Laurens van Lieren na zes jaar 42 Marlies van Baaien mooie naam op erelijst van Zeeland Outdoor ZEELAND OUTDOOR Dressuurruiter wint met Presidents Avanti rubriek vijfjarigen Oostkapelle-Jong Ajax voor kinderfonds Joziasse snelste in Zermattmarathon Doelpuntloze remise Reimerswaals elftal Birgit Lavrijssen 25e in Ronde Tsjechië Zeeuwse jeugd crosst naar titels maandag 12 juli 2010 OOSTKAPELLE De voorverkoop voor het vriend schappelijke duel Oostkapelle-Jong Ajax is vrijdag begonnen. De wedstrijd is vrijdag 23 juli om 19.30 uur. Kaartjes kosten 7,50 euro voor volwassenen en 4,50 euro voor kinderen tot zestien jaar. Ze zijn verkrijgbaar bij de VW's in Oostkapelle en Domburg en in de kantine van voetbalvereniging Oost kapelle (tijdens trainingen van Jong Ajax). Oostkapelle stelt een deel van de re cette ter beschikking aan het Natio naal Fonds Kinderhulp. ZERMATT Sjakko Joziasse was de snelste Ne derlander tijdens de Zermattmara thon in Zwitserland. De inwoner van Koudekerke legde de 42 kilo meter en 195 meter, waarin een hoogteverschil van 1944 meter overbrugd moest worden, af in 4 uur 43 minuten en 42 seconden. Hij eindigde als 155e overall en als 37e in de categorie mannen 40+. Er werden ruim duizend atleten ge klasseerd. Ook Ray Cornips uit Waterland kerkje voltooide de marathon. Hij finishte in 5.30.40. YERSEKE Het Reimerswaals elftal heeft zater- dag in Yerseke met 0-0 gelijkge speeld tegen de beloften van Cercle Brugge. De eerste helft van het vriendschappelijke duel was voor de thuisploeg, maar die kon het overwicht niet in doelpunten uit drukken. In de tweede helft speel de de warmte de spelers parten en zakte het spelniveau in. Het Reimerwaals elftal treft woens dag om 19.00 uur ook in Yerseke de Arnhemse eredivionist Vitesse. MIDDELBURG De 19-jarige Kapelse wielrenster Birgit Lavrijssen heeft haar goede klassering in de Ronde van Tsje chië weten te behouden. Na de tweede etappe ging zij op de 24e plaats het weekend in. Na een goe de tijdrit (32e plaats) en een etappe over 104 met een val in de laatste twee kilometer (66e plaats) zakte ze één plaats. De etappekoers werd gewonnen door Lavrijssens 28-jari- ge Duitse ploeggenote Trixi Wor- rack die maar liefst alle vijf de etap pes wist te winnen. Lees de blogs van de sportverslagge vers van de PZC. Zie www.pzc.nl/blog door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Elk jaar doet Zeeland Outdoor een stapje vooruit en dat was dit jaar tijdens de vijfde editie van het hippische evenement in Nieuw- en Sint Joos- land vooral het afgelopen weekein de, tijdens de dressuur, te zien. De Grand Prix trok zaterdag naast de Zeeuwse troef Thamar Zweistra nu ook twee landelijke toppers, Sander Marijnissen en Marlies van Baaien. Op de nieuwe rubriek de Grand Prix Special, die gisteren werd verreden, kwamen zes deel nemers af en de eveneens nieuwe wedstrijden voor jonge paarden waren uitstekend bezet. Ook alle andere landelijke rubrieken zaten meer dan vol. De drie juryleden leken nog enige moeite te hebben tijdens de beoor deling van de Grand Prix. De waar deringen voor Marlies van Baaien met BMC Phoebe, Sander Marijnis sen met Moedwil en Thamar Zweistra met Hexagons Ortello lie pen sterk uiteen. De balans sloeg uiteindelijk door in het voordeel van Van Baaien, die haar wat wis selvallige proef beloond zag met 67,75%. De veel evenwichtiger maar wat minder atletisch rijden de Marijnissen werd tweede met 67,59%, Zweistra werd derde met 66,95%. Een Zeeuwse zege was er voor Raz Nitzani in de Lichte Tour met de zevenjarige Hexagons Wellnetta. Vorige maand werd Nitzani op het NK nog tweede in de ZZ Zwaar (achter Laurens van Lieren) en bij haar debuut op hoger niveau greep ze meteen de zege. De Bra bantse Jessica Leijser werd met Ro- mek-w tweede, Chantal Nijpjes uit Sint Laurens met U 've Got it werd derde. In de Grand Prix Spe cial was de zege voor Manon van Hylckama Vlieg, die zaterdag vier de werd in de Grand Prix. Thamar Zweistra eindigde met Ortello als tweede. Een derde plaats was er voor Mieke Evertse uit Heinkens- zand met Tyara in de Intermediate II. Wilma Salm uit Yerseke schreef met Victoria op fraaie wijze de klasse ZZ Zwaar op haar naam. In de lagere klassen waren er over winningen voor de Zeeuwen Step hanie de Frel uit Koewacht met Bromelia (L2), Wilma Salm met Arrevederci (Mi), Jessica van Bel- zen met Zodeste (xM2), Samantha Miltenburg Caratina Z (M2), Jessi ca Nijpjes met Vigo (Zi), Chantal Nijpjes met William (Z2). De kur op muziek voor pony's in de Z2-klasse werd gewonnen door Jeanine Nieuwenhuis met TDN's Ronaldo. GOUDA - De Zeeuwse motorcross- jeugd greep na de laatste districts wedstrijd in Gouda vier van de vijf titels. Bij de 50 cc had Joris Lampio aan een vijfde plaats genoeg om de ti tel binnen te halen. Jayden Hoek uit Oost- Souburg won bij de 65 cc kleine wielen maar zag de titel aan zijn neus voorbij gaan. Bij de grote wielen had Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke zijn titel al eerder veilig gesteld. Dailey van de Ketterij uit Vlissingen en Timo Dhanis uit Ter- neuzen mochten mee naar het po dium. Bij de 85 cc kleine wielen waren dagwinst en titel voor Troy van de Ketterij uit Vlissingen. Guido Boone uit Oost-Souburg greep de dagzege en de titel bij de grote wie len. Tweede in de dagklassering werd Lars de Nood uit Oost-Sou burg. In de eindklassering van de klasse MX 1-3 werd Thijs Lampio uit Vlissingen tweede en Marco O reel vijfde. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Laurens van Lieren in actie met de vijfjarige ruin Presidents Avanti foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30