22 zeeland Dorpsschool is er voor Simmers Co na een jaar al dicht Scouting in Yerseke kan in oude schoolunits ^ÉrS^Vermeulen Beurtschip terug aan Goese kade Restaurant kampt met financiële problemen deltamariria _Sfeervolle keukens Autoverhuur zaterdag 10 juli 2010 AFSCHEID SCHOOLHOOFD Onderscheid in onderwijsklimaat en band door Frank Balkenende GOES - Het Goese restaurant Sim mers 8c Co, dat was gevestigd in het oude Ockenburgh, is gesloten. Het pand staat te huur. Co en Marianne Simmers, die voorheen restaurant 't Veerhuis in Wolphaartsdijk dreven en daar een Michelinster verdienden, zou den in grote financiële problemen zijn geraakt. Het echtpaar lijkt echter van de aardbodem te zijn verdwenen. Vas te nummers geven voortdurend een ingesprektoon. Het mobiele nummer wordt niet opgenomen, de voicemail accepteert geen be richten. Ook de internetpagina van Simmers 8c Co is uit de lucht gehaald. Ex-personeelsleden zeggen dat er al maanden sprake was van finan ciële sores. „Het loon werd soms te laat uitbetaald en nadat ik in april mijn baan had opgezegd, kreeg ik over die maand geen loon. Ik heb een kort geding aange spannen, waar Simmers overigens niet kwam opdagen", zegt Sjoerd Dooge uit Vlissingen, die er werk te als chef bediening. Volgens Dooge trok het restaurant vanaf het begin te weinig klanten. Toen chef-kok Edwin Dingemanse vertrok - ook dat leidde tot een rechtszaak over een concurrentie beding - ging het bergafwaarts. „Co ging zelf koken en dat had hij al een tijdje niet meer gedaan. Het is jammer, want in deze kwestie heb je alleen maar verliezers. De groothandel, het personeel, inves teerders en het echtpaar Simmers zelf" Dat paar besloot eind vorig jaar res taurant 't Veerhuis in Wolphaarts dijk op te geven en een nieuwe start te maken in Goes. De Miche linster ging met de verhuizing ver loren, maar de Simmers waren vastbesloten de ster terug te verdie nen in Goes. Ze kondigden tevens een in hetzelfde pand medio dit jaar ook een brasserie te beginnen. door Claudia Sondervan Ik neem afstand van de school, niet van het dorp", zegt Leen van Loon met na druk. De Middelburger be landde 41 jaar geleden als jong on derwijzer in Kats. Naast meester Markusse begon hij in 1969 - voor vier jaar, als alternatieve dienst plicht - op het schooltje met 36 leerlingen. Markusse stond voor de hoogste klassen, Van Loon voor klas 1,2 en 3. Eind deze maand neemt hij afscheid als laatste eigen hoofd der school van Kats. Met 46 leerlingen en zeven onder wijsgevenden is de Prinses Mar- grietschool een bloeiende platte- landsschool en dat zal, gezien de nieuwbouw in het dorp, voorlopig zo blijven. Een kwart van de leer lingen komt van ver buiten Kats. Uit Kortgene en Kamperland, en van verder nog, aangelokt door het onderwijsklimaat. Van Loon, trots: „We hebben een goede sfeer op school. Kinderen accepteren el kaar en weten dat zij ook geaccep teerd worden. Ieder met zijn ver schil. Mij is wel eens verweten dat ik daar niet genoeg reclame mee maak. Maar die sfeer is voor ons doodnormaal." De school is het hart van het dorp: de oorsprong van de sportvereni- Hoofd der school in Kats Leen van Loon neemt na 41 jaar afscheid van 'zijn' dorpsschool. door Luc Oggel YERSEKE - Scoutinggroep Ridder Boudewijn in Yerseke krijgt deze zomer een nieuw onderkomen. Twee van de drie huidige gebou wen gaan tegen de vlakte en de units die tot voor kort dienst de den bij basisschool Prinses Beatrix aan de Oude Boogaert (voor bso De Kokkelburcht) komen er voor in de plaats. De units, elf stuks, zijn over' nu de basisschool is verhuisd naar het multifunctionele centrum in Yerse- ke-West. De gemeente Reimers- waal heeft besloten ze te schenken aan de Ridder Boudewijngroep. De huidige houten gebouwen zijn op, zegt secretaris Joeri Wisse van de scoutinggroep. „We zijn heel blij, al ziet het huidige gebouw er leuker uit dan die units. Ze wor den groen geschilderd om ze een scouting-uiterlijk te geven." De scouting betaalt de kosten voor de sloop van de gebouwen aan de Bu- renpolderweg, de nieuwe funde ring en de verplaatsing van de units van de Oude Boogaert naar de Burenpolderweg. Volgens Wis se moet deze zomer alles zijn be slag krijgen. De gemeente wil het terrein aan de Oude Boogaert snel leeg te hebben, omdat er sprake is van vandalisme. door Claudia Sondervan GOES - Het voormalige beurtschip Frans Naerebout is weer terug op zijn ligplaats aan de Houtkade in de Goese haven. Afgelopen winter lag het schip, dat opgeknapt wordt door vrijwilligers, op de wal in de Katse haven voor de restauratie van het onderwaterschip en her stel van schroef en motor. De oude vrachtvaarder, die tot in de jaren zestig oogsten vervoerde van uit Goes, is nu in staat zelf te va ren. Nu is de betimmering van het ruim aan de beurt: daar moet een ontvangstruimte in worden ge schapen. Secretaris Jacques Gerris, van de stichting die het schip res taureert: „We zijn op zoek naar goede timmerlieden die van scheepsbetimmeringen weten. In zo'n schip loopt niets recht en het werk moet wel goed gebeuren." De Naerebout staat op de wacht lijst voor een plaats bij de Bruine Vloot in de Goese haven. www.beurtvaarder.nl. Veerdam 3 www.deltamarina.nl Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4336 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl Pearyweg 6 GOES j Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl Altijd de auto die u nodig hebt, wanneer u hem nodig hebt .En niet als a hem niet nodig hebt! Mobilileitsoplossingen voor particulier én bedrijf!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62