We lijken net zuinige Nederlanders Zomergasten zaterdag 10 juli 2010 straatje en een speurtocht voor de kinderen. Slijkstraat, vanaf 10.00 tot 17.00 uur. Heinkenszand Braderie met muziek, klimglijbaan, kermis, bridge drive en streetsoccer, 10.00 tot 17.00 uur. Hoofdplaat Rondleidingen Schapenboerderij 'Goede Hope'. Een mooie tocht met huifkar door de schitterende omgeving waaronder het schorrengebied maakt de excursie compleet. Deelname: 5,- euro p.p. (kinde ren t/m 3 jaar gratis). Westlangeweg 16,14.00 uur. Kortgene Kortgeense Havendagen 2010. Vierdaags spektakel in Kortgene. Het middelpunt van de festiviteiten is de grote feesttent op het havenplein te Kortgene. 10 juli: vanaf 10.00 uur o.a. braderie, pontje, model bouw, dweilband, kindertheater en groot terras met Sgt. Wilson's Army Show. Om 21.30 uur start feestavond met Booming Piano's in de feesttent (entree 7,50 euro). 11 juli: vanaf 12.00 koffieconcert in de feesttent (entree 3,50 euro) Meliskerke Bezichtiging Odulphuskerk Meliskerke, van 14.00 tot 16.30 uur. Er is dan ook een foto-expositie in gericht met als thema 'Walcheren in de winter'. Torenstraat, 14.00 tot 16.30 uur. Middelburg Gratis Zeeuwse Dag bij het Zeeuws Museum Zeeuwse dag bij het Zeeuws Museum: gratis fami liedag. Abdij. Kinderworkshops Zeeuws Museum. Tijdens de rondleiding laten de kinderen zich inspireren door het werk van kunstenaars of de tentoonstelling om daarna zelf aan de slag te gaan in het Zeeuws Mu seum Atelier. Zaterdag 10 en zondag 11 juli, van 13.00 tot 14.30 uur. Kosten: 5,- euro per kind, incl. materiaal. Wandeling langs monumentale bomen, vertrek op de Markt bij het stadhuis om 14.00 uur. Kamerkoor Musica Cordis brengt Scandinavisch programma met werken van o.a. Grieg, Sibelius, Alf- ven en Sandstrom. Met medewerking van Trio Vio- letta en celliste Inez Flameling. Koorkerk, 20.00 uur. Entree: volwassenen 10 euro, jongeren t/m 18 jaar gratis. ©Nieuwerkerk Nieuwerkerk Bruist. Vanaf 11.00 uur, met spelletjes voor kinderen, expositie landbouwvoertuigen, presentatie hulpdiensten, paard/pony-rijden, rommelmarkt, palingroken, poli tiehondenshow. Qwark! zorgt vanaf 21.00 uur voor een bruisend optreden en afsluiting. Nieuwvliet Inloopdagen 'Adventure Kids' en 'Enjoy Your Sports'. Op deze zogenaamde inloopdagen presen teren wij een doorlopend 4 uurs middagprogram ma met activiteiten, onder begeleiding van instruc teurs. Ouders/verzorgers kunnen aansluiten en meedoen naar keuze. Het is de bedoeling dat de deelnemers het gehele programma volgen, dit i.v.m. de instructies. Adventure Kids (8-13 jaar): Klimmen op klimmuur, klimmen op de Indoor Hoogtepiste, een dodensprong maken, de weg zoe ken in een doolhof onder de grond, kruipen in een speleo-labyrint, survivallen op de hindernisbaan, boogschieten, touwenpiste en spannend van de tokkelbaan. Deelname: 11,- euro per deelnemer Enjoy your Sports (vanaf 13 jaar): Hoge touwpiste, death-ride, tokkelbaan, rappel, handboogschieten, indoor hoogtepiste met doden sprong, speleologie en powerkiten. Deelname: 12,50 euro per deelnemer Voor meer informatie: 0117-371427 info@boerenhoeve.com www.boerenhoeve.com St. Jansdijk 1vanaf 13.30 tot 17.30 uur. Oostkapelle Korren en zeeschuimen - Terra Maris. Op de grens van water en land leeft meer dan iedereen denkt. Het is niet alleen zand tussen je tenen wat je voelt! Een handdoek en waterschoenen zijn nodig voor deze activiteit. Maximaal 25 deelnemers. Deelna me: 3 euro p.p. excl. Museumbezoek. Om teleur stelling te voorkomen tijdig aanmelden. Duinvliet- weg 6, 19.15 tot 20.45 uur. Oud-Vossemeer Zevendorpentocht. De wan delsport is bij uitstek een mooie en gezonde bezigheid voor alle leeftij den. U kunt kiezen uit verschillen de afstanden van 5 tot 50 km. Een internationale happening, dit jaar voor de 22e keer georganiseerd! Bou Kooymanstraat 48, vanaf 07.00 tot 14.00 uur. Ouddorp Tramrit met een dieseltram. Een leuke tramrit ma ken met een historische dieseltram vanaf de RTM-remise aan de Punt te Ouddorp. G.C. Schellingerweg 2, vanaf 13.30 uur. Ouwerkerk Strandjutten, strandje hoek Nieuwendijk Weg van de Buitenlandse Pers, 14.00 uur. Schoondijke Open tuindagen 'Juust Wa'k Wou' in Schoondijke. 