Bouwstop voor dierenasiel Strijken 22 en 23 UITBREIDING Pand blijkt op belangrijke watertransportleiding te staan Eeuwenoude muur verkeert in deplorabele staat Redders Neeltje Jans in actie voor zeiler met hartklachten 21 24 en 25 Geen gemeentegeld jubileum vierdaagse Vrouw weigert huis uit te gaan bij brand Binnenbrandje in garage Vlakestraat almanak Kinderboerderij Dreischor hoopt op komst dorpskinderen Zaterdag 10 juli 2010 door Melita Lanting zierikzee - Een bouwstop treft het dierenasiel in Zierikzee. De bouw van de uitbreiding is stilgelegd door waterbedrijf Evides. Het ge bouw blijkt op een belangrijke hoofdwaterleiding te staan. Voorzitter Theo Ketting schrok zich een hoedje toen hij hoorde dat de bouw werd stilgelegd. Het project is al een eind gevorderd en zou voor de bouwvak afgerond zijn. „We waren zo blij dat we kon den bouwen. We hadden vergun ning, alles was in orde en nu komt dit." De kwestie kwam aan het licht tij dens een zoektocht naar een klein lekje ergens in de leiding. Water bedrijf Evides liep de hele leiding na en stuitte op de bouwactivitei ten van het asiel. Daar was geen lek, maar wel werd duidelijk dat de nieuwbouw én een deel van het huidige gebouw bovenop de belangrijke waterleiding staan. Wat er nu gaat gebeuren is vol- strekt onduidelijk. Waterbedrijf Evides zal eerst met een voorstel moeten komen. Mogelijk dat de waterleiding omge legd kan worden, maar dat gaat veel geld kosten en dat heeft het asiel niet. Hoe het heeft kunnen gebeuren dat het asiel mocht bouwen op een belangrijke transportleiding is onduidelijk. Alle procedures zijn gevolgd, er is planologisch onder zoek gedaan, de gemeente heeft al les gecontroleerd en voordat de schop de grond in ging is geïnfor meerd of er belangrijke leidingen lagen. Toch is nergens een alarm bel gaan rinkelen. Ook was niet be kend dat het huidige pand ook bo venop de leiding staat. „Het gaat om een zakelijk overpad, dat had toch ook in de notariële acte moe ten staan?", zegt Ketting. door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Het is één van de oudste bouwwerken van Burgh-Haamstede, de dikke tuinmuur naast de oude brouwerij in de West straat. Om te voorkomen dat de sterk overhellen de muur instort, is onlangs een stut aangebracht. Amateurhistoricus Bas Bijkerk: „De muur is ge bouwd van moppen, Middeleeuwse stenen. Waar schijnlijk is het de oude slotmuur van kasteel De Filippenburg, dat in de zestiende eeuw gebouwd is." Flisburg, zoals het slot in de volksmond heet te, was rond 1720 een buitenverblijf van Iman de Jonge, toen burgemeester van Zierikzee. Volgens Bijkerk kan het ook zo zijn dat de muur gebouwd is met brokstukken van De Filippen- NEELTJE JANS - Vrijdagmorgen om kwart voor zeven werd de KNRM reddingboot Harder, van station Neeltje lans, opgeroepen voor een medische evacuatie, met hoogste prioriteit. Het bleek te gaan om een man met hartklachten en een ernstige bloedneus. De man zat met zijn vrouw op hun kajuitzeiljacht Oniva, welke voor anker lag in de betonhaven Circus Ronaldo verovert harten op Festival Onderstroom Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE De Stichting Avond4Daagse Zierik zee hoeft niet te rekenen op stimu leringssubsidie voor de viering van de 65e editie van de Zierikzeese avondvierdaagse. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft het sub sidieverzoek van de vereniging af gewezen. Kosten van een jubileum viering komen volgens de gemeen telijke regels niet in aanmerking voor stimuleringssubsidie omdat al lang tevoren bekend is dat het ju bileum eraan komt en verenigin gen dus kunnen sparen voor de vie ring ervan. GOES De politie heeft donderdagmiddag om 16.30 uur een 48-jarige, verwar de vrouw aangehouden in haar wo ning aan de Montgomerystraat in Goes. Op de zolderverdieping van haar huis stond een matras in brand. De vrouw wilde de woning echter niet verlaten. De vrouw raakte bij de brand lichtgewond, ze kreeg rook in haar longen. De brandweer van Goes zette een ladderwagen en een tankautospuit in en heeft het vuur geblust. ZIERIKZEE In een garagebox aan de Vlake straat in de Zierikzeese wijk Poort ambacht heeft gistermiddag een korte brand gewoed. De brand werd volgens brandweerofficier van dienst Maarten Leune ontdekt door een buurtbewoner die rook uit de garagebox zag komen en 112 belde. De Schouwen-Duivelandse brandweer was snel ter plaatse en wist het vuur vlot te blussen. De schade bleef beperkt tot wat ver brande kleding. De oorzaak van de brand is niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl burg. „Het kasteel werd gesloopt in 1760. Daarna werd het terrein onderdeel van Slot Haamstede." Ondertussen is het terrein, en dus ook de muur, al weer vele jaren onderdeel van de oude brouwe rij. Dit complex is in eigendom van de familie Bol le. De tuinmuur is net als de andere panden aan gewezen als Rijksmonument. foto Dirk-Jan Gjeltema op Neeltje Jans. De Harder was zeer snel ter plaatse en verleende eerste hulp. De man kon, met zijn vrouw, lopend overstappen op de reddingboot. De man moest voor observatie nog enkele dagen in het zieken huis blijven. Het zeiljacht is later door de be manning van de Harder opge haald. Eén onzer mannelijke collega's is een echte voetbalfanaat. Hij is bloedner veus voor elke wedstrijd van het Ne derlands elftal 't Liefst zou hij een slaaptablet nemen bij aanvang van de wedstrijd om wakker te worden als die voorbij is. Om vervolgens tele tekst te raadplegen en alle hoogte punten van de wedstrijd in één van de vele nabeschouwingen op televisie te bekijken. Sinds het WK in Zuid-Afrika bezig is, heeft hij iets bedacht wat - zo heeft hij ontdekt - veel praktischer is. Hij spaart de was van zijn vif koppi ge gezin op en neemt bij aanvang van elke wedstrijd van Nederland plaats achter de strijkplank. Een rustgevender bezigheid is er niet, heeft hij ontdekt. Voor de WK-finale van zondagavond mag ie dereen de strijk bij hem brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43