Red Buil komt vleugel tekort 4i Feyenoord wint op Davis Cupteam richt Open Dag in de Kuip vizier op wereldgroep Derde dagsucces Rabo in Oostenrijk Lievens zesde met lichte vier-zonder Hockeysters boeken twee overwinningen Standbeeld N'Kufo bij de Crolsch Veste Afscheid gouden hordenloper Johnson maandag 12 juli 2010 ROTTERDAM - Feyenoord heeft za terdag tijdens de jaarlijkse Open Dag de amateurs van Sportclub Feyenoord met 3-0 verslagen. Het was een oefenduel in de halfvolle Kuip van twee keer twintig minu ten. Luigi Bruins, gelegenheidsaan voerder Karim El Ahmad i en André Bahia maakten de doelpun ten. De Spanjaard Dani Fernandez maakte zijn rentree na een langdu rige rentree wegens een knieblessu re. Ron Vlaar en Leroy Fer kwa men door kleine blessures niet in actie. Het duo sluit vandaag in Zee land tijdens het trainingskamp van de ploeg weer aan bij de groepstraining. De helikopter met nieuwe spelers die zaterdag weer in De Kuip land de, zat deze keer lang niet vol. Het armlastige Feyenoord kon alleen Ruben Schaken en Adil Auassar (beiden overgekomen van VW-Venlo) als aanwinsten pre senteren. Feyenoord strijkt vandaag neer in Cadzand voor een trainingskamp van zes dagen. Er wordt getraind op de velden van de voetbalvereni ging Sluis. Woensdag 14 juli staat een oefenwedstrijd tegen het Zeeuws elftal op het programma. De ontmoeting wordt op sport park Denoek in Hoek afgewerkt en begint om 19.00 uur. Voor die onmoeting zijn inmid dels 1500 kaarten aan de man ge- door Arnoud Bodde SILVERSTONE - Hij woont op een steenworp afstand van het circuit van Silverstone, dus voor Austra liër Mark Webber voelde de winst in de Britse Grand Prix als een huisoverwinning. Ruim 120.000 Britse fans hadden graag hun ei gen Lewis Hamilton of Jenson But ton als winnaar gezien, maar de Red Buil rijder sloeg gistermiddag keihard toe, nadat hij zich zaterdag ernstig benadeeld had gevoeld door zijn eigen team. De reclameslogan 'Red Buil geeft je vleugels' klonk ineens ironisch, een dag voor de race. Het door de energiedrank gesponsorde Formu le i-team had voor dit weekeinde - twee nieuw ontworpen voorvleu gels ter beschikking. Toen het exemplaar van Webbers teamge noot Sebastian Vettel afbrak in de laatste vrije training nam team baas Christian Horner een vreem de beslissing. De enig overgeble ven nieuwe vleugel werd voor de kwalificatie (en de race) van Web bers auto afgehaald en aan Vettel gegeven. Zogezegd omdat de Duit ser twaalf punten voor stond in de strijd om het kampioenschap. Vettel legde beslag op pole posi tion, veertienhonderdste voor v, Webber, die kookte van woede, st omdat hij in zijn ogen tot 'tweede er rijder' was gedegradeerd. Het ge- g. zicht van de Ozzie stond op on- 1 weer, terwijl Vettel zichtbaar straal de na de negende pole voor Red Bull in tien GP's. Webber sloeg gisteren terug en toonde zich een keiharde 'teamge noot'. Vettel kwam door 'een pro bleem met de koppeling' bij de Karim El Ahmadi bracht. De zitplaatsen zijn uitver kocht. Wel zijn er nog staanplaat sen verkijgbaar. De organisatie plaatst extra tribunes. Dolf Roks, coach van het Zeeuws elftal, heeft inmiddels doelman Leon Weeda als vervanger opge roepen voor Jaco van der Schee. De laatste is verhinderd. Het Zeeuws elftal kan over twintig spe lers beschikken. Feyenoord komt een selectie van twintig man naar Zeeland. De organisatie verzoekt de toeschouwers om vroeg naar het sportpark te komen in ver band met de te verwachten druk te. Er zijn speciale parkeervoorzie ningen gecreëerd in de buurt van de accommodatie. start slecht van zijn plek en moest Webber in de eerste bocht al naast zich dulden. De Ozzie liet werke lijk geen millimeter ruimte voor zijn collega. „Er kon nog wel een bus tussen ons door", zei de win naar daarover. Om een dramati sche botsing met Webber, zoals in Turkije, te voorkomen móest Vet tel wel van de baan af In de volgende bochtencombinatie raakte hij met zijn rechterachter- wiel heel even de voorvleugel van de aanstormende Lewis Hamilton, wat resulteerde in een lekke band. MINSK - Het Nederlands Davis Cupteam mag volgend jaar probe ren weer een plek te veroveren in de wereldgroep. De equipe van bondscoach (an Siemerink stelde gisteren in Minsk een langer ver blijf in groep 1 van de Europees/ Afrikaanse zone veilig door Wit- Rusland met 4-1 te verslaan. „Het lijkt op papier een makkelijke ze ge, maar het was best pittig", vond Siemerink. De beste Nederlandse tennissers moesten naar Minsk afreizen om dat ze eerder dit jaar verloren van Italië (1-4). Tegen Wit-Rusland was de inzet handhaving in de groep; bij een nederlaag had Oran je later dit jaar tegen Slowakijke moeten spelen om degradatie naar groep 2 te voorkomen. „Deze over winning zorgt dus wel wat voor wat opluchting", gaf Siemerink gis teren toe. Nederland legde vrijdag al de basis voor de overwinning. Thiemo de Bakker en Robin Haase wonnen in het kletsnatte Minsk hun enkel partijen, waardoor