spor 43 Bart Ovaa tennist in Oost-Souburg terug lil Zeeland drie finales en wint er twee Anne Mazurka vist in Deltaweek achter het net Wim van Sparrentak snelt naar zege in eerste Sportvisserloop Van Bemden verbetert hordenrecord maandag 12 juli 2010 door Koem de Vries e nieuw- en sint joosland - Het was alweer eventjes geleden dat Laurens van Lieren voor het laatst een wedstrijd op Zeeuwse bodem reed. „Een jaar of zes terug", reken de de voormalige Europees dres- suurkampioen aan de vooravond van zijn rentree in zijn geboorte provincie uit. In 2005 verruilde hij Stal Hexagon uit Schore voor Stal Zegwaard in Rijswijk. Met zijn top- paard Hexagons Ollright trok hij de wijde wereld door, zijn andere viervoeters waren nog niet toe aan wedstrijden die er toe deden. Gisteren tijdens Zeeland Outdoor was hij eindelijk terug. Van Lieren is na enkele omzwervingen bij de President Dressage Stables uit Stad aan 't Haringvliet beland. Zijn top- paard Ollright is verkocht, maar hij heeft aan de oevers van het Ha ringvliet tal van nieuwe talenten tot zijn beschikking. Daardoor mocht zijn Zeeuwse ren tree er gisteren zijn. Met Presi dents Avanti reed Van Lieren over tuigend naar de zege in de wed strijd voor vijfjarige paarden. De jury beloonde hem en de Uni- ted-zoon met 79,30 procent, 0,7 procent meer dan Yoni de Vette met Alonso en 2,5 procent meer dan Raz Nitzani met Hexagons Adonie. Het was Van Lierens der de zege in vier wedstrijden met de bruine ruin. In Stad aan 't Haringvliet is de voormalige Hexagon-ruiter bezig met wat hij het liefst doet: paardrij den. In Rijswijk hield hij zich eni ge tijd bezig met het fokken van paarden, maar dat bleek toch niet was hij zocht. „Wat ik nu doe, is wat me voor ogen staat. Ik werk op een fantastische stal, met een goed management en een goede organisatie. Ik krijg alle hulp die ik nodig heb." De Zeeuw is daarom van plan er lang te blijven. „Ik ben helemaal niet honkvast, maar in Zeeland voel ik me het ptesttigst. Toen ik laatst een paar keer over de Haring- vlietdam reed, besefte ik hoe dat 4. door Roeland van Vliet colijnsplaat - Op de slotdag van de Deltaweek heeft Zierikzeeënaar Evert van de Zande, schipper van de Anne Mazurka, zijn leidende positie in de ORC 2 nog uit han den gegeven. Hij had gisteren een mindere dag - hij kwam uit op de zesde plaats - en werd in het alge meen klassement gepasseerd door de New Frontier van J.J. Bart en de Arcona van Nik Petersen. Het duurde gisteren enige tijd voordat er gezeild kon worden. De start van de eerste race in de ORC- en IRC-klasses was om 10.00 uur gepland, maar pas na het middag uur blies de wind voldoende in de zeilen. „We zijn pas om 13.00 uur vertrok ken", zei wedstrijdleider Kees van der Vaart. „Voor een tweede wed strijd was er toen geen tijd meer. komt. Als ik water zie, word ik rus tig. Dan heb ik het gevoel dat ik thuis ben." Van Lieren is niet in vaste dienst bij de Presidents Dressage Stables. Hij moet de paarden op een hoger niveau brengen. Als ze dan ver kocht worden, deelt hij in de winst. „Ik heb de kennis, zij heb ben het kapitaal", vat hij de formu le samen. Eén paard heeft die reis al vol bracht. Citango is verkocht naar Duitsland. Inderdaad, een getalen teerd paard, waarmee Van Lieren nog niet lang op weg was. Hij werd er vorige maand Nederlands kampioen mee in de klasse ZZ Zwaar. „Geen probleem", vindt Van Lieren. „Ik heb de opvolgers al klaar staan." Een van die opvolgers is Presi dents Avanti. Een toptalent, denkt Laurens van Lieren. „Ik zou niet weten wat er nog aan ontbreekt. Dit paard is zo volmaakt als hij maar kan zijn op vijfjarige leeftijd. Hij beweegt apart, heeft veel uit