terug in Zeeland sport43 Wim van Sparrentak snelt naar zege in eerste Sportvisserloop Mark Boot is iedereen te snel af op snikheet circuit van Wemeldinge Anne Mazurka vist in Deltaweek achter het net Van Bemden verbetert hordenrecord maandag 12 juli 2010 door Herman Heuvink door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het was alweer eventjes geleden dat Laurens van Lieren voor het laatst een wedstrijd op Zeeuwse bodera reed. „Een jaar of zes terug", reken de de voormalige Europees dres- suurkampioen aan de vooravond van zijn rentree in zijn geboorte provincie uit. In 2005 verruilde hij Stal Hexagon uit Schore voor Stal Zegwaard in Rijswijk. Met zijn top- paard Hexagons Ollright trok hij de wijde wereld door, zijn andere viervoeters waren nog niet toe aan wedstrijden die er toe deden. Gisteren tijdens Zeeland Outdoor was hij eindelijk terug. Van Lieren is na enkele omzwervingen bij de President Dressage Stables uit Stad aan 't Haringvliet beland. Zijn top- paard Ollright is verkocht, maar hij heeft aan de oevers van het Ha ringvliet tal van nieuwe talenten tot zijn beschikking. Daardoor mocht zijn Zeeuwse ren tree er gisteren zijn. Met Presi dents Avanti reed Van Lieren over tuigend naar de zege in de wed strijd voor vijfjarige paarden. De jury beloonde hem en de Uni- ted-zoon met 79,30 procent, 0,7 procent meer dan Yoni de Vette met Alonso en 2,5 procent meer dan Raz Nitzani met Hexagons Adonie. Het was Van Lierens der de zege in vier wedstrijden met de bruine ruin. In Stad aan 't Haringvliet is de voormalige Hexagon-ruiter bezig met wat hij het liefst doet: paardrij den. In Rijswijk hield hij zich eni ge tijd bezig met het fokken van paarden, maar dat bleek toch niet was hij zocht. „Wat ik nu doe, is wat me voor ogen staat. Ik werk op een fantastische stal, met een goed management en een goede organisatie. Ik krijg alle hulp die ik nodig heb." De Zeeuw is daarom van plan er lang te blijven. „Ik ben helemaal niet honkvast, maar in Zeeland voel ik me het presttigst. Toen ik laatst een paar keer over de Haring- vlietdam reed, besefte ik hoe dat komt. Als ik water zie, word ik rus tig. Dan heb ik het gevoel dat ik thuis ben." Van Lieren is niet in vaste dienst bij de Presidents Dressage Stables. Hij moet de paarden op een hoger niveau brengen. Als ze dan ver kocht worden, deelt hij in de winst. „Ik heb de kennis, zij heb ben het kapitaal", vat hij de formu le samen. Eén paard heeft die reis al vol bracht. Citango is verkocht naar Duitsland. Inderdaad, een getalen teerd paard, waarmee Van Lieren nog niet lang op weg was. Hij werd er vorige maand Nederlands kampioen mee in de klasse ZZ Zwaar. „Geen probleem", vindt Van Lieren. „Ik heb de opvolgers al klaar staan." Een van die opvolgers is Presi dents Avanti. Een toptalent, denkt Laurens van Lieren. „Ik zou niet weten wat er nog aan ontbreekt. Dit paard is zo volmaakt als hij maar kan zijn op vijfjarige leeftijd. Hij beweegt apart, heeft veel uit straling, een enorme wilskracht en een groot atletisch vermogen. Wat dat betreft vergelijk ik hem wei eens met Tótilas. Ook die herstelt heel snel van een inspannning en kan heel veel aan." Dat wordt algemeen erkend. Af gelopen vrijdag nog kreeg de vier voeter een 8,3 voor zijn verrichtin gen tijdens de Pavo Cup. En eerder won hij al twee van de drie voorwedstrijden voor het offic ieuze NK (de Subli Cup) voor vijfjarige paarden. En gisteren won hij opnieuw, met een recordscore. „Avanti was een beetje leeg", vond hij desondanks „Waarschijnlijk door het warme weer. Maar dat geeft niet. Avanti is een gewoon paard. Er waren van daag meer paarden die het moei lijk hadden." Dankzij de zege is Van Lieren nu helemaal zeker van een plaats op het NK. Mocht hij daar een