Honing is iekker maar beslist geen OPEN DAG Walcherse imkers hielden zaterdag een open dag zodat belangstellenden achter de schermen konden kijken. Piet de Meester Calenta Dronken man (38) veroorzaakt aanrijding Vals geld uitgegeven door zestienjarige Bezoekers café wijzen softdrugsdealer aan maandag 12 juli 2010 „Het houden van bijen is een verliespost. Je komt er financieel niet aan uit, je verdient er niets aan." Hij blijft echter bijen houden omdat een imkerij nu eenmaal bijen móet houden. door Emile Calon anna Dieleman zweert elke I avond, voor het slapen gaan, I bij een beker warme melk en een stevige lepel honing. De 64-jarige Vlissingse vertelde zaterdag dat ze dat al vele jaren drinkt en zich er zeer goed bij voelt. Ze was die dag op bezoek bij Imkerij Poppendamme om een paar potten honing in te slaan en tegelijkertijd rond te kijken tijdens de Landelijke Open Imkerij dag. Ze kon rustig rondkijken want zeker in de ochtend was het redelijk rus tig. „Iedereen is blijkbaar naar het strand of naar iets anders." Dieleman vond het zaterdag een ideale dag om samen met haar vriendin Louise Hartman een rondje Walcheren te fietsen en te gelijkertijd te profiteren van de Open Imkerijdag. Want honing, dat houdt haar gezond, zo vertelde ze. Piet de Meester van Imkerij Pop pendamme benadrukte wat later die dag dat honing beslist niet ge zien kan worden als een medicijn. Volgens hem is honing lekker maar niet supergezond en mag het product zeker niet gezien worden als een medicijn. De Meester heeft momenteel zes tig bijenkasten her en der in het Zeeuwse staan. Vooral in de dui nen bij Oranjezon en rond het Veerse Meer. Een aantal jaren te rug had hij nog het dubbele aantal kasten. Hij is verminderd omdat het houden van bijen een verlies post is. „Je komt er financieel niet aan uit", aldus de imker. „Je ver dient er niets aan", verduidelijkte hij. De ondernemer blijft echter bijen houden omdat een imkerij nu eenmaal bijen moet houden. „Maar ik verdien meer aan de ver koop van een kopje koffie dan de verkoop van een potje honing." Hij vindt het jammer dat jongeren nauwelijks geïnteresseerd zijn in het houden van bijen. Want on danks alles is het volgens hem een mooie hobby. Maar hij snapt ook wel dat iemand die woont in een rijtjeshuis niet begint met het hou den van een paar kasten met bij en. „Dat kan niet. Je moet de ruim te hebben." Hoewel het internationaal niet goed gaat met de bijen - door on bekende oorzaak sterven veel van deze insekten - gaat het volgens De Meester goed met de Zeeuwse bijen. Er wordt momenteel volop honing aangemaakt door de dier tjes. Wat meer regen is volgens hem echter meer dan welkom om dat door de droogte planten mo menteel maar weinig nectar ma ken waardoor ook de honingpro- ductie wat minder wordt. Gezien de voorspellingen van de nodige regenbuien, verwacht hij echter dat het een goed honingjaar wordt. Jan en Monika Jensen deden zater dag ook Poppendamme aan. De twee hadden die dag uitgekozen om Walcheren op de fiets te ver kennen. Het Duitse stel heeft wel wat met bijen en maakt zich zor gen over de wereldwijde sterfte. „Hoe moet het straks met de be vruchting van al die planten als er geen bijen meer zijn?" Ze hopen dan ook dat het raadsel van die sterfte snel wordt opgelost. Vooral zij maakt zich zorgen over de we reldwijde aantasting van het mi lieu. „Er wordt veel te veel gecon sumeerd. Op alle gebieden", aldus de inwoonster van Königswinter, een stadje nabij Bonn. De bijen bijeen. Remeha De nieuwe Remeha Calenta i: meest doordachte CV-ketel c Hypermodern, betrouwbaar- onderhoudsarm. Samen met de Celcia 15 kamerthermostaat biedt de Calenta bovendien onbetwist het hoogste rendement in zijn klasse. Dat noemen wij 'een winnende combinatie'. Arnesteinweg 36,4338 PD Middelburg!- (0118)415060 F (0118)419707 E info@iabimiddelburg.com LR remel VLISSINGEN In de Scheldestraat in Vlissingen vond zaterdag rond 20.00 uur een aanrijding plaats. Een 28-jarige au tomobilist uit Middelburg reed door de Scheldestraat en wilde zijn auto parkeren in een parkeervak. Achter hem reed een 38-jarige Vlis- singer. Deze reed zijn auto, tijdens de parkeermanoeuvre, in de flank van de Middelburgse auto. Agenten constateerden dat de Vlissinger ge dronken had. Hij kreeg een rijver bod en een proces-verbaal. VLISSINGEN Een zestienjarige jongen uit Vlis singen is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden door de politie. Hij wordt er van verdacht met vals geld te hebben betaald in een café aan de Nieuwendijk in zijn woonplaats. Portiers van het café waar de jon gen verbleef hebben hem overge dragen aan de politie. Hij is overge bracht naar een politiecel in Toren- tijd. Daar heeft hij zondag een ver klaring afgelegd. VLISSINGEN In een café aan de Nieuwendijk in Vlissingen is zaterdagnacht een ver moedelijke drugsdealer aangehou den. Bezoekers wezen de portiers op het gedrag van een Vlissinger (19). Zij vertelden dat de man soft drugs aan hen probeefde te slijten. Door de portiers is de man om on geveer 01.45 uur het café uitgezet en juist op dat moment reden agen ten van de Zeeuwse politie langs. De Vlissinger werd in de auto gela den en naar het bureau gebracht. Rick Poppe (Vrouwenpolder) en Naida Memic (Middelburg) bekijken het bijenvolk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 14