Touretappe was één groot feest' Rivaliteit bij Mosselen zijn dit jaar cardiologen groot en lekker Onderzoek donaties Sarkozy Vos moordt in kleindierentuin door Jeffrey Kutterink Rinus Verboom foto Frits Bakker Vanaf het moment dat Rotter dam de Tourstart kreeg, werd Goesenaar Rinus Ver boom betrokken bij de orga nisatie. „Langs het parkoers was het zowel tijdens de proloog als de etappe van Rotterdam naar Brussel één groot feest." Zijn laatste gewichtige klus was vorige week zaterdag de keuring van het par cours. „Je kijkt bijvoorbeeld of er overal hekken en suppoosten staan. Het viel me op dat er op twee plaatsen geen suppoos ten stonden. Na een belletje bleken de twee even naar het toilet te zijn gegaan. Dat kon nog op dat moment. In totaal hadden we 700 vrijwilligers. Dat waren allemaal mensen die eerder ervaring heb ben opgedaan bij het begeleiden van wie lerkoersen. De meest ervaren mensen stonden op de belangrijkste punten. Daar naast waren er nog mensen ingeschakeld van de politie en stadstoezicht. Na de inspectie droeg Verboom het tra ject over aan de organisatoren van de Tour. „Een raar moment, 's Ochtends ben je nog de baas, een jaar lang heb je aan de organisatie gewerkt en 's middags word je van het parcours afgestuurd." De proloog in Rotterdam en de etappe van Rotterdam naar Brussel waren voor Verboom één groot spektakel. „Een beet je jammer van de regen op zaterdag." Zeeland liep aanvankelijk niet zo warm voor de doorkomst van de Tour de Fran ce. „Maar dat bleek zondag in een paar maanden tijd snel veranderd. Ik reed in een auto tien minuten voor de reclameka ravaan uit. Overal langs het parcours ston den mensen. Als er maar een auto voor bij kwam werd er geapplaudisseerd en werden foto's gemaakt Op sommige plek ken zaten mensen zelfs te barbecuen. Ge weldig publiek en ook prachtig om te zien. Van het Rijnscheldekanaal tot aan Antwerpen was langs de weg geen plekje meer vrij." Incidenten hebben zich nauwelijks voor gedaan. „Op de radio hoorde ik dat een hond overstak op de Brouwersdam, pre cies op het moment dat het peloton voor bij kwam. De hond had veel brokken kunnen maken. Ook hoorde ik dat ie mand langs het parcours was aangereden. Dat zijn vervelende dingen, maar kunnen gebeuren." De doorkomst door Goes vond Verboom heel speciaal. „Het was de enige plaats waar de etappe dwars doorheen ging. Ook na de doorkomst was het in de stad één groot feest." Of we nog eens een etappe krijgen? „We hebben van de tourorganisatie alleen maar lof ontvangen over de organisatie. Ook de reacties van het publiek waren en kel positief Ik denk dat Rotterdam en Zeeland bij een volgende keer dat de Tour naar Nederland komt meer kans ma ken dan steden die nog geen etappe heb ben georganiseerd. De ASO heeft gezien dat de Tour in Nederland meer leeft dan - in Frankrijk en dat we in staat zijn om het goed te organiseren." NAC slaat deze week een trai ningskamp op in Zeeland. De club speelt twee wedstrijden. Vertrek grote zeilschepen van af 16 uur vanuit Antwerpen over de Westerschelde. Feyenoord speelt om 19 uur een oefenwedstrijd in Hoek te gen het Zeeuws elftal. Uitspraak tegen drie Soubur gers, verdacht van gewapende overval. Eis: jaren cel. Ingebruikname ommetje van acht kilometer bij Heinkens- zand. Zevende editie van festival Southpark op het Meiveld in Middelburg begint om 13 uur. 'Ik ben vijftig jaar geleden afgekickt. Met het spel is niets mis, maar de verdwazing eromheen staat me tegen.' SGP-voorman Wim Kolijn over voetbal en het WK Werkloze moet aan de slag Uitkeringsinstantie UWV zal meer gebruik maken van de wettelijke mogelijkheden om mensen die lang zonder werk zitten een baan aan te bieden die onder hun ni veau ligt. Die mogelijkheden bestaan al sinds 1 juli vorig jaar, maar zijn door de cri sis nog nauwelijks gebruikt De Franse justitie is een onderzoek begon nen naar mogelijke illegale donaties aan de verkiezingscampagne van president Ni- coals Sarkozy in 2007. Sarkozy zou geld heb ben gekregen van de rijkste vrouw van Frankrijk, Liliane Bettencourt (87), zo heeft haar voormalige boekhoudster verklaard. Noorse asielzoekers in opstand Noorse asielzoekers staken dinsdagnacht een vertrekcentrum ten zuiden van Oslo in brand. Daarmee protesteerden zij tegen de in hun ogen erbarmerlijke omstandighe den waaronder ze in dat land moeten le ven. Er zijn vooral klachten over gebrek aan medische hulp en over slecht eten. VIDEO VAN DE WEEK reacties: 391 Nederland wordt wereldkampioen eens 54% oneens "TH 46% 1Dode en gewonde bij ongeval 2. Rivaliteit bij cardiologen 3. Rechter beslist of Kapellenaar huis uit moet Cardiologen van ziekenhuis Zorg zaam in Terneuzen willen een polikli niek beginnen in Middelburg, als springplank naar het dottercentrum in Terneuzen. Tot nu toe werden dottterpatiënten uit Midden-Zeeland door cardiologen uit het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) doorge stuurd naar Antwerpen. De mosselen van de bodemcultuur zijn dit jaar ongekend lekker en groot, is het signaal vanuit Yerseke. De prijs is te vergelijken met die van vorig jaar, maar zou ook 'wat lager kunnen liggen, zo werd deze week bekend ge maakt. Dat betekent ongeveer vijf eu ro per kilo voor de grootste en drie eu ro voor de kleinere soorten. Een vos heeft keihard toe geslagen in de 'kleindie- rentuin' van Elly en Theo Verbunt uit Vogelwaar de. In totaal werden 35 eenden en ganzen en twintig kippen in hun slaap verrast, vermoede lijk door een vos die zijn jongen leerde jagen. „On ze hobby is kapot", zegt Elly Verbunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 96