Doortrekken eilandtramlijn vertraagd Voetbal B tTt 11% jgH II jLnUUVY£,N-UUi VCLAI Au 14 en 15 16 en 17 AANBESTEDING Kans dat verbinding met Scharendijke dit jaar gerealiseerd wordt klein Schaduw in trek tijdens zonovergoten Brouwse Dag Bejaarde vrouw vermist na ommetje almanak Tip? redactie@pzc.nl Van Eek in RvB van ziekenhuis Jv 7~'*, v Geanimeerd dorpsfeest Onderstroom kijkt besluit vierdaags ondanks weer terug Nieuwerkerk 777 op geslaagde editie Maandag 12 juli 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Het plan voor het doortrekken van de museumtram lijn van De Punt-West naar Scha rendijke is vertraagd. De kans dat de railverbinding nog dit jaar tot stand komt is klein. Voorzitter Roel Sparreboom van Museum stichting RTM-Ouddorp „Ik heb al leen de garantie het voor t april 2011 gebeurt." Sparreboom telt zijn zegeningen, maar zegt het wel erg jammer te vinden dat het veel langer duurt dan hem lief is. „Kijk, dat stukje baan had er eigenlijk al lang kun nen liggen. Twee jaar geleden had den we alles al zo'n beetje rond. Alleen was er sprake van Europees subsidiegeld en moest er Europees aanbesteed worden. En toen die hobbel genomen was moest er in eens weer van alles nagerekend en gecontroleerd worden. Het duurt me echt allemaal veel te lang en dat heb ik ook nooit onder stoelen of banken gestoken. Maar ik heb nu in ieder geval écht de garantie dat het spoor voor april 2011 door getrokken wordt." Als dat gebeurt gaat daarmee een lang gekoesterde wens in vervul ling. Het trammuseum streek in 1989 neer in Ouddorp. In het be gin bleef een ritje met een histori sche tram beperkt tot een kleine twee kilometer. In 1996 werd het traject tussen De Punt-West en vakantiedorp Port Zélande aan de Brouwersdam in gebruik genomen en werd met de gedachte gespeeld om de museum tramlijn door te trekken naar Zee land. Dat gebeurde uiteindelijk in 2007. Na 41 jaar afwezigheid - de eilandentram verdween na de wa tersnoodramp van 1953 - reed er weer een tram over Zeeuws grond gebied; de Middelplaathaven aan de Brouwersdam bij Scharendijke. De mensen van het trammuseum willen echter verder; minstens tot aan de Schouwen-Duivelandse voet van de Brouwersdam bij Scha rendijke. Ook wil men laten onder zoeken of het mogelijk is de tram rails door te trekken tot aan bad plaats Renesse. Als de tramlijn eenmaal tot aan Scharendijke doorgetrokken wordt is de kans groot dat er - net als vroeger - weer een zogeheten 'Backertje' over gaat rijden. Het trammuseum bouwt in eigen be heer een replica van deze vierkan te locomotief die op Schou- wen-Duiveland getooid was met het nummer 37. BROUWERSHAVEN - Warm was het. Heel warm, en daarom werd tijdens de 31ste editie van de Brouwse Dag massaal de schaduw op gezocht en deden frisdrank verkopers goede zaken.. De hitte - het kwik steeg tot voorbij de 30 graden - had zijn weerslag op het aantal be zoekers en het aantal deelnemers aan de Mu ziek Play In. Inclusief de gelegenheidsdrum band. Voorzitter Stichting Brouwse Dag Joop van der Werve: „We hebben vaker mooi weer, maar dit was extreem. Veel oudere mu zikanten durfden het niet aan en bleven weg. Er waren ook minder bezoekers dan anders, maar alles bij elkaar was het voor ons toch een topdag. Alles is zonder problemen verlo pen." foto Dirk-jan Gjeltema ZIERIKZEE - Sinds ongeveer 13.00 uur zaterdagmiddag wordt een 79-jarige vrouw uit Zierikzee ver mist en gemist door haar familie. De vrouw is rond genoemd tijd stip een ommetje gaan maken van uit het verzorgingshuis waar zij woont. Door een. medewerker is zij nog gezien in de buurt van het Kaaskenswater in Zierikzee. De directe omgeving is zaterdag af gezocht. Ook zijn plaatsen waar de vrouw mogelijk zou kunnen zijn bezocht door familie en agenten van de Zeeuwse politie. De vrouw is 79 jaar oud en beginnend de menterend. Zij slikt medicijnen. Toen de medewerker van het ver zorgingshuis de vrouw het laatst zag, droeg zij een lange grijsblau we rok, een lichtkleurige blouse en een roze vestje. Ook had de vrouw een tas bij zich met lange hengsels. Het signale ment van de vrouw is: 1.55 meter lang, zij heeft een slank postuur en kort, grijs, steil haar. Mocht ie mand haar aantreffen, dan wordt men verzocht de politie te bellen via 0900-8844. GOES - De arts drs. Huybert van Eek zal per dinsdag 13 juli worden benoemd tot lid van de Raad van Bestuur van het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis. De Raad van Toe zicht besloot hiertoe vanwege de grote hoeveelheid onderwerpen op de agenda van het ziekenhuis. Daarbij heeft de huidige voorzitter van de Raad van Bestuur, prof dr. Vierhout aangegeven bij het berei ken van de 65-jarige leeftijd gelei delijk te gaan afbouwen. Die inwoonster van Waterlandkerk je (82) is nog jong van geest en nog goed bij de tijd. Ze weet wat er in de wereld speelt en kan haar zegje doen als dat nodig is. Maar van voetbal heeft ze geen kaas gegeten. Toch wilde ze als rasechte Zeeuwse het Nederlands elftal een warm hart toedragen door ook naar de belangrijke wedstrijd Neder- land-Uruguay te kijken. Toen er de volgende dag nog eens werd nagepraat over de eindstand, bleef ze erbij dat het duel geëindigd was in een gelijke stand van 1-1. Er werd haar uitgelegd dat dat niet het geval was, want het was 3-2 voor Nederland geworden. Ze hield voet bij stuk. Maar toen kwam de aap uit de mouw. Ze had na de eerste helft de tv uitge zet, want ze dacht dat de wedstrijd afgelopen was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27