Manege bestudeert voorstel N57 WA! Hf K r 14 en 15 JL MJKJ II 16 en 17 RIJKSWATERSTAAT Gouwe Reijers kijken of plaatsing schermen bezwaren tegen grondruil kan wegnemen En weer een tronk getroffen Inbrekers erg actief in Vlissingen almanak Voetbal Maandag 12 juli 2010 Honing is lekker, maar beslist geen medicijn Onderstroom kijkt ondanks weer terug op geslaagde editie Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele SEROOSKERKE - Rijkswaterstaat heeft het bestuur van manege De Gouwe Reijers in Serooskerke een voorstel gedaan om uit de impasse rond de grondaankoop voor de nieuwe N57 te komen. De weg is gepland over de buiten- bak van de manege. Het is een strook van ongeveer honderd me ter die nu een onderbreking vormt in de werkzaamheden. Het voorstel is een aanpaste versie van een plan dat al eerder aan de manege was voorgelegd, namelijk een soort grondruil. Een perceel ten noorden van de manege tus sen de oude en de nieuwe weg. De manege ziet dit niet als een ideale oplossing omdat ze vreest dat de paarden worden afgeschrikt door lawaai en lichten van passerende voertuigen. Volgens voorzitter Henk Rhebergen van de Gouwe Reijers ligt er nu een plan om on der meer met schermen de bezwa ren weg te nemen. Bovendien is een financieel voorstel gedaan. De besprekingen over de aankoop van de grond slepen al lange tijd. In februari had de manege een, vol gens Rhebergen, 'prettig overleg' met de rijksdienst. Daarna bleef het weer stil tot afgelopen week, toen beide partijen weer om de ta fel zaten. De technische commissie van de manege zal het voorstel van Rijks waterstaat op haalbaarheid beoor delen. Daarna zullen ook nog de le den van de manege zich over de zaak moeten uitspreken. Rijkswaterstaat en de Gouwe Reijers gaan ervan uit dat pas over enkele maanden vervolgstappen ge zet kunnen worden. Rhebergen heeft geen andere ijzers in het vuur. De manege zou het liefst in de buurt een nieuwe hal bouwen, maar daarvoor ontbreekt geld en vooralsnog medewerking van de gemeente. Ondertussen gaat de aanleg van de N57 tussen Serooskerke en Vrouwenpolder ge woon door. Op een strookje van honderd meter na, wel te verstaan. Dit deel van de N57 gaat in okto ber 2011 open. Manege De Gouwe Reijersj Oude N57 (Kadetweg) richting Vrouwenpolder Huidige grond bij de manege Alternatieve grond aangeboden door Rijkswaterstaat E^llênwfifi™sfins*gB.Qnia,OtiiikiTótojIabttVan,Hójjat;Rijkswaterstaat! VLISSINGEN - In drie woningen in Vlissingen is in de nacht van vrij dag op zaterdag ingebroken of een poging daartoe gedaan. In een wo ning aan de Willem Klooslaan werd tussen vrijdagavond 23.30 en zaterdagmorgen 08.00 uur ingebro ken. De inbrekers forceerden, om het pand binnen te komen, een raam. De bewoners lagen tijdens de inbraak in de woning te slapen. Uit de woning is een geldbedrag weggenomen. In een woning aan de Sabalaan werd tussen 00.15 en 08.00 uur eveneens ingebroken. De woning werd doorzocht en er werd kleding weggehaald. In de Sint Maartenlaan werd een in braakpoging gedaan. Er werd ge probeerd de deur te forceren Tip? redactie@pzc.nl WESTKAPELLE - Precies 101 gaaischieters, één ver- waren ze gewekt door de tamboer om vervol- het prima ging. Er waren toen al meer tronken bleef bij het WK in Zuid-Afrika, schoten zaterdag gens het grootste deel van de dag door te breng- omlaag geschoten dan in voorgaande jaren. Net talloze malen op tronken, scheepjes en poppen en bij de dijk en te schieten op de doelen. Bram als andere jaren werd er weer veel gezongen, tijdens het traditionele gaaischieten. Om vijf uur Westerbeke vertelde tegen het middaguur dat foto Lex de Meester Die inwoonster van Waterlandkerk je (82) is jong van geest en nog goed bij de tijd. Ze weet wat er in de we reld speelt en kan haar zegje doen als dat nodig is. Maar van voetbal heeft ze geen kaas gegeten. Toch wilde ze als rasechte Zeeuwse het Nederlands elftal een warm hart toedragen door ook naar de belang rijke wedstrijd Nederland-Uruguay te kijken. Toen er de volgende dag nog eens werd nagepraat over de eindstand, bleef ze erbij dat het duel geëindigd was in een gelijke stand van 1-1. Er werd haar uitgelegd dat dat niet het geval was, want het was 3-2 voor Nederland geworden. Ze hield voet bij stuk, maar toen kwam de aap uit de mouw: ze had na de eerste helft de tv uitgezet, want ze dacht dat de wedstrijd afge lopen was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11