straling, een enorme wilskracht en een groot atletisch vermogen. Wat dat betreft vergelijk ik hem wei eens met Totilas. Ook die herstelt heel snel van een inspannning en kan heel veel aan." Dat wordt algemeen erkend. Af gelopen vrijdag nog kreeg de vier voeter een 8,3 voor zijn verrichtin gen tijdens de Pavo Cup. En eerder won hij al twee van de drie voorwedstrijden voor het offic ieuze NK (de Subli Cup) voor vijfjarige paarden. En gisteren won hij opnieuw, met een recordscore. „Avanti was een beetje leeg", vond hij desondanks „Waarschijnlijk door het warme weer. Maar dat geeft niet. Avanti is een gewoon paard. Er waren van daag meer paarden die het moei lijk hadden." Dankzij de zege is Van Lieren nu helemaal zeker van een plaats op het NK. Mocht hij daar een goede prestatie neerzetten, dan is vol gend jaar het WK voor jonge paar den een mooi doel. Normaal ge sproken gaan er vijf Nederlandse combinaties naartoe. Iedereen wilde op tijd naar huis voor de finale van het WK voet bal." Viste een Zeeuw in de ORC 2 nog achter het net, in de ORC 3 was er wel een eindoverwinning voor een thuiszeiler. Arnemuidenaar Alfred Bezemer was met de Joyce de beste over zes races. Hij werd drie keer eerste, één keer tweede en één keer vijfde. In de eerste ra ce had hij niet meegedaan. De tweede Zeeuwse eindzege ging naar Henk Jorissen. De schipper uit Burgh-Haamstede won met de Rigel bij de klassieke boten. In het klassenkampioenschappen ORC Club Zuid, een titelstrijd bin nen de Deltaweek, pakte Middel burger Henk van Zweden de titel in de ORC 2. Hij deed dat met de Beau Bateau. Winnaars in Deltaweek. irc: Shamrock (Wim Vandesande). door Sven Bakker oost-souburc - Het Logus Open Souburg-tennistoernooi sloot giste ren de week af met de finales. Het tennistoernooi is na het verliezen van het onderdeel voor nationale tennistoppers twee jaar geleden onverminderd doorgegaan met het succesvolle concept, waarbij tennis met gezelligheid wordt ge mengd. Kwalitatief is het toernooi er op achteruit gegaan, want er waren af gelopen week slechts negen spe lers die in de 3-categorie van het mannenenkelspel speelden. In de jaren dat het nationaal ranglijst- toernooi nog in Oost-Souburg werd georganiseerd, bestond de 3-categorie vaak uit een schema van 64 spelers. De deelnemers kwamen ook van ver buiten de provinciegrenzen. Desondanks leeft 'Souburg' nog altijd onver minderd bij de Zeeuwse tennis sers. Gisteren was het thuisspeler Bart Ovaa die naast de titel in de 3-cate- door Sjaak Sinke yerseke - Wim van Sparrentak uit Sint Laurens won zaterdagmiddag in het snikhete Yerseke de eerste editie van de Sportvisserloop over tien Engelse mijlen. Hij deed dat in een tijd van 1.03.14. „Het was even warm in de polder, maar op de dijk waaide een lekker windje", liet de atleet van het Walcherse Dynamica na zijn overwinning we ten. In de eerste ronde van acht kilome ter had Van Sparrentak nog gezel schap van Erwin Harmes (Nieuw- land), Mare Riemens (Sint Lau rens) en Wilko de Vos (Kattendij- ke). Die laatste moest al snel de ORC 1: Shamrock (Wim Vandesande). ORC 2: New Frontier (J.J. Bart). ORC 3: Joyce (Alfred Bezemer). ORC 4: Impul se (C. Baas). ORC 5: Furie (B. Hoef sloot). R&P: Schuimer (P. Overwater/ M. Steenstra). Ongemeten: Soba di Dios (Jan-Willem Tol). Klassiek: Rigel gorie greep. Geboren Vlissinger Thomas Felius won in de eind strijd in straight sets van Ovaa. Het werd 6-3 6-1. In de halve fina le had Felius Dylan Blackman uit Sas van Gent al met 7-6 6-1 uitge schakeld. Bart Ovaa, woonachtig te Rit- them, had voor zijn verloren 3-fi- nale wel de titel in de 4-categorie binnengehaald. Dat deed hij door in drie sets van zijn