wamfflk iiiiiUimi él. .aa f% tseuÊiésitrnSSm 10137 ■HSHi Wsm"* cheids «P Tschüss Maradona Franse staking Oranje werelds Drama Ghana SOUTH AFRICA 2010 Bli!3Sa®|Sa? fsawBü., M' »<'«2 -,K •-• Nog nooit reikte een Afrikaans land tot de halve finale van het WK. Ghana was één strafschop verwijderd van die primeur. In de laatste minuut van de verlen ging (bij 1-1) kregen de Ghanezen tegen Uruguay een strafschop. Asamoah Gyan had er dit WK al twee ingeschoten vanaf elf meter, dus heel Afrika stond al met één been buiten om te gaan carnavallen op straat. Gyan schoot echter tegen de lat en het drama wérd compleet toen Uruguay de aansluitende straf- schoppenserie won. Met dank aan de hand van Suarez. foto Srdjan Suki/EPA - tegen Duitsland hóudt de Mexico moest de tranen tenspelgoal van de Argen- slechts de oogst van één dag. Dat heeft Blatter ook gezien. En warempel: hij gaat hét gebruik van technische hulpmiddelen op de agenda zetten. Prima oplossing om de druk op zijn eigen schou ders weg te nemen. Op de agenda zetten... Diego Maradona was weer een bezienswaardigheid. Hij was in elk geval de sup porter niet de beste plaats in het stadion. Hij geneerde zich nergens voor: spe lers kussen, schreeuwen als een speenvarken, mensen beledigen en als klap öp de vuurpijl trainde hij voor de uiteindelijk verloren kwartfinale tegen Duitsland doodgemoedereerd mee met een rokende sigaar in de mond. Kleurrijk: ja. Recla me voor het voetbal: nee. foto Jonathan Brady/EPA maandag 12 juli 2010 Zelfs als het Nederlands elftal op de Fiji-eilanden gaat spelen, zal het een horde Oranje-supporters achter zich aan krijgen. Nederland weet zijn meest geliefde elftal altijd en overal te vinden. Tijdens het WK in Duitsland (2006) en het EK in de Alpen (2008) marcheerde de aanhang en masse feestend naar het stadion. Maar ook duizenden kilome ters van huis kleuren de Zuid-Afrikaanse straten oranje. foto llvy Njiokiktjien/ANP Niet alleen de wereldkampioen van 2006 (Italië) kwam niet door de poulefase heen, ook de verlie zend finalist van toen (Frankrijk) kon na drie potjes al naar huis. Behalve door de sportieve malaise werd het Franse team ook lamgelegd door interne twisten. Aanvaller Nicolas Anelka werd na een heftige woordenwisseling met bondscoach Raymond Domenech naar huis gestuurd. Daar waren de spelers het niet mee eens én zij gingen in staking. En dat mocht Domenech vervolgens aan de pers uitleggen... Zelfs de politiek is zich met het WK-drama gaan bemoeien. Alsof dat iets helpt. foto Johann Hartingh/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59