mooie wereldkampioen Vicente del Bosquebondscoach Spanje Nederland-Kameroen 2-1 maandag 12 juli 2010 Spanje is aan de voor- en de achterkant een mooie ploeg. Spanje speelt niet met één, maar met twee brekers. Naast Busquets is dat Xabi Alonso. „De zege was verdiend: We hadden meer doelpunten kunnen maken, maar voor mij is het een geweldige dag. Het was een zwaarbevochten zege, maar we hebben fantastische spelers." 'We waren zo dicht bij die wereldbeker en dan gebeurt dit. We waren absoluut niet kansloos. Al mogen we nooit dê schuld bij anderen leggen.' Dirk Kuijt na afloop van het verloren duel tegen Spanje voor de camera van de NOS. 'Als dit geen buitenspel is, dan is het over voor Nederland. Het besef is er bij de spelers dat het voorbij is. Weer niet.' Commentator Frank Snoeks na het win nende doelpunt van Iniesta in de ver lenging. 'Alweer laf schijtvoetbal van Nederland. Beste kans was te hard bal inleveren bij Spanjaarden.' Nico Dijkshoorn, bekend van het tv-programma De Wereld Draait Door, raakte niet opgewonden van Oranje. 'Toen Zuid-Afrika dit WK kreeg, 6 jaar geleden, was mijn eerste gedachte: ik hoop dat Mandela de finale haalt...tranen lopen over m'n wangen' Cabaretier Dolf Jansen werd emotio neel van de aanwezigheid van Mandela bij de slotceremonie. KAAPSTAD - Arjen Robben is terug en de hele wereld Biag het weten. Negentien dagen nadat de ham stringblessurê van Robben de uit zwaaiwedstrijd tegen Hongarije overschaduwde, maakte hij zijn rentree op het WK. Hij dribbelde Rigobert Song dol (foto), waarna zijn schot via de paal bij het greti ge rechterbeen van Klaas-jan Hun- telaar terechtkwam. „Ik had niet durven dromen dat ik hier toch nog zou staan", jubelde Robben. Doelpunten: 36. Van Persie 1 -0, 65. Eto'o 1-1 (strafschop), 83. Huntelaar 2-1. Opstelling: Stekelënburg; Boulahrouz, Heitinga, Mathjjsen, Van Bronckhorst; Van Bommel, De Jong; Kuijt (66. Elia), Sneijder, Van der Vaart (73. Robben); Van Persie (59. Huntelaar). Man of the match: Van Persie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51