clubgenoot Rob Thielen te winnen: 6-3 5-7 6-2. Later op de middag speelde Bart Ovaa zijn derde finale. Dat was in de vierde categorie van het man- nendubbelspel. Daarin haalde hij zijn tweede overwinning binnen, want samen met Eddy Sprinkhui- zen uit Nisse werden Maarten de Witte en Michiel Ketting geklopt. Het winnende duo kwam nooit echt in problemen. Het werd 6-2 6-3. In de derde categorie eindigden MLTC-spelers Dmitri van Hoof en Raymond Barten bovenaan in de poule, dankzij een overwinning kop los laten. „Met de wind'mee liepen mijn benen helemaal vol", verklaarde de Bevelandse veteraan achteraf. Bij doorkomst na acht kilometer pakte Van Sparrentak de premies print mee en vervolgde solo de tweede ronde. Harmes kreeg het moeilijk en zag in de laatste drie ki lometer Riemens voorbij stomen naar de tweede plaats. „Ik had eigenlijk naar de triatlon van Hoge Mierde gemoeten, maar een paar hechtingen in mijn hand, zorgden ervoor dat ik niet mocht zwemmen", verklaarde Riemens zijn deelname in Yerseke. Evelien van Sparrentak (Sint Lau rens) won nog wel de vrouwenpre- SY-fSS?"SSSMGSBtSSHSBMHN 1S8K3KS8K3$@&&SBI SSS&0S (Henk Jorissen). Winnaars klassenkampioenschappen ORC Club Zuid. ORC 1: Daikin Airco (Frans van der Heij den). ORC 2: New Frontier (J.J. Bart). ORC 3: Beau Bateau (Henk van Zwe den). op Rob Thielen en Koen van Kes- sel met 6-2 en 6-2. Bij de vrouwen was er in de 3-cate- gorie van het dubbelspel in de wedstrijd tussen Luciënne van den Broek/Bianca Zwanenburg en Marjolein Meulenberg/Esther Ven- drik een heuse strijd tussen de ten nisclubs van Souburg en De Schel de. De eerste set moest worden be slist in een tiebreak. Met 8-6 ging die naar Van den Broek en Zwa nenburg. Vervolgens werd ook de tweede set met 6-4 gewonnen door Van den Broek en Zwanen burg, beiden van tennisclub Sou- burg. Esmee Vleugel uit Wemeldinge won zowel het enkelspel in de 3- als in de 4-categorie. In de beslis sende partij in de 3 versloeg Vleu gel Bianca Zwanenburg met 6-0 6-4. De finale in de klasse 4 was een stukje lastiger. Esmee Vleugel had daarin tegen Anne Flohil een zwakke start, maar na de verloren eerste set, zette ze de zaken alsnog recht: 3-6 6-3 6-1. mie bij de eerste doorkomst, maar zij moest in de laatste kilometers toezien dat Silvia Verhoeven (Achilles) er met de zege vandoor ging- JaapJan Ritsema (Middelburg) was de snelste op de acht kilometer bij de mannen, Suzanne Geschiere (Sint Laurens) won bij de vrou wen. Ze had ingeschreven voor de tien Engelse mijlen. Na de eerste ronde besloot zij het echter toch maar bij acht kilometer te laten, net zoals nog een tiental deelne mers. Bij de jeugdloop slaagde Rick Kra mer (Yerseke) er maar net in om Nathalie Slabbekoorn (Kapelle) van zich af te houden. 3SS3£SiKI8$9££HBB898 vlissingen - Edwin van Bemden (AV'56) won in Vlissingen de Zeeuwse titel op de 300 meter hor den jongens C in een Zeeuws re cord van 40.47 seconden. André Verweij was in 1982 in Amsterdam 0,2 seconde langzamér. Van Bem den liep zaterdag de beste Neder landse jaarprestatie. Wim Nieuwkerk (Tilburg Road Runners) won de 5000 meter in 16.27.82. Neal Bouterse (jongens B) eindigde vlak achter hem. Joeri van der Hooft (Wielingen) won het hoogspringen. Hij ging over 1,85 meter. Meerkampster Mariska Bun (RKHAV) won bij de meisjes B de 200 meter, 400 meter horden en het speerwerpen. Tim van de Broeke (Dynamica) was snelste ju nior C op de 1500 meter in 4.33,11 Samantha Lernhout (RKHAV) won bij de meisjes op de 400 me ter horden, het speerwerpen en het discuswerpen. De boten moeten wachten op de start. Pas om 13.00 uur kon er gezeild worden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31