andere helft van het publiek 25 Open-Huis 4335 SR Middelburg Open-Huis 'Veel Zeeuwen maken zich ten onrechte zorgen over zorgbudget' Bermbrandjes langs spoor geblust Middelburg 12 juli tussen 15.00 en 19.00 uur Gevaarlijke stoffen niet door dorp Tholen 13 juli tussen 15.00 en 19.00 uur Staten gaan niet over vestiging kantoor ROC zaterdag 10 juli 2010 De derde editie van Onderstroom duurt nog tot en met morgen. Vandaag is het vanaf 14.00 uur in de Vlissingse binnenstad Straattheaterdag. In het Scheldekwar- tier (festivalhart) en op het Bellamypark zijn vanmiddagvanavond en morgenmid dag optredens en voorstellingen. Het Argentijns-Spaanse gezelschap Grupo Puja! verzorgt vanavond (22.30 uur) in het Scheldekwartier een acrobatisch luchtballet spektakel. Voor meer informatie over het programma: zie www.onderstroom.info Staessens voor Onderstroom heeft tie (de 'Are') kunnen festivalgangers gers die ooit vertrokken, maar zijn gemaakt. In een speciale construe- luisteren naar verhalen van Vlissin- teruggekeerd. foto Lex de Meester gelachen wordt, hoe hoger de ver wachtingen bij het publiek dat zicht heeft op de piste. Hoe luider het applaus aan de ene kant, hoe groter de spanning aan de andere zijde van het doek. Jij, die voor de pauze in de coulissen mag meekij ken, weet wat in de piste gaat ge beuren en hoe dat zo gekomen is. Denk je. Want zeker is er niets, bij Circus Ronaldo. Veel draait om suggestie. Het doet een appèl op je inbeel dingsvermogen en maakt je tege lijk jaloers op de andere helft van het publiek: wat zien zij dat jij niet ziet? Dat merk ik na de pauze wel, denk je dan gerustgesteld. Want dat is het geheim van Circus Ronal do: het hooggeëerd publiek wisselt van plek en zo krijgt iedereen alles te zien. Dus als ze na de pauze uit mededogen 'óóóóhhh' roepen in de coulissen, weet jij waarom: Pepi- no, de jonge jongleur, wordt afge wezen. Maar of dat ook echt zo is? Circus Ronaldo brengt een voor stelling vol humor, ontroering, lief de, verdriet én echte circus-acts die puntgaaf worden uitgevoerd. Hoe klungelig het koord ook is ge spannen, de koorddanseres balan ceert er moeiteloos op. De punt van de klappende zweep slaat de vlammen van de kaarsen uit. Mes sen en bijlen vliegen - met grote precisie geworpen - door de tent. Hou er wel rekening mee dat je als toeschouwer betrokken kunt wor den bij de voorstelling. Geef je over, doe mee en geniet. Circus Ronaldo is vanavond nog te zien, Scheldekwartier, Viissingen, 20.00 uur. Mr, 45, 's-Heer Hendrikskinderen ■mhbh Prima onderhouden ruime ■I 3-onder-l -kapwoning met royale doprzonwoonka- w mer, 4 slaapkamers en Q tuin op het zuiden. Fraai gelegen in een rustige Iff j wijk tn 's-Heer Vraagprijs: 199.500,- k.k. GOES - Langs het spoor tussen Le- wedorp en Rilland over een traject van veertig kilometer hebben gisterochtend bermbrandjes ge woed. De eerste melding kwam om kwart voor tien binnen, de laatste even na elven. Rond twaalf uur was alles weer onder controle. Treinreizigers hebben weinig last ondervonden van de brandjes, meldt spoorbeheerder ProRail. Hier en daar reden de treinen lang zamer en in Bergen op Zoorr werd even stilgehouden voor on derzoek. Volgens de brandweer en ProRail zijn de branden mogelijk ontstaan door vonkjes bij het rem men van de trein, in combinatie met de droogte. Er worden voorlo pig geen extra maatregelen geno men. „Maar we blijven alert", al dus een brandweerwoordvoerster. Verhinderd? Bel 0548 - 80 19 80 voor andere Open Huis data. MIDDELBURG - Vrachtwagens met gevaarlijke stoffen rijden in Zee land keurig de voorgeschreven rou tes. Dat blijkt uit onderzoek van de Coördinatiegroep Externe Vei ligheid in Zeeland. Op drie Zeeuws-Vlaamse sluiprou tes is de proef op de som geno men, na klachten van burgers. Bij herhaling was gezien dat de vracht wagens soms door de bebouwde kom reden. Volgens de coördinatie groep is niet gebleken dat regels worden overtreden en stoelt de on gerustheid op een misverstand. Stoffen als benzine, diesel en ook vuurwerk mogen over de door gaande wegen worden vervoerd. Verhinderd? Bel 0548 - 80 19 80 voor andere Open Huis data. MIDDELBURG - Een meerderheid van SGP, CU, CDA en GroenLinks in Provinciale Staten heeft gisteren een motie van de Partij voor Zee land, over de vestigingsplaats van een gefuseerde ROC, verworpen. De teneur van de motie was dat niet de vestiginsgplaats van het hoofdkantoor, maar de kwaliteit van het onderwijs voorop moet staan. Een statenmeerderheid vond evenwel dat de Staten daar niet over gaan, maar de ROC's zelf De SGP stelde vast dat de plaats van vestiging op een later moment wel aan de orde kan ko men en vooralsnog niet in Provin ciale Staten. Pearyweg 2 4462 GT Goes Tel. 0113 - 23 07 68 lnfo@trampergoes.nl www.trampergoes.nl door Nadia Berkelder GOES - Onder mensen die hun ei gen zorg inkopen met een per soonsgebonden budget is onrust ontstaan. Veel mensen denken dat ze geen recht meer hebben op het geld. Vaak ten onrechte, zegt Ad Vermuë van cliëntenorganisatie MEE Zeeland. Vanaf t juli tot zeker het eind van dit jaar kunnen mensen geen nieuw budget meer aanvragen. Die maatregel heeft minister Ab Klink genomen omdat het budget voor Persoons Gebonden Budget ten (PGB's) dit jaar fors wordt overschreden. Veel mensen bellen ongerust naar MEE. „De meesten hebben geen reden om zich ongerust te ma ken", zegt Vermuë. „Dat zijn bij voorbeeld de mensen die nu al een budget hebben en waarvan binnenkort opnieuw moet wor den beoordeeld of ze recht hebben op dat geld." Alleen de mensen die nu nog geen budget hebben en die er wel één willen aanvragen, hebben een pro bleem. Als ze toch zorg willen, zul len ze een beroep op een organisa tie moeten doen. „Wij kunnen sa men met mensen kijken of we een oplossing kunnen vinden. Dat is zeker niet altijd het geval: bijvoor beeld bij mensen die een paar dag delen in de week naar de opvang gaan om de situatie thuis te ontlas ten. Dat soort zorg wordt altijd ge leverd met een PGB." Donderdag houdt MEE een tele foondag voor mensen die vragen hebben over hun Persoonsgebon den Budget. Mee beantwoordt vra gen en wil de problemen die men sen ondervinden doorgeven aan het ministerie. „We vinden het ook onze taak om knelpunten te melden", zegt Vermuë. De kanto ren van Mee in Goes, Middelburg en Terneuzen zijn te bereiken via respectievelijk 0113-225000, ouS- 432000 en 0115-675300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47