WK thuiswedstrijd Berkhout sport 137 Groot Goes ontvangt Cissé met Feyenoord op Volendam en Jan Smit trainingskamp in Zeeland ZEILEN Scheveningse gaat in eigen woonplaats op jacht naar vijfde wereldtitel Lievens soepel door in wereldbekerfinale Polderman naar WK met Van Agtmaal Lavrijssen stijgt één plaats in Tsjechië Padmos profiteert van val Zijlmans zaterdag 10 juli 2010 Z scheveningen - Ze won al wereld titels in de Verenigde Staten, Chi na, Portugal en Denemarken. Ko mende week wil 470-zeilster Lob- ke Berkhout, die na het olympisch zilver in 2008 in Peking 'scheidde' van haar vaste teamgenoot Marce- lien de Koning, het ook in eigen land laten zien. Met stuurvrouw Li sa Westerhof gaat ze met ingang van maandag op de Noordzee bij Scheveningen opnieuw voor goud in deze sterk bezette olympische discipline. De titelverdedigers hebben de afge lopen maanden veel op het WK-water getraind. „We zijn maxi- door Jan Dagevos goes - Eerstedivisieclub Volendam en zanger Jan Smit doen maandag Goes aan. De Noord-Hollandse for matie speelt om 17.00 uur op sport park het Schenge tegen de selectie Groot Goes. Hierna (vanaf 19.00 uur) is er een optreden van Jan Smit. De beide evenementen zijn een initiatief van een aantal sponso ren. Verder verleent SSV'65 mede werking door onder meer de ac commodatie beschikbaar te stel len. De selectie van Groot Goes bestaat uit spelers van Goes (Sven Wolken- hauer, Lionel Fitsch en Kyle Does burg), Robur (Mathieu Miltiade en Richie Anbeek), SSV'65 (Michel de Groote, Christiaan Boon, Pim Bruins, David den Hollander en Dennis Weijers), Wolfaartsdijk maal voorbereid", liet trai ner-coach Jacco Koops gisteren vol vertrouwen weten. „Maar dat geldt voor alle kernploegteams. Vanaf het moment dat het ijs uit de slo ten is, hebben we veel gevaren in Scheveningen. We hebben alle be schikbare tijd volledig benut." Voor Westerhof, die in 2009 in haar eerste jaar met Berkhout met een de wereldtitel veroverde, is het WK zelfs een thuiswedstrijd. De KLM-pilote is woonachtig in de Scheveningse haven. „Dit is een uitdagende locatie", weet ze maar al te goed. „Ie kunt hier allerlei om standigheden verwachten. We zijn (Tom Kloet, Kevin de long), 's-Heer Arendskerke (Michiel Bouwman, Pieter Adema) en Kloe- tinge (Jaco van der Schee, Erwin van der Woerdt, Niels Kole en Etienne Mallie). Trainer/coach van de selectie is Bram Schrier, afkom stig uit Nieuwdorp. Hij was in het verleden werkzaam bij FC Ant werp (assistent) en NK Travnik in Bosnië (hoofdtrainer). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij Krijger Tabak Goes, café Heart break Goes, Intersport Vlissingen, Zierikzee en Bergen op Zoom, sportpunt Zeeland Goes en in de kantine van SSV'65. Ook zijn er op de dag zelf nog kaarten verkrijg baar. Het gaat om kaarten, die zo wel toegang geven tot de wedstrijd als het optreden van ]an Smit. Vol wassenen betalen 20 euro, kinde ren van 6 tot en met 12 jaar tien eu ro. op alles voorbereid. Extra druk voelen we niet. Het is wat je jezelf oplegt. Ik vind het juist extra leuk om het WK hier in Scheveningen te zeilen." De deelname van het tweede 470-koppel uit de Nederlandse kernploeg, Margriet Fokkema/Ma- rieke Jongens, staat nog niet hele maal vast. Stuurvrouw Fokkema heeft last van een gekneusd sleutel been. Morgen valt de beslissing of het jonge en talentvolle duo aan het WK kan meedoen. Uit de op- leidingsploeg van het Watersport- verbond (KNWV) mogen Rosita Bakker (uit Spierdijk) en Jeske Kis- door Jan Dagevos hoek - Sekou Cissé maakt deel uit van de Feyenoord-selectie die maandag in Zeeuws-Vlaanderen neerstrijkt voor een trainings kamp. De Ivoriaanse aanvaller ver wacht komende week aan te kun nen sluiten bij de groepstraining. Cissé was de de afgelopen tien da gen in Frankrijk en