10 en 11 juli Hemerocallis weekend. Tragel Oost 21, 10.00 tot 17.00 uur. Terneuzen Harmonie-festival. Arsenaalplein, 13 tot 17 uur. Met Leerlingorkest De Vliegende Hollander, Harmo nie De Vliegende Hollander, Harmonie Kloosterzan- de, Harmonie Hulst. Vlissingen Onderstroom, theater muziek kunst aan de kust! De Cultuurwerf presenteert met dit zomerfes tival vier dagen lang de stad als podium met een mix van theater op locatie, straattheater op plei nen, korte en vermakelijke voorstellingen in .3- tentjes en objecten, beeldende kunst, circustheater en meer. Het festival biedt het publiek in vier da gen ruim 100 voorstellingen en onderzoekt jaar lijks de unieke locaties in de stad. Straattheaterdag: De binnenstad is het podium voor de straattheater dag op zaterdag, het Bellamypark voor muziek en jong theater. Op verschillende locaties is de stad het podium voor bijzondere projecten zoals op de Groene Boulevard en het Dijktheater. Westenschouwen Bezemkruiskruidtocht. Kan op de fiets maar ook met de skelter gemaakt worden. Een routebeschrij ving waardoor de groeiplaats van deze opmerkelij ke plant te vinden is, is verkrijgbaar bij het Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Wester- schouwen op het P-terrein bij de rotonde te Wes tenschouwen. Vanaf 11.00 uur. IJzendijke Bierkreek Rozenfestival. Heel veel nieuwe standhou ders zullen dit feestelijke 10e rozenfestival bijwo nen. Heerlijke hapjes, oculeerdemonstraties en rondleidingen. Oh ja, neem uw paspoort of rijbe wijs mee! ledereen die een 10 in zijn geboorteda tum heeft, krijgt een gratis roos mee naar huis! Zevenhofstedenstraat 9, gehele dag. Zonnemaire Staatsbosbeheer, Wandelexcursie, Slikken Bom- menede, (9.30 uur). Vertrek bij de picknickbank op de Zonnemairse Dijk. Kosten: 2 euro voor volwas senen en 1 euro voor kinderen. Reserveren ge wenst: VW Schouwen-Duiveland, Noordstraat 45a, Burgh-Haamstede, telefoon 0900- 2020233. ZONDAG 11 JULI Burgh-Haamstede Natuurmonumenten Bunker excursie, Noordstraat, toegangshek Slot Burgh-Haamstede, 10.00 tot 12.00 uur. Bunkerbosexcursie, met name de bun kers uit de Tweede Wereldoorlog in het slotbos en zeepeduin en de historie komen aan bod. Ook vleermuizen gebruiken ze als overwinteringsplek. De gids vertelt over wat voor soorten bunkers er zijn en de natuur erom heen. Hoge dichte schoe nen en lange broek aanbevolen en neem als het kan een zaklamp mee. Aanmelden verplicht, aan de balie VW Schouwen-Duiveland, kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a. Telefonisch: 0900-2020233. Burghsluis Rondvaart Oosterschelde, M.P.S. Onrust, haven, Burghsluis. Van 11.00 - 12.30 uur, en een extra vaartocht van 13.30 - 15.00 uur. Tarief: 9,50 euro voor volw assenen, 6,50 euro voor kinderen. Kaart verkoop aan boord en VW Schouwen-Duiveland, telefoon 0900 - 2020233. Coiijnsplaat Scharrelen en snorkelen. Planten en dieren verza melen voor kinderen vanaf 8 jaar, onder leiding van een zeebioloog. Kosten 5,- euro inclusief gebruik wetsuit, snorkelmateriaal en schepnet. Aanmelden verplicht! info@oceanus.nl of 06-23242083. Strand je ten westen van de jachthaven, 14.00 -15.30 uur. Koewacht Excursie langs de Veedrinkputten in de Karnemelk- polder, 11.00 