goede prestatie neerzetten, dan is vol gend jaar het WK voor jonge paar den een mooi doel. Normaal ge sproken gaan er vijf Nederlandse combinaties naartoe. WEMELDINGE - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was de sterkste tijdens de vierde clubwed strijd van Motorclub de Sproeier in Wemeldinge. Veel Zeeuwse cros sers trokken naar Gouda om daar deel te nemen aan de laatste wed strijd voor het kampioenschap van het district West. Ook door het warme weer kwamen minder cros sers naar het circuit aan de Oude Polderweg. De klassen MX 1, 2, 3 en veteranen waren samengevoegd maar wer den apart geklasseerd. Boot nam in beide manches snel het initia tief over van snelstarter Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven. Ook Steven Ovaa meldde zich in de kopgroep maar ging er al in het begin hard af De schade bleef be perkt tot de nodige schaafwonden maar hij hield het verder voor ge zien. Verrassend was de derde plaats van Bart Kuzee uit Waarde. Ook in de tweede manche bleef hij zijn partijtje meeblazen maar moest het hoofd buigen voor Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg. Vete raan Mykel van de Goor uit Vlissin- gen handhaafde zich met twee zes de plaatsen prima. De clubklasse had in de jeugdige Mike Beekers uit Etten-Leur een sterke winnaar. Beste Zeeuw was in beide heats met een tweede plaats Robin de Jonge uit 's-Heer Abtskerke. De derde plaats was voor Danielle van Kempen uit Oost-Souburg. De 85 cc streden Marvin Boone uit Yerseke en Jochem van den Dorpel uit Kapelle om de zege. Boone won de eerste manche. In de tweede manche ging hij in de fout, moest opgeven en zag Van den Dorpel de winst pakken. De tweede plaats was voor Rikward Fase uit Sint Maartensdijk. Sterkste in de 650c was Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Bij de mi ni's ging de overwinning naar Jo nah Pijnen uit Arnemuiden. De Zeeuwse motorcrossjeugd deed het in de laatste districtswed strijd in Gouda uitstekend. Vier van de vijf titels kwamen in Zee land terecht. Bij de 50 cc had Joris Lampio aan een vijfde plaats ge noeg om de titel binnen te halen. Jayden Hoek uit Oost-Souburg won bij de 65 cc kleine wielen maar zag de titel aan zijn neus voorbij gaan. Bij de grote wielen was de titel voor de niet aanwezige Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Hij had zijn titel al eerder veiligge steld. Dailey van de Ketterij uit Vlissingen en Timo Dhanis uit Ter- neuzen mochten mee naar het po dium. Bij de 85 cc kleine wielen waren dagwinst en titel voor Troy van de Ketterij. De Vlissinger sloot met de maximale score af Guido Boone uit Oost-Souburg was niet alleen deze dag de sterkste bij de grote wielen maar behaalde ook de titel. Tweede in de dagklasse ring werd Lars de Nood uit Oost-Souburg. In de eindklassering van de klasse MX 1-3 werd Thijs Lampio uit Vlis singen tweede en Marco Oreel vijf de. Leo van der Cingel uit Ooster- land was met een tweede plaats in het klassement de sterkste Zeeuw. door Sjaak Sinke YERSEKE - Wim van Sparrentak uit Sint Laurens won zaterdagmiddag in het snikhete Yerseke de eerste editie van de Sportvisserloop over tien Engelse mijlen. Hij deed dat in een tijd van 1.03.14. „Het was even warm in de polder, maar op de dijk waaide een lekker windje", liet de atleet van het Walcherse Dynamica na zijn overwinning we ten. In de eerste ronde van acht kilome ter had Van Sparrentak nog gezel schap van Erwin Harmes (Nieuw- land), Mare Riemens (Sint Lau rens) en Wilko de Vos (Kattendij- ke). Die laatste moest al snel de kop los laten. „Met de wind mee liepen mijn benen helemaal vol", verklaarde de Bevelandse veteraan achteraf. Bij doorkomst na acht kilometer pakte Van Sparrentak de premies print mee en vervolgde solo de