PZC Strandregels op een rijtje Voetbal BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 TOERISME Kustbrochure over stranden over Noord-Beveland en Walcheren 16 en 17 Mannen aangehouden voor vernielingen Een sloep en twee trailers gestolen 140 nieuwe inwoners bij welkomstontbijt almanak Solexen winnen het van de verkoeling van de zee Maandag 12 juli 2010 Oudste dance bigband The Evergreens bestaat 40 jaar door Maurits Sep WESTKAPELLE - Op welk strand mag je vliegeren? Waar zijn hon den welkom en wanneer mag je met je paard het strand op? Waar staan strandhuisjes en bij wie kan ik ze huren? Vragen genoeg over de Walcherse en Noord-Beveland- se stranden en de antwoorden staan nu handzaam op een rij in de Kustbrochure. De Kustbrochure is gedrukt in een oplage van 60.000 exemplaren: 40.000 in het Nederlands en 20.000 in het Duits. Ze zijn gratis te krijgen bij de VW-kantoren op Walcheren en Noord-Beveland, bij de strandpos- ten van de Stichting Strandexploi- tatie Walcheren en bij strandpavil joens en 'strandgerelateerde bedrij ven'. „De brochure is gratis, omdat we vinden dat het belangrijke infor matie is die iedereen gratis moet hebben", zegt Marit Kleinepier van de WV Walcheren/Noord-Be veland. Volgens Kleinepier werden zowel de medewerkers van de VW's als die van de strandposten vaak bena derd met vragen over de regels voor de stranden. „Gelukkig zijn de regels in Vlissin- gen, Veere en Noord-Beveland gro tendeels hetzelfde, maar helaas zijn er ook verschillen. Daarom zijn we met de gemeenten gaan praten over een brochure waarin alles wordt uitgelegd. De regels zijn niet aangepast. Wel is afgespro ken dat de hoofdlijnen de komen de jaren grotendeels hetzelfde blij ven. Kleine wijzigingen worden via onze website en op de stran den zelf kenbaar gemaakt. Over twee of drie jaar kijken we of er een nieuwe Kustbrochure moet ko men." Behalve regels over de stranden en informatie over milieu en veilig heid aan de kust, bevat de brochu re ook gegevens over locaties van strandpaviljoens, verhuurders van strandcabines en attracties. „Het is een boekje dat iedereen móet heb ben", vindt Kleinepier. „Daarom is het ook gratis." Tegelijk met de Kustbrochure is een folder met Walcherse fietsrou tes voor mindervaliden gepubli ceerd. In die folder staan zes routes: drie bij Vrouwenpolder/Oostkapelle (11,6,12 en 21,4 kilometer) en drie bij Westkapelle/Zoutelande (13,3, 19,4 en 21,9 kilometer). Deze folder is sinds vorige week te koop voor 1,50 euro bij alle VW-kantoren. Onderstroom kijkt ondanks weer terug op geslaagde editie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES In de Nieuwstraat in Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen (19 en 20 jaar oud) uit de gemeente Goes aangehou den op verdenking van vandalis me. Een fietsende agent zag dat een au tospiegel afgebroken was. De agent sprak de twee daar op aan en één van hen gaf direct toe dat hij de spiegel van de auto had afgetrapt. Later, toen de twee waren opgeslo ten in gevangenis Torentijd in Mid delburg, heeft het duo ook andere vernielingen bekend. HANSWEERT In Hansweert is dit weekeinde een oplegger gestolen. De eigenaar van de trailer, die stond geparkeerd op het terrein aan de Tramperweg in Hansweert, kwam daar op zaterdag morgen achter. De trailer was voor zien van een groene huif en had een witte schuifkap. De trailer was van een transportbedrijf. Ook werd onlangs uit de Nieuwe Jachthaven in Brouwershaven een sloep gestolen. Dat is gebeurd tus sen 30 juni en 9 juli. De sloep lag niet in het water, maar stond op een trailer. Ook de trailer is wegge nomen uit de jachthaven. OVEZANDE Bijna 140 nieuwe inwoners zijn za terdag afgekomen op het boeren- ontbijt dat de gemeente Borsele sa men met de ZLTO zaterdagmorgen in een schuur in Ovezande voor nieuwe inwoners had geregeld. Het welkomstontbijt was samenge steld uit streekproducten, raadsle den schonken koffie en tijd. Samen met het college van burgemeester en wethouders schoven de nieuwe inwoners aan tafel. Alle inwoners die tussen 1 juli 2009 en 31 mei 2010 zijn komen wonen in de ge meente Borsele waren uitgeno digd. Tip? redactie@pzc.nl Die inwoonster van Waterlandkerk je (82) is jong van geest en nog goed bij de tijd. Ze weet wat er in de we reld speelt, maar van voetbal heeft ze geen kaas gegeten. Toch wilde ze als echte Zeeuwse het Nederlands elf tal een warm hart toedragen door ook naar de wedstrijd Oranje-Uru- guay te kijken. Toen er de volgende dag werd nagepraat over de eind stand bleef ze erbij dat het duel geëindigd was in een 1-1-gelijkspel. Er werd haar uitgelegd dat dat niet zo was, want het was 3-2 voor Ne derland geworden. Ze hield voet bij stuk, maar toen kwam de aap uit de mouw: ze had na de eerste helft de tv uitgezet, want ze dacht dat de wedstrijd afgelopen was. - m w msssmm EINKENSZANO - Hitte? Hoezo hitte? Dachten ze zotten op solexjes. Menigeen was al helemaal in de biertent, de frietkraam, de oliebollentent, de istermiddag in Heinkenszand. Daar hadden hon- oranje sferen, hoewel ook een plaatselijke scho- demo kartrijden, de Harley-meeting en het optre- erden het verkoelende water van de zee ver- ne het had aangedurfd een Spaanse flamen- den van de Zeeuwse dialectband Surrender in de om te kijken naar grote stoere, racende co-jurk, rood met zwarte bollen, aan te trekken, feesttent bij bistro De Herberg. iannen op ronkende mini-motoren en verklede Ook kwamen ze in groten getale af op de kermis, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39