zorgkind én uitblinker opj^jiming te|00 BIJL GERRITSMA 23 met de dorpsgemeenschap houden de Katse school gezond Motorrijder ioopt botbreuken op Vrouw weigert huis uit te gaan bij brand Le Roy benoemd tot wethouder Baby-zeehondjes in Crevelingenmeer Open dagen bij de opvang kleine dieren Stuur foto's van Zevendorpentocht Autopuzzelrit door Zak van Zuid-Beveland Eeuwenoude muur in erbarmelijke staat met heel veel keus Redders Neeltje Jans in actie voor zeiler met hartklachten Middelburgse raad houdt tot het najaar meeste kruit droog RIOOLSER VICE zaterdag 10 juli 2010 gingen, van de jeugdactiviteiten en van de dorpskrant Katse Babbels, alweer toe aan de 37e jaargang. Te midden van andere Bevelandse plattelandsscholen die beneden de kritische grens van 23 leerlingen zakken en moeten sluiten, is de po sitie van de Katse school opmerke lijk, beaamt Van Loon. „Het is twee maal heel penibel geweest met het leerlingenaantal. Beide ke ren bleek nieuwbouw in het dorp het redmiddel. De inbreidings- bouw in de dorpskom heeft gehol pen, en niet in het minst de veror dening dat tweede woningen niet langer als vakantiewoning ge bruikt mochten worden. Dat heeft echt zoden aan de dijk gezet. In de winter was het hier uitgestorven." Simpelweg meer bewoonde hui zen in het dorp is niet langer ge noeg om de dorpsschool overeind te houden, weet Van Loon. „Je foto Ronald den Dekker moet je didactisch onderscheiden. Wij zijn onderwijs op maat gaan bieden, voor zorgenkinderen én voor de uitblinkers. Bij ons kan het hoogbegaafde kind terecht én het kind dat al op verschillende scholen mislukt is of uit een zorg instelling komt. We hebben ele menten uit het Daltononderwijs ingevoerd, zoals zelfwerkzaam heid." Bij Van Loons afscheid vrees den de dorpelingen de basis van de school kwijt te ra ken. Namens de dorpsraad hield oud-raadslid Chris van der Kraan een gepassioneerd pleidooi in de Noord-Bevelandse gemeenteraad om de koepel voor het openbare onderwijs op Noord-Beveland en Goes, Nobego, te bewegen de Kat se school een eigen directeur te ge ven. Liefst één die net zo met het dorp verweven zou raken als Van Loon. Dat zat er niet in, bleek bij die gele genheid. Van Loon knikt; hij wist van de grote bezorgdheid over een directeur 'van buiten' die met an dere scholen gedeeld zou moeten worden. „Het heeft heel wat ge sprekjes gekost eer de stoom er af was. Maar nu is het zo geregeld dat ik met een gerust hart de school kan uitstappen." De directeur van de Colijnsplaatse school Het Stelle- plankier, Bram Verhulst, is zijn op volger. Daarmee krijgt de school ie mand uit een verwante cultuur, vindt Van Loon. Maar niet langer een 'bovenmees ter', die ook voor de klas staat. Dat deed hij zelf nog graag, drie dagen per week. „De twee dagen die Ver hulst in Colijnsplaat les gaf, levert hij in om hier manager te zijn. Wat dat betreft ben ik blij dat ik nu weg kan. Schooldirecteuren zijn steeds verder van hun vak ko men te staan. Ik spreek wel colle ga's die het lesgeven met spijt los moeten laten." Het dorp laat hij niet los. „Ik wist niets van Noord-Beveland, toen ik in 2969 op de Zündapp (brommer, red.) naar het gemeentehuis van Kortgene ging om te solliciteren. Door de jaren heen waren er mo menten met andere aanbiedingen, maar steeds was er genoeg reden om te blijven. Ook omdat we het hier naar ons zin hebben. We wil len voorlopig niet weg." WOLPHAARTSDIJK Donderdag rond 16.30 uur is op de Langedïjk in Wolphaartsdïjk een 24-jarige motorrijder uit Goes ge wond geraakt bij een aanrijding. Een zestigjarige automobilist uit de gemeente Goes had de man geen voorrang verleend waar dat volgens de verkeerssituatie wel voorgeschreven was. De motorrijder heeft vermoedelijk diverse botbreuken opgelopen, aan zijn sleutelbeen en bekken. GOES De politie heeft donderdagmiddag om 16.30 uur een 48-jarige, verwar de vrouw aangehouden in haar wo ning aan de Montgomerystraat in Goes. Op de zolderverdieping van haar huis stond een matras in brand. De vrouw wilde de woning echter niet verlaten. De vrouw kreeg rook in haar longen. De brandweer van Goes zette een lad derwagen en een tankautospuit in en heeft het vuur geblust. HARLINGEN Maria le Roy is, zoals verwacht, af gelopen donderdagavond door de