2 *8S?iw; mi ^iii Mm di mm bij spelers van Oranje 1 am 2010 27 inn Karakteristiek Gouden Schoen voor Thomas Müller Ook André Ooijer zwaait af bij Oranje Drie internationals misten geen minuut Gouden Bal Forlan, Zilveren Bal Sneijder Nelson Mandela bij finale l maandag 12 juli 2010 voor nog een paar keer heeft gered, is kansloos. Op de tribune valt de enorme Oranje-zee droog. Het be sef is er meteen, dit is einde ver haal. Weer geen titel. Wat als Arjen Robben na iets meer dan een uur spelen die opgelegde kans wel had binnengeschoten? Het missen van die bal zal voor eeuwig een litteken blijven in de ge schiedenis van het Nederlandse voetbal. Het zou ook wat zijn, een verhaal voor een bestseller onder de kop van de gouden terugkeer. Daarvoor was Spanje simpelweg te sterk. Waar Spanje in de tweede helft van de verlenging nog even Torres kan brengen, moet bij Oran je Edson Braafheid, tribuneklant bij Celtic, in de extra tijd aan de bak om de geblesseerde Van Bron- ckhorst te vervangen. Spanje brengt tussendoor ook nog Fabre- gas. Bij Oranje lopen Robben en Van Persie op hun laatste benen, maar ze moeten door. Ze halen het einde, maar daar is ook alles mee foto Kerim Okten/EPA Robben die eigenlijk op dit toer nooi nooit had kunnen spelen, wondersnel fit raakte en Neder land even aan de wereldtitel hielp. Het mocht niet zo zijn en eerlijk is eerlijk: het zou ook zwaar onver diend zijn geweest. „Een finale speel je niet, een finale win je", zei Van Bronckhorst voor de finale. Oranje speelde gistera vond een finale en verloor. Van Bronckhorst viel in zijn laatste wed strijd in zijn loopbaan een paar mi nuten voor het einde geblesseerd uit. Hoe tragisch en symbolisch voor de verloren avond. Nederland-Spanje 0-1 wnv (0-0). 114. Andres Iniesta 0-1. Scheids rechter: Howard Webb (Eng). Rode kaart: 109. Johnny Heitinga 2x geel (Nederland). Gele kaart: Mark van Bommel, Nigel de Jong, Robin van Persie, Giovanni van Bronckhorst, Arjen Robben, Gregory van der Wiel, Joris Mathijsen (Nederland), Carles Puyol, Sergio Ramos, Joan Capdevilla, Andres Iniesta, Xavi (Spanje). Aantal toeschouwers: 84.490. Nederland: Maarten Stekelenburg; Gregory van der Wiel, John Heitin ga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst (105. Edson Braaf heid); Mark van Bommel, Nigel de Jong (99. Rafael van der Vaart); Ar jen Robben, Wesley Sneijder, Dirk Kuijt (71. Eljero Elia); Robin van Per sie. 9 Spanje: Iker Casillas; Sergio Ra mos, Gerard Piqué, Carles Puyol, Jo an Capdevila; Sergio Busquets, Xa- bi Alonso (87. Cesc Fabregas); Pe dro (60. Navas), Xavi, Andres Inie sta; David Villa (106. David Torres). JOHANNESBURG Thomas Müller heeft de Gouden Schoen veroverd bij het wereld kampioenschap voetbal. De Duitse voetballer maakte vijf doelpunten, evenveel als David Vil la, Wesley Sneijder en Diego For lan. De jonge spits krijgt de hoofdprijs als topscorer van het WK voetbal, omdat hij ook nog eens drie assists gaf. Zijn concurrenten bleven ste ken op één assist. JOHANNESBURG Giovanni van Bronckhorst heeft gisteren na de Verloren finale op het WK tegen Spanje (o-i) afscheid genomen van het Nederlands elf tal. De 35-jarige aanvoerder van Oranje speelde zijn 106e en laatste interland. Van Bronckhorst is niet de enige in ternational die niet meer voor Oranje uitkomt. André Ooijer nam gisteren op zijn 36e verjaardag af scheid. Hij reikte tot 55 interlands en scoorde driemaal voor het Ne derlands elftal. JOHANNESBURG Maarten Stekelenburg, John Heitin ga en Mark van Bommel zijn de in ternationals van het Nederlands elf tal die op het WK geen minuut hebben gemist. De vier spelers maakten de zeven duels van Oran je volledig mee. De selectie van het Nederlands elftal telde op het WK 23 spelers. Michel Vorm, Sander Bo- schker, Ryan Babel, en Stijn Schaars kregen geen speelminuten van bondscoach Bert van Marwijk. JOHANNESBURG De Uruguayaanse voetballer Diego Forlan is gisteren gekozen tot de beste speler van het wereldkampi oenschap voetbal 2010. De voetbal journalisten gaven hem 23,4 pro cent van de stemmen. Dat was vol doende voor de Gouden Bal. Wesley Sneijder krijgt de Zilveren Bal. Hij eindigde als tweede in die verkiezing met 21,8 procent. De Spanjaard David Villa werd derde, met 16,9 procent. Spanje is de nieuwe nummer één op de Fifa-ranglijst. De wereld kampioen verdringt Brazilië van de koppositie. Nelson Mandela was gisteravond toeschouwer bij de fi nale. De 91-jarige Zuid-Afrikaanse ex-president werd aan het einde van de sluitingsceremonie in een golfkar retje het stadion binnengereden. Bij de openingscere monie ontbrak de Nobelprijswinnaar nog. Spanje voor de WK-finale. Staand, van links naar rechts: Pedro, Sergio Busquets, Sergio Ramos, Joan Capdevila, Gerard Pique, Xabi Alonso. Gehurkt, van links naar rechts: Iker Casillas, Andres Iniesta, David Villa, Xavi, Carles Puyol. foto Ivan Sekretarev/EPA Dé kans in de tweede helft voor David Villa om Spanje op voorsprong te zetten. foto Kim Ludbrook/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49