werkte daar on der begeleiding van een specialist aan het herstel van een teenblessu re. Gisteren keerde hij terug op het trainingsveld in Rotterdam en trainde hij nog apart van de groep. Komende week hoopt hij in Zee land met de groep mee te kunnen trainen. „Daar hoop ik een goede basis te leggen voor de rest van het seizoen", verklaarde Cissé gisteren op de website van de Rotterdam mers. Naast Cissé maken ook spelers als ters (Vessem) ervaring opdoen. Bij het vrouwentoernooi verschijnen 64 boten aan de start. Bij de mannen hebben 124 teams zich ingeschreven waaronder vier koppels uit Nederland. De gerouti neerde gebroeders Sven en Kalle Coster mogen tot de medaillekan didaten worden gerekend. Ze won nen in 2007 al eens WK-zilver en vielen bij Peking 2008 net buiten het podium (vierde). Steven Le Fevre/Steven Krol (kernploeg) en Jorick en Rogier Weijers en Dirk Bennen en Remy Oomens (talen- tenploeg) krijgen bij het WK in ei gen land eveneens een kans. Rob van Dijk, André Bahia. Luigi Bruins, Ron Vlaar, Kevin Hofland, Ruben Schaken, Leroy Fer en Tim de Cler hun opwachting in Zee land. Feyenoord verblijft vanaf maandag in Cadzand en blijft daar tot en met zaterdag 17 juli. Er zal dagelijks op de velden van de voet balvereniging Sluis worden ge traind. De eerste sessie staat voor maandagmiddag (16.00 uur) ge pland. Woensdag 14 juli speelt Feyenoord een oefenwedstrijd tegen het Zeeuws elftal. Die ontmoeting wordt op sportpark Denoek in Hoek gespeeld en begint om 19.00 uur. In de selectie van het Zeeuws elf tal ontbreken doelman Jaco van der Schee en middenvelders Etien ne Mallie en Sander Goedegebure. Coach Dolf Roks overweegt ver vangers op te roepen. LUZERN Tijdens de wereldbekerfinale roeien in Luzern heeft IJzendijken- aar gisteren moeiteloos de halve fi nale gehaald met de lichte vier-zon- der. Het Nederlandse kwartet was de snelste in de derde serie (in 6.03,98 minuten) en finishte daar na ook als eerste in de kwartfinale (6.02,33). De halve finale en de eindstrijd staan dit weekeinde op het pro gramma. MIDDELBURG Axelaar Arnold Polderman is giste ren opgenomen in de selectie voor het wereldkampioenschap aange past wielrennen. Dat toernooi wordt van 18 tot en met 22 augus tus gehouden in het Canadese Baie-Comeau. De visueel gehandicapte Zeeuws- Vlaming zit op de tandem met de Brabantse piloot Peter van Agt maal. JIRIKOV Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle is gisteren tijdens de twee de etappe van de Ronde van Tsje chië als 44e gefinisht Ze klom daar door één plek in het klassement: van de 25e naar de 24e plaats. De rit over 110 kilometer naar Jiri- kov eindigde in een massasprint. Lavrijssen zat enige tijd in een kop groep van twintig vrouwen, maar die werden teruggehaald. De etappekoers duurt tot en met morgen. HEINKENSZAND Ruud Zijlmans leek gisteravond op weg naar zijn derde achtereenvol gende zege bij de TMZ, maar in de slotronde van de Ronde van Hein- kenszand sloeg het noodlot voor de coureur uit Roosendaal toe. Hij ging onderuit, waardoor zijn mede vluchters Johan Padmos (Wissen- kerke) en Stefan Borsboom (Helle- voetsluis) onderling mochten uit vechten wie de bloemen zou krij gen. Padmos schreef dat duel op zijn naam en behaalde daarmee de eerste zege in zijn wielerloopbaan. MEEST GELEZEN 1. Respectvol, maar zijn niet bang 2. Van Bommel (foto) nieuwe denker 3. Ook Cavendish kan huilen WK-WEBLOG Barry van der Hooft heeft meer met papegaaien dan met octopussen. Zie - www.pzc.nl/sport/wkvoetbal STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lobke Berkhout (midden) en Lisa Westerhof (rechts) nemen met hun nieuwe boot, gedoopt door Henk Gemser, deel aan het WK in eigen land. foto Toussaint Kluiters/ANP delta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59