uur tot 15.00 uur. Verzamelen: hoek Kloosterweg Kruispad ten zuiden van Koewacht. Neeltje Jans Excursie Het Zeeuwse Landschap, wandelen rond om de vloedlijn van Neeltje Jans. Aanvang: 14.00 uur. Startpunt: de informatiezuil bij de vlaggen van het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten op de hoek van de parkeerplaats bij Deltapark Neel tje Jans. Kosten: volwassenen 2 euro, kinderen tot en met 16 jaar 1 euro. Leden Het Zeeuwse Land schap of Natuurmonumenten gratis. Ritthem Excursie Fort Rammekens, onder leiding van een gids, in het oudste zeefort van West-Europa en door het rondom gelegen na tuurgebied met zijn kreken en bossen. Vertrek om 14.00 uur bij het fort aan de Rammekensweg. Sint Anna ter Muiden Historische wandeling met bezoek aan de Ned. Her vormde Kerk en beklimmen van de toren. Vertrek om 13.00 uur bij de ingang van de kerk (Nederhe- renweg 1). Deelname: 2,- euro p.p. Vlissingen Stadswandeling, vanaf 14.00 tot 15.30 uur. De gids leidt je door bijzondere steegjes, interessante plein tjes en vertelt de verhalen achter de gebouwen. Je ziet onder meer de Sint Jacobskerk, oude havens en de boulevard. Kaarten a 6,50 euro zijn verkrijg baar bij alle VW's in Zeeland en het Zeeuws mari tiem Muzeeum in Vlissingen, Nieuwendijk 11. Westenschouwen Themafietstocht over wilgen water en wind, Na- tuurinformatiepunt Trampolinecentrum Wester- schouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde te Westenschouwen. Vanaf 11.00 uur. IJzendijke Fietstocht langs de Staats-Spaande Linies in West Zeeuws-Vlaanderen. Fietstocht 1 langs de Staats-Spaanse Linies in West-ZeeuwsVlaanderen. De route, ca. 28 kilometer, voert vanuit IJzendijke, via de Jufferschans, de schansen, Konstantinopel, Middelburg, het Vrije, de refoutes van Waterland kerkje, St. Philip, Kaas en Brood, schans Nijevelt, redoute Spek en Brood, Cathalijneschans, schans Boerenverdriet en terug naar de Markt van IJzendij ke. Start om 13.30 uur bij Museum het Bolwerk. Deelname: 7,50 euro p.p. Opgave aan de balie van Museum Het Bolwerk of via 0117-301200 museuminfo@zeelandnet.nl Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzeelandin- fo.nl en dan naar evenement toevoegen. Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer Matthias Roels en Joris Vanderstappen. PASPOORT Naam: Joris Vanderstappen (29) Matthias Roels (29). Woonplaats: Leuven en Zeele, België. Gezien in: Middelburg. door Tom Vennink Twee Vlaamse wielrenners zijn de weg kwijt, loris en Matthias zijn net opgestapt-in Vlissingen, maar staan nu alweer naast hun fiets in Middelburg. Onbeholpen turen ze in het rond. Ze zijn net begonnen aan hun grote tocht door Zeeland. „Hier liggen tenminste mooie fietspaden", zegt Matthias. „In België leg gen ze een weg aan en realiseren ze zich later pas dat ze het fietspad vergeten zijn." Het duo wil langs de Walcherse kust naar Neeltje Jans trappen, om daar te pauzeren onder het genot van koffie met appelge bak. „Met een beetje geluk hebben we net genoeg geld voor een tipje slagroom", ver telt Joris. „Zeg dat nou niet, nu lijken we net van die zuinige Nederlanders", vult Matthias aan. Hij realiseert zich echter goed dat hij te gast is en voegt er vlug aan toe dat hij hoopt dat Nederland wereldkampioen zal worden. Zijn vriend staat hem bij: „Eigen lijk ben ik voor Spanje, maar Matthias doet de route, dus ik moet wel voor Neder land zijn." Trots vertellen ze over hun per fecte voorbereiding op de tocht. „Dit splin ternieuwe navigatieapparaat wordt zelfs door de professionals gebruikt", glundert Matthias. Waarom ze de weg dan kwijt zijn? „We kunnen het niet lezen, de letter tjes zijn nogal klein."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79