'Gelukkig is de Online voordeel, ook in de winkel! 241 zeeland Terneuzen snoeit niet in mensen Terneuzen doet gooi naar titel 'Sportstad' 'Windmolens genoeg in gemeente Terneuzen' Hulst steunt Ossenisse in strijd dijkrecreatie AFSCHEID Mia Fermont-Barbé nam gisteren af scheid van basisschool De Sasse Vaart in Sas van Gent, 65 jaar jong. Gratis Sony Ericsson X10 Mini zaterdag 10 juli 2010 door Frank van Cooten terneuzen - Terneuzen snoeit niet verder in de ambtelijke organi satie. „Het laaghangende fruit is al verdwenen", zei wethouder Jaap Bos tijdens een vergadering van de gemeenteraad. WD en SGP wilden in een amen dement verder gaan dan de bezui nigingstaakstelling van vijf procent op de organisatiekosten, maar Bos had daar veel moeite mee. „We hebben sinds de herindeling in 2003 al 2,9 miljoen euro bespaard op de organisatiekosten. Ook de or ganisatie is. aangepast. In plaats van vier zijn er nog maar twee di rectieleden en het aantal afdelings hoofden is teruggebracht van twin tig naar zeven. Op de leidinggeven den is dertig procent bespaard. De hele organisatie is platter en klei ner geworden. In Nederland zitten we in de kopgroep. Het aantal for matieplaatsen is twintig procent minder dan in vergelijkbare ge meenten." Het amendement werd overigens verworpen. Een motie van de PvdA om geen subsidie meer te geven aan het Fes tival van Zeeuws-Vlaanderen werd door de fractie ingetrokken. Gijs van den Berg (PvdA) vond het aan de burger niet uit te leggen dat een kleine groep klassieke muzieklief hebbers dertigduizend euro subsi die krijgt. Wethouder Jaap Bos had moeite met deze stellingna- me. „Het festival is zeer laagdrem pelig. Zo is er dit jaar een gratis topconcert op de Markt in Terneu zen." door Frank van Cooten terneuzen - De gemeente Terneu zen doet een gooi naar de titel Sportstad 2010 of 2011. Nu is De Bilt dat. Wethouder Pim Broekhuysen meent alle recht te hebben op de titel. „We hebben tweehonderd sportverenigingen, vijf zwemba den en andere prachtige voorzie ningen zoals sporthal De Vliegen de vaart", zei hij tijdens de verga dering van de gemeenteraad. Daarnaast is voetbalvereniging Hoek de enige Zeeuwse voetbal club die vanaf komend seizoen aan de Topklasse meedoet. De wedstrijden worden uitgezonden via RTL 7. Reden voor een aantal fracties te pleiten voor een renova tie van de accommodatie om goed in 'beeld' te komen. Volgens Broekhuysen vinden mo menteel al 'verkennende gesprek ken' plaats. Hij vindt dat ook de provincie mag meebetalen. „Hoek is van provinciaal belang." De mogelijke titel 'Sportstad' was voor plaatsvervangend fractievoor zitter Jack Begijn van het CDA alle reden de motie over het binnenha len van de Special Olympics in 2014 aangenomen te krijgen. Dat gebeurde dan ook. Voor het CDA is de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen in 2014 een uitgelezen moment om uit te pakken met een bijzonder sportevenement. Special Olympic Nederland stimuleert en faciliteert sporten en bewegen voor mensen met een verstandelijke beperking. Het evenement duurt drie dagen. Een poging van het CDA om de korting op de subsidie van het Sportgala terug te draaien haalde het niet. door Frank van Cooten terneuzen - Er komen geen nieu we grote windmolens in de ge meente Terneuzen. „We hebben met het windmolen park in de Koegorspolder het maxi mum bereikt", zei wethouder Frank van Hulle in de vergadering van de gemeenteraad. „Je beperkt de economische ontwikkeling van de Kanaalzone met de komst van nog meer grote windmolens." Een motie van de PvdA om geen nieu we windmolens toe te staan, is door een ruime raadsmeerderheid aangenomen. De motie was ingediend door de wens van het ministerie van Vrom de komende tien jaar 125 grote windturbines in Zeeland te realise ren. Andere gemeenten