Oranje na de eerste dag al op een comfortabele 2-o-voorsprong stond. Het gast land kwam zaterdag echter terug door het dubbelspel te winnen. De Bakker en Igor Sijsling verloren in vijf sets van Oeladzimir Ignatik en Maxi Mirnyi: 7-5 3-6 6-7 (6) 6-4 3-6. „Het verschil werd gemaakt op een paar punten", constateerde Siemerink. een noodgedwongen pitstop en vervolgens een inhaalrace van ach ter uit het veld. Vettel werd uitein delijk zevende, mede dankzij een paar knappe inhaalmanouevres en een neutralisatie door de safety Car. Op de vraag na afloop of hij zich de frustratie van Webber de dag er voor kon voorstellen, zei hij, na een lange pauze: „Kijk, het is moei lijk om van buitenaf te zien hoe het er hier binnen aan toe gaat. Sommige jongens houden van thee, anderen van koffie. Daarom Kopman De Bakker, opgeklom men naar de 41e plaats op de we reldranglijst, loodste Oranje zon dag naar de zege door Ignatik in vier set te kloppen: 6-1 7-6 (5) 6-7 (4) 6-4. „Ik serveerde erg goed en ben daardoor nooit in de pro blemen gekomen", aldus De Bak ker. Haase won de afsluitende par tij (best-of-three) vervolgens met 6-3 6-4 van Andrei Vasilevski, waardoor Oranje vandaag met overtuigende cijfers naar huis kan keren. Servië heeft zich gisteren voor het eerst in de geschiedenis ge plaatst voor de halve finale van de Davis Cup. Novak Djokovic, de nummer twee van de wereld, be zorgde zijn land het beslissende derde punt door de Kroaat Marin Cilic in 'straight sets' te verslaan: 6-3 6-3 6-2. Daarmee kwam de stand in de beladen Balkan-derby op 3-L Servië stuit in de halve finale op Tsjechië, dat met 3-0 afrekende met Chili. De andere halve finale gaat tussen Frankrijk, dat titelver dediger Spanje uitschakelde, en Ar gentinië. De Zuid-Amerikanen plaatsten zich ten koste van Rus land voor de halve eindstrijd. In Moskou toonden ze zich met 3-2 de sterksten. David Nalbandian be zorgde zijn land in de vijfde wed strijd het beslissende punt door Mikhail Joezjni te verslaan: 7-6 (5) 6-4 6-3. hebben we soms andere voorkeu ren wat betreft de afstelling. Vrij dag wilden we de nieuwe vleugel eigenlijk allebei niet gebruiken. Een dag later was het ineens een hele rel. Veel meer heb ik er niet over te zeggen." Webber - die een eindeloos lijken de serie snelste rondes reed - haal de keihard uit. Niet naar Vettel, maar wel naar zijn werkgever. „Niet slecht voor een tweede cou reur hè", zei hij na afloop over de boordradio tegen teambaas Hor ner. WENEN Graeme Brown heeft gisteren in Wenen de slotetappe in de Ronde van Oostenrijk gewonnen. De Au stralische wielrenner van Rabo bank was in de eindsprint te sterk voor de Duitsers Robert Förster en André Greipel. De eindzege ging naar de zwaar gehavende Italiaan Riccardo Ricco, die zaterdag ten val was gekomen. De zege van Brown betekende het derde dagsucces voor Rabobank in Oostenrijk. Nick Nuyens won een etappe, Joost Posthuma schreef za terdag de tijdrit op zijn naam. LUZERN Roeier Roeland Lievens is zondag in Luzern, waar de wereldbekerfi nale werd gehouden, als zesde geëindigd met de lichte vier-zon der. De IJzendijkenaar die samen met Timothee Heijbrock, Vincent Muda en Tycho Muda in de boot zat, klokte in de eindstrijd een tijd van 6.07,17. In de series, de kwartfinale en de halve finale (zaterdag in 5.58,25) was het Nederlandse kwartet be duidend sneller. Overigens stelde de hele Oran je-equipe teleur. Alleen de vrou wenacht kwam met een vierde plaats dicht bij het podium. NOTTINGHAM De Nederlandse hockeysters heb ben gisteren ook de tweede wed strijd van de Champions Trophy gewonnen. Het elftal van bonds coach Herman Kruis versloeg in Nottingham gastland Engeland met 3-0. Ellen Hoog en Kelly Jon ker scoorden in de eerste helft. Eva de Goede maakte na rust de derde treffer. Oranje had zaterdag Nieuw-Zee- land al met 3-1 verslagen. ENSCHEDE Blaise N'Kufo heeft gisteren een standbeeld van zichzelf onthuld bij de Grolsch Veste, het stadion van FC Twente. De 35-jarige Zwitser is met 114 competitiedoelpunten club topscorer aller tijden van de Tuk kers. Supporters hebben hem daar om geëerd met een standbeeld. N'Kufo, topscorer aller tijden van FC Twente, nam met de landstitel afscheid van de club uit Enschede. De spits gaat voetballen bij Seattle Sounders FC. GATESHEAD De Amerikaanse hordenspecialist Allen Johnson heeft zaterdag zijn afscheid aangekondigd. De voorma lig olympisch kampioen op de 110 meter horden, 39 jaar inmiddels, maakte zijn besluit bekend tijdens de wedstrijd voor de Diamond Lea gue in Gateshead. „Ik ben op het punt gekomen dat mijn lichaam het allemaal niet meer aankan", zei de atleet in een interview naast de baan. „Ik wil wel iets teruggeven door middel van het trainen van hordenlopers of sprinters. Ik ga het missen, ik heb veel plezier gehad." Grand Prixwinnaar Mark Webber ondergaat een champagnedouche op het snikhete Silverstone. foto Felipe Trueba/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29