gemeenteraad van Harlingen be noemd tot wethouder. Ze was voor gedragen door de coalitiepartijen Frisse Wind, Harlinger Belang, D66, SP en Groenlinks. Alle opposi tiepartijen (PvdA, CDA, WD en Christenunie) stemden tegen haar benoeming. Le Roy was eerder on der meer Zeeuws gedeputeerde voor de Partij van de Arbeid en wethouder in de gemeente Sluis. BOMMENEDE In het Grevelingenmeer zwemmen momenteel twee baby-zeehonden. De dieren zijn kortgeleden gebo ren op een van de strekdammen. Bij gebrek aan zandplaten of strand liggen de zeehonden in het meer te rusten op de strekdammen. Het is voor het derde achtereenvolgen de jaar dat in het meer zeehonden geboren zijn. In het Grevelingen meer leven nu 22 gewone zeehon den en vier grijze zeehonden. Meer op blog: www.pzc.nl/buutekieke. KATTENDIJKE Kleindierenopvang Zeeland houdt in het weekeinde van 16 en 17 juli open dagen met rommelmarkt De opvang zit vol met cavia's, konij nen en chinchilla's die nieuwe baasjes zoeken. De markt biedt huisraad en huisdierartikelen zoals speeltjes, snacks en voer. De opvang aan de Monnikendijk in Kattendijke is zaterdag en zondag toegankelijk tussen 9.00 en 14.00 uur. OUD-VOSSEMEER Voor de Zevendorpenwandeltocht, die vandaag van start gaat, heeft de PZC op de website een foto-album gecreëerd. Foto's van de tocht, de laatste voorbereiding voor de Vier daagse van Nijmegen in Zuid-West-Nederland, van de ring- jaarmarkt en van het open Zeeuw se kampioenschap voor dweil bands die tegelijkertijd worden ge houden, kunnen worden geladen in www.pzc.nl/zevendorpentocht. HEINKENSZAND Vandaag houdt MAC De Bevelan- den een autopuzzelrit voor het he le gezin vanaf het bezoekerscen trum bij de Schaapskooi te Hein- kenszand. Deze rit staat in het te ken van het vijftigjarig bestaan van deze autoclub. De rit is uitgezet voor de A- (gevorderden) en B-klas se (minder ervaren rijders). In schrijven voor deze rit kan van 13.30 tot 14.00 uur in het bezoekers centrum Nationaal Landschap van de Schaapskooi in Heinkenszand. HAAMSTEDE De dikke tuinmuur naast de oude brouwerij in "de Weststraat is één van de oudste bouwwerken van Burgh-Haamstede. Om te voorko men dat de sterk overhellende muur instort, is onlangs een stut aangebracht. Amateurhistoricus Bas Bijkerk: „De muur is gebouwd van moppen, middeleeuwse ste nen. Waarschijnlijk is het de oude slotmuur van kasteel De Filippen- burg, dat in de zestiende eeuw ge bouwd is." lange vorststraat - goes door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Gistermorgen om kwart voor zeven werd de KNRM reddingboot Harder, van station Neeltje Jans, opgeroepen voor een medische evacuatie, met hoogste prioriteit. Het bleek te gaan om een man met hartklachten en een ernstige bloedneus. De man zat met zijn vrouw op hun kajuitzeiljacht Oniva, welke voor anker lag in de betonhaven op Neeltje lans.De Harder was zeer snel ter plaatse en verleende eerste hulp. De man kon met zijn vrouw overstappen op de redding boot. De man moet nog enkele da gen in het ziekenhuis blijven voor observatie. Het zeiljacht is later door de bemanning van de Harder opgehaald. MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad wacht tot het najaar met het houden van de algemene beschouwingen. Zolang niet duide lijk is hoeveel de gemeente moet bezuinigingen heeft het volgens de fracties geen zin om uitgebreid in te gaan op het te voeren beleid voor 2011 en later. Oorspronkelijk stonden de algeme ne beschouwingen gepland voor volgende week. De politieke par tijen hebben afgesproken zich nu te beperken tot het uitspreken een korte beschouwing. Het echte poli tieke vuurwerk wordt bewaard tot november, wanneer de program mabegroting 2011 wordt behan deld. De voor maandag- en dinsdaga vond geplande openbare raadsver gaderingen gaan gewoon door. Ontstoppen - Aanleg - Onderhoud - Leveren en legen van vetvangputten 0800 - 5 41 96 93 MEEST GELEZEN 1. Ernstig bouwongeluk Ovezande 2. Actie voor behoud bankjes Markt 3. Zondag geen auto's op de Markt EN VERDER Oesterbroedinvangkooien voor de be roemde Zeeuwse Platte. Bekijk de video: www.pzc.nl/bevelanden STUUR UW TIPS: bevelanden@pzc.nl Foto van de Zevendorpentocht? Zet in: www.pzc.nl/zevendorpentocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63