zijn aan zet", luidde de motivatie van Gijs van den Berg (PvdA). door Hamen van dier Werf Alsjeblieft, juffrouw, blijf nog een jaartje?' Mia Fermont-Barbé heeft die vraag vaak gehoord de laatste weken. Van leerlingen en ouders. Een onderwijzer kan geen groter compliment krijgen. Toch gaat ze. Mia vierde gisteren haar laatste schooldag op rk basisschool De Sasse Vaart in Sas van Gent. „Stel je voor dat ik 'ja' zou zeggen en volgend jaar wordt hetzelfde ge vraagd. Wat moet ik dan doen? '65 jaar is de grens', heb ik voor me zelf besloten." Vandaag bereikt Mia de Aow-ge- rechtigde leeftijd. Meer dan 45 jaar heeft zij in het onderwijs gezeten, na voltooiing van de rooms-katho- lieke kweekschool in Etten Leur. Om de maand mocht ze naar huis bij Philippine. „Thuis heb ik het nooit verteld, maar wat heb ik in Etten Leur een heimwee gehad!" Ze kon direct aan de slag in klas 1 - nu groep 3 - van de lagere school in Lamswaarde, met 35 'brave' kin deren. Ze bleef er een jaar. „Elke dag was ik met de fiets en de bus uren onderweg. Toen ik wegging, was de pastoor boos." Ze kon dich ter bij huis terecht, op de lagere school van Zandstraat, in de onder bouw. „In het begin waren er niet zoveel leerlingen, ruim twintig, tot er enkele grote gezinnen kwamen. Ik had er toen 35." Waarom weet ze eigenlijk nog al tijd niet, maar na de geboorte van haar zoon in 1972 stopte Mia met lesgeven. „Bijna alle vrouwen de den dat toen. Niemand verwacht te het van mij." Lang hield ze het niet vol. De Michaelschool, voor ganger van De Sasse Vaart, trok aan haar. Ze stond in 1973 alweer voor de klas. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Spijt heeft ze nooit gehad van de 'doorstart'. Zoals ze ook nooit spijt heeft gehad van de overstap zes a zeven jaar geleden van groep 3/4 naar 7/8. „In 3/4 zitten heel schatti- Denny Cavic, 11 jaar, groep 7. 'Jammer dat juffrouw Mia weggaat. Ik zou wel willen dat ze nog een jaar tje langer bleef, tot ik naar de mid delbare school ga. Ik haalde bij haar betere punten dan vorig jaar. Om dat ze zo goed les gaf en niet omdat ze minder streng was. Het zal vol gend jaar nog wennen worden met een andere juffrouw' Cindy Leenstra, 13 jaar, groep 8. 'Ze deed heel vaak leuke dingen met ons, allerlei spelletjes, films kij ken, naar het zwembad, ons op ijs trakteren. Juffrouw Mia was gewoon een heel goede juffrouw. Aardig, lief, gezellig, behulpzaam. Ze was al leen met de computer niet zo han dig. Ze wist niet altijd op welke web site ze iets moest zoeken' Gratis toestel bij 12 mnd contract (200 min) i.c.m. surf&mail. Actieprijs eerste 3 maanden. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeenteraad van Hulst schaart zich unaniem achter de dorpsraad Ossenisse als het gaat om het nieuwe plan om de re creatiemogelijkheden op de Zee dijk in die plaats weer te verrui men. De raad maakte daar donderdag avond geen woorden aan vuil en stemde stilzwijgend in met het ver zoek van de dorpsraad om samen bezwaar te maken tegen het gewij zigde plan voor de dijkafsluitin- gen. De dorpsraad is positief over het compromis dat na maanden inmid dels is bereikt, maar legt zich er nog niet bij neer dat de zuidnol en het op te waarderen strandje daar maar beperkt toegankelijk wor den. In plaats van in de periode 15 mei tot 15 september moet de zuidnol en het strandje het hele jaar voor recreanten bereikbaar zijn, zo vindt de dorpsraad. Het nieuwe plan voor de regule ring van de recreatie in de omge ving van Ossenisse ten behoeve van de vogels ligt nog tot 9 augus tus in de inspraak. Binnen die periode is het mogelijk bezwaar te maken bij de provincie Zeeland in Middelburg. 200 min. surf&mail 1 jaars aanbieding Telfort winkels telfort.nl 08001707 BelCoivipanv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54