tussen manege en dorp opruiming 23 Fruitteelt ziet ook voordelen in GPS Restaurant Simmers Co na een jaar al dicht Openingstijden Ballonnen lucht in bij opening Het Knuffeldier Tv-opnamen voor Cappies op de manege met heel veel keus zaterdag 10 juli 2010 Het Knuffeldier is altijd toegankelijk, 's Ochtends wordt het hek geopendEn de hokken van de verschillende dieren worden op bepaalde tijden (knuffeluurtjes) opengezet afhankelijk van de behoefte die er is. Van links naar rechts: Diana met loopeend, Dijantha zittend, Lisanne met El mo en Buck en de klussende Martijn Rap. project van de Beatrixschool met Manege Balans. „Dinsdag en vrij dag helpen leerlingen hier. Zo le ren ze hokken schoonmaken, die ren verzorgen en met ze knuffe len." Voor Manege Balans is het grote voordeel Van uitbreiding van de activiteiten dat de leerlingen heel breed in te zetten zijn. Van der Meij: „Je kunt ze wel honderd keer hetzelfde terras laten aanve gen, maar daar schiet niemand iets mee op". Voornaamste wens is echter dat Het Knuffeldier de drempel tussen Dreischor en de manege slecht. Want het is daar goed toeven, ook voor mensen die zelf niet paardrijden - wijzen de foto Ronald den Dekker bestuursleden om zich heen - naar onder meer de bloemrijke borders en het gezellige terras. „Mooi mee genomen toch? En het is een kind- veilige omgeving. Er lopen veel kinderen rond." Het droomtraject is in 2008 afgerond. Daarna is het bestuur (v.l.n.r. Diana Smalheer, Marijke Lentjes en Dijanthe van der Mei) januari 2009 begonnen met de aanvraag van vergunningen. Later dat jaar startte het grondwerk. Wethouder Gilles Houteka mer opent vandaag kinder boerderij Het Knuffeldier op Mane ge Balans in Dreischor. De feestelijke bijeenkomst bestaat onder meer uit het oplaten van ballonnen door aanwezige kinde ren. Ook is er wat lekkers te drin ken en te eten. De opening vindt plaats tussen 10 en 12 uur. De kinderboerderij in Dreischor is van een heel andere 01de dan de Zierikzeese dierenvoorziening, ge ven de initiatiefnemers aan. „Dit is echt een voorziening voor Dreischor zelf" Het Knuffeldier is van de grond ge komen dankzij subsidie van onder meer de gemeente Schouwen-Dui- veland. De rest (voer en dergelijke) wordt met sponsorgeld en dona ties betaald. De Dierenartsenprak tijk Schouwen-Duiveland loopt al le dieren, bij wijze van sponso ring, na op gezondheid. Voor meer (sponsor) informatie is te bellen naar 06-10935018. Wie naar de opening van Het Knuffeldier komt vangt misschien nog wel een glimp op van de televisieopnamen die zater dag bij Manege Balans gemaakt worden voor het programma Cap pies van de Tros. In dit programma (dat op z'n En gels uitgesproken klinkt als 'ik heb iets') laten kinderen met een licha melijke handicap zien wat ze alle maal voor leuks en stoers kunnen. Zoals de 7-jarige Esmée uit Melis sant, die spina bifida (open rug) heeft, maar wel tennist en sinds een jaar ook paardrijles heeft op de manege in Dreischor. Zij is met vijf anderen geselecteerd uit een club van 20 potentiële kan didaten om mee te doen aan Cap pies. Lucille Werner en Jaap long- bloed presenteren het programma. lange vorststraat - goes KRA8BENDIJKE - In de landbouw is Global Positioning (GPS) al ge meengoed, in de fruitteelt nog niet. Daar kan verandering in ko men. Tijdens de tweejaarlijkse 'pe- rendag' in Krabbendijke werd gis- teren de GPS-spuitmachine gede- c monstreerd. Het fruitbedrijf heeft dat systeem het afgelopen jaar be proefd. GPS is een noviteit in de fruitteelt. De tractor stuurt zich zelf door de rijen. Ook kan het sys teem berekenen hoeveel gewas beschermingsmiddelen nodig zijn. Het is nog wel een duur systeem. Aanschafkost 30.000 euro. Meest gelezen 1Geen groot feest rond WK-finale 2. Renesse is overlast nachtbus beu 3. Bouw Aldi Nieuwerkerk ligt stil Cultuur dichtbij In de weblog cultuur dichtbij portret teert Esme Soesman galerie Kos in Zierikzee. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het Goese restaurant Sim mers 8c Co, dat was gevestigd in het oude Ockenburgh, is gesloten. Het pand staat te huur. Co en Ma rianne Simmers, die voorheen res taurant De Waag in het Schouwse Serooskerke en later 't Veerhuis in Wolphaartsdijk dreven - en met laatstgenoemde een Michelin-ster verdienden - zouden in grote fi nanciële problemen zijn geraakt. Het echtpaar lijkt echter van de aardbodem te zijn verdwenen. Vas te nummers geven voortdurend een ingesprektoon. Het mobiele nummer wordt niet opgenomen, de voicemail accepteert geen be richten. Ook de internetpagina van Simmers 8c Co is uit de lucht gehaald. Ex-personeelsleden zeg gen dat er al maanden sprake was van financiële sores. Volgens Sjoerd Dooge uit Vlissingen, die er werkte als chef bediening, trok het restaurant vanaf het begin te wei nig klanten. Toen chef-kok Edwin Dingemanse vertrok ging het berg afwaarts. „Co ging zelf koken en dat had hij al een tijdje niet meer gedaan. Het is jammer, want in de ze kwestie heb je alleen maar ver liezers. De groothandel, het perso neel, investeerders en het echtpaar Simmers zelf"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45