Provincie wil zonodig bij B. g Perkpolder onteigenen ZWIIIgOdin re(a)geert 22 zeeianc Strijken Geniet van de zomer! Proef met uitbreiding van opening terras almanak loens T/HL zaterdag 10 juli 2010 z ONBEKENDE KUNSTENARES Beeld is geen'politiek statement', maar Eén onzer mannelijke collega's is een echte voetbalfanaat. Hij is bloedner veus voor elke wedstrijd van het Ne derlands elftal, 't Liefst zou hij een slaaptablet nemen bij aanvang van de wedstrijd om wakker te worden als die voorbij is. Om vervolgens tele tekst te raadplegen en alle hoogte punten in één van de vele nabeschou wingen op televisie te bekijken. Tip? redactie@pzc.nl Sinds het WK in Zuid-Afrika bezig is, heeft hij iets bedacht wat veel praktischer is. Hij spaart de was van zijn vijfkoppige gezin op en neemt bij aanvang van elke wedstrijd van Nederland plaats achter de strijk plank. Een rustgevender bezigheid is er niet, heeft hij ontdekt. Voor de WK-finale van zondagavond mag ie dereen de strijk bij hem brengen. terneuzen - De gemeente Terneu- zen doet een proef met een ruim ere opening van de terrassen in de Terneuzense Nieuwstraat. Nu mogen alle terrassen in het weekeinde nog open zijn tot 01.00 uur en door de week tot midder nacht. De Terneuzense burgemeester Jan Lonink wil toch voorzichtig zijn met ruimere openingstijden om dat er in het verleden klachten wa ren van omwonenden. „Dat geldt niet zo zeer voor de Nieuwstraat en de Markt in Terneuzen maar wel voor plaatsen als Axel, Sas van Gent en Westdorpe waar mensen in de buurt van of boven cafés wo nen." door René Schrier middelburg - Een flinke meerder heid in de Provinciale Staten wil de Kroon vragen of voor het plan Perkpolder onteigend mag wor den. De fracties van PvZ, VVD en SP zijn daar tegen. Kees Bierens van de WD stelde vast dat de provincie in sommige gevallen de betrokkenen nog niet eens een bod heeft gedaan. Johan Robesin van de Partij voor Zee land vindt het nog te vroeg om om onteigening te verzoeken. Hij vindt dat de gedeputeerde Harry van Waveren met het onteige ningswapen een machtspositie krijgt die hem 'carte blanche' geeft. En Hans Segers van de SP gaf aan dat van onteigening een verkeerd signaal uitgaat. Van Wave- ren antwoordde dat het verzoek aan de Kroon wordt gedaan om te kunnen onteigenen als dat inder daad echt nodig is. En dat kan pas als de Raad van State het bestem mingsplan onherroepelijk heeft ge maakt. Ook deed hij de toezegging dat Provinciale Staten bij alle vol gende stappen betrokken worden. Van Waveren verzette zich tegen opmerkingen van Robesin die het volgens hem deed voorkomen dat de provincie niet volgens de wet zou handelen. In Provinciale Staten bestaat wel overeenstemming over het plan zelf Dat ziet iedereen zitten. In het plan komen natuur, (recrea- tiejwoningen, een jachthaven, een golfbaan en een hotel. door René Hoonhorst De Zwingodin kijkt sinds gistermorgen uit over de monding van de Zwingeul. Vanaf een paalhoofd heerst ze als opperbeschermster van het natuurgebied op de grens van Nederland en België. De Zwingodin kondigde haar komst twee maanden geleden aan via diverse sociale media. Op inter net www.zwingodin.nltwitter http://twitter.com/zwingodin Facebook, linkedln, weblog http://zwingodin.blogspot.comen facebook liet ze al lang voor ze lijfe lijk aanwezig was, horen dat ze er aan kwam. De godin komt overigens niet als bovenaards Almachtige de lakens uitdelen in het Zwin. Ze wil zich als verslaggeefster, opiniemaakster De Zwingodin laat met haar iPhone zien een vrouw van de wereld te zijn. Met moderne communica tiemiddelen moet het Zwin in het brand(ings)punt van de belangstelling blijven staan. en opinievormster ontwikkelen tot een 'levensecht personage', laat haar onbekende maakster via di verse nieuwe media weten. De Zwingodin heeft (letterlijk) een ge zicht gekregen door de plaatsing van haar beeld op een paalhoofd op het strand voor camping De Zwinhoeve. De godin moet de ko mende maanden berichten over het 'wel en wee' in West-Zeeuws- Vlaanderen. Noens BV Meekrapweg 26 Axel T 0115 56 22 38 80 jaar ervaring in Zeeuws-Vlaanderen. Kom langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! Rolluiken Zonneschermen Garagedeuren Deuren Ramen Veranda's - Serres Voor meer informatie, kijk op: www.noens.nl VERVAET BIERVLIET B.V. vanaf€199, ^^TIHL HSE71 actie 199,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52