tweede ronde. Harmes kreeg het moeilijk en zag in de laatste drie ki lometer Riemens voorbij stomen naar de tweede plaats. „Ik had eigenlijk naar de triaüon van Hoge Mierde gemoeten, maar een paar hechtingen in mijn hand, zorgden ervoor dat ik niet mocht zwemmen", verklaarde Riemens zijn deelname in Yerseke. Evelien van Sparrentak (Sint Lau rens) won nog wel de vrouwenpre- door Roeland van Vliet COLIJNSPLAAT - Op de slotdag van de Deltaweek heeft Zierikzeeënaar Evert van de Zande, schipper van de Anne Mazurka, zijn leidende positie in de ORC 2 nog uit han den gegeven. Hij had gisteren een mindere dag - hij kwam uit op de zesde plaats - en werd in het alge meen klassement gepasseerd door de New Frontier van J.J. Bart en de Arcona van Nik Petersen. Het duurde gisteren enige tijd voordat er gezeild kon worden. De start van de eerste race in de ORC- en IRC-klasses was om 10.00 uur gepland, maar pas na het middag uur blies de wind voldoende in de zeilen. „We zijn pas om 13.00 uur vertrok ken", zei wedstrijdleider Kees van der Vaart. „Voor een tweede wed strijd was er toen geen tijd meer. Iedereen wilde op tijd naar huis voor de finale van het WK voet bal." Viste een Zeeuw in de ORC 2 nog achter het net, in de ORC 3 was er wel een eindoverwinning voor een thuiszeiler. Amemuidenaar Alfred Bezemer was met de Joyce de beste over zes races. Hij werd drie keer eerste, één keer tweede en één keer vijfde. In de eerste ra ce had hij niet meegedaan. De tweede Zeeuwse eindzege ging naar Henk Jorissen. De schipper uit Burgh-Haamstede won met de Rigel bij de klassieke boten. In het klassenkampioenschappen ORC Club Zuid, een titelstrijd bin nen de Deltaweek, pakte Middel burger Henk van Zweden de titel in de ORC 2. Hij deed dat met de Beau Bateau. Winnaars in Deltaweek. IRC: Shamrock (Wim Vandesande). De boten moeten wachten op de start. Pas om 13.00 uur kon er gezeild worden. foto Willem Mieras ORC 1: Shamrock (Wim Vandesande). ORC 2: New Frontier (J.J. Bart). ORC 3: Joyce (Alfred Bezemer). ORC 4: Impul se (C. Baas). ORC 5: Furie (B. Hoef- sloot). R&P: Schuimer (P. Overwater/ M. Steenstra). Ongemeten: Soba di Dios (Jan-Willem Tol). Klassiek: Rigel (Henk Jorissen). Winnaars klassenkampioenschappen ORC Club Zuid. ORC 1: Daikin Airco (Frans van der Heij den). ORC 2: New Frontier (J.J. Bart). ORC 3: Beau Bateau (Henk van Zwe den). mie bij de eerste doorkomst, maar zij moest in de laatste kilometers toezien dat Silvia Verhoeven (Achilles) er met de zege vandoor ging- JaapJan Ritsema (Middelburg) was de snelste op de acht kilometer bij de mannen, Suzanne Geschiere (Sint Laurens) won bij de vrou wen. Ze had ingeschreven voor de tien Engelse mijlen. Na de eerste ronde besloot zij het echter toch maar bij acht kilometer te laten, net zoals nog een tiental deelne mers. Bij de jeugdloop slaagde Rick Kra mer (Yerseke) er maar net in om Nathalie Slabbekoorn (Kapelle) van zich af te houden. VLISSINGEN - Edwin van Bemden (AV'56) won in Vlissingen de Zeeuwse titel op de 300 meter hor den jongens C in een Zeeuws re cord van 40.47 seconden. André Verweij was in 1982 in Amsterdam 0,2 seconde langzamer. Van Bem den liep zaterdag de beste Neder landse jaarprestatie. Wim Nieuwkerk (Tilburg Road Runners) won de 5000 meter in 16.27.82. Neal Bouterse (jongens B) eindigde vlak achter hem. Joeri van der Hooft (Wielingen) won het hoogspringen. Hij ging over 1,85 meter. Meerkampster Mariska Bun (RKHAV) won bij de meisjes B de 200 meter, 400 meter horden en het speerwerpen. Tim van de Broeke (Dynamica) was snelste ju nior C op de 1500 meter in 4.33,11 Samantha Lernhout (RKHAV) won bij de meisjes op de 400 me ter horden, het speerwerpen en het discuswerpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43