is het hier nog lekker rustig, het hoogseizoen is dit weekend nog maar begonnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76