33 Spanje heeft nog zwakke punten Villa is een grote meneer Kranten twijfelen aan Webb NEDERLAND WERELDKAMPIOEN? STERKE EN ZWAKKE PUNTEN Spanje speelt flitsend. Tik-tik-tik. Maar bij de regerend Europees kampioen zijn er ook zwakke plekken te ontdekken. Bij Spanje vonden pas drie verschillende spelers het net: Villa (5), Iniesta en Puyol. Bij Nederland staat de teller op zes: Sneijder (5), Robben (2), Kuijt, Van Persie, Huntelaar en Van Bronckhorst. zaterdag 10 juli 2010 MADRID door Barry van der Hooft JOHANNESBURG - Hij meet slechts 1,75 meter en dus lijkt zijn bijnaam 'El Guaje' (Het Jochie) verklaard. Die heeft David Villa echter niet vanwege zijn lengte gekregen. In Asturië, de streek in het noordwes ten van Spanje, krijgen kinderen va ker deze bijnaam. Eigenlijk past die nu niet meer bij hem. De spits die op het punt staat topscorer aller tij den van Spanje te worden, is een grote meneer. Het is een mooie anekdote, van vier jaar geleden. Spanje speelt in de achtste finales van het WK in Duitsland tegen Frankrijk. De selec tie krijgt in de aanloop naar het duel een vrije dag en mag het hotel verlaten. Om middernacht moeten ze terug zijn, benadrukt Luis Arago- nes. Villa gaat op pad met David Al- belda en Pepe Reina, maar het trio dreigt een half uur te laat terug te komen. Het wordt netjes aan de teammanager gemeld en er lijkt niets aan de hand. Tot Raül er de volgende dag bij de bondscoach op aandringt dat de drie een boete moeten krijgen. „Dat bepaal ik zelf wel", antwoordt Aragones. Het be tekent het einde van de machtsposi tie van Raül. Aragones maakt ook direct duidelijk dat Villa hoger in de pikorde staat. Dat vertrouwen betaalt de aanval ler uit door tegen de Fransen de score te openen. Spanje verliest uit eindelijk met 3-1, maar twee jaar la ter op het EK is Villa de man waar alles om draait. Net als tijdens dit WK in Zuid-Afrika. Hij draagt het nummer 7, dat jaren lang juist aan Raül heeft toebe hoord. Nog één goal heeft hij no dig om de spits van Real (44 doel punten) te evenaren, nog twee om hem van zijn troon te stoten. Dat die treffers niet lang meer op zich laten wachten, daar is iedereen in Spanje van overtuigd. Van origine is hij rechtsbenig, maar met links legt hij ze net zo makke lijk 'binnen'. Die tweebenigheid heeft hij aan zijn vader te danken. Villa loopt als vierjarig ventje een gecompliceerde beenbreuk op, maar blijft ook met het gips rond zijn been tegen een bal trappen. Zijn vader leert hem vervolgens met zijn linkerbeen te schieten. Hij blijkt talent te hebben, maar bij Real Oviedo vinden ze hem te klein. Sporting Gij on ziet het wel in hem zitten. Villa begint in het tweede team, stroomt door naar de hoofdmacht en maakt in zijn eer ste twee seizoenen respectievelijk achttien en twintig goals in de Se- gunda Division. Real Zaragoza legt hem vast en in twee seizoenen pro duceert hij daar 33 goals. Villa is rijp voor de volgende stap. Vijfjaar en 107 competitietreffers voor Va lencia verder stapt hij over naar Bar celona. David Villa heeft niet alleen bij zijn clubs een indrukwekkend gemid delde, ook in het shirt van Spanje is hij onnavolgbaar. Na 64 inter lands staat hij op 43 goals. De Euro pese titel heeft hij al op zak met Spanje, morgen wordt interland nummer 65 misschien wel de be langrijkste uit zijn carrière. Als hij al over zijn doelpunten praat, dan geeft hij de credits het liefst aan zijn ploeggenoten. David Villa is een man van weinig woor den, die liever zijn voeten laat spre ken. Nadat hij vijf van de zeven Spaanse WK-goals voor zijn reke ning heeft genomen, wil hij zich morgenavond opnieuw aan de we reld tonen. In Spanje is met de nodige scepsis gereageerd op de aanstelling van de Engelsman Howard Webb als scheidsrechter voor de WK-finale zondag tegen Nederland. 'Slecht nieuws. Webb fluit de finale', kop te sportkrant Marca. AS Sports noemde de keuze voor Webb „du bieus" en El Mundo Deportivo sprak over 'slechte herinneringen' aan Webb van de Spaanse ploeg bij het WK in Zuid-Afrika. De Spaanse media lieten het optre den van Webb in de eerste groeps wedstrijd van het WK tegen Zwit serland uitgebreid de revue passe ren. Spanje verloor verrassend met 0-1, mede door 'twee fouten' van de voormalige politieman. Webb weigerde David Silva een 'zuivere' strafschop toe te kennen en ver zuimde het doelpunt van Gelson Fernandes af te keuren wegens 'bui tenspel'. door Leon ten Voorde JOHANNESBURG - Spanje heeft een uitgebalanceerd elftal dat als een harmonica in elkaar zit. Lastig te bestrijden. Of zijn er hier en daar toch nog wat zwakke punten te ontdekken? Het Spaanse team per linie nader bekeken. VERDEDIGING Doel: Casillas (Real). Rechtsback: Sergio Ramos (Real). Centrale ver dedigers: Puyol en Piqué (Barcelo na). Linksback: Capdevila (Villar- real). De kracht: Het centrale duo van Barcelona, Puyol en Piqué, is goed in de duels, kopsterk en kent door al die gezamenlijke optredens geen geheimen voor elkaar. Piqué is daarnaast ook nog van grote waarde in de opbouw. Rechtsback Sergio Ramos draagt altijd een stel onzichtbare zuurstofflessen met zich mee. De speler van Real, die bovenaan staat in het Fifa-klasse- ment van dit WK, dendert voort durend naar voren. De zwakte: Linksback Capdevila is de oudste speler in de selectie en verdedigend niet onfeilbaar. Bij hem liggen de mogelijkheden voor Arjen Robben. Doelman Ca sillas heeft de reputatie, maar nog niet de topklasse dit toernooi. HET MIDDENVELD Verdedigende middenvelders: Bus- quets (Barcelona) en Alonso (Real). Aanvallende middenvel ders: Xavi en Iniesta (beiden Barce lona). De kracht: Xavi en Iniesta bepa len het tempo van elke aanval bij Spanje. Ze voelen elkaar blinde lings aan, hebben een perfecte techniek en zijn in staat om met korte, rappe combinaties een te genstander volledig murw te spe len. Wie die twee hun gang laat gaan ziet de bal nooit meer terug. De zwakte: Xavi en Iniesta verge ten nog wel eens dat voetbal om rendement gaat. Ze blijven maar tikken, tikken, tikken. Het liefst tot over de doellijn. Voor spelers die zo vaak in scoringspositie komen, maken ze veel te weinig goals. DE AANVAL Rechterkant: Pedro (Barcelona). Centraal: Villa (Valencia). De kracht: De klasse van Villa behoeft verder geen betoog. Wel zijn manier van spelen. Als Torres niet in de basis staat, begint hij in het centrum, maar normaal wijkt hij dan snel uit naar de linkerkant. Daarmee creëert hij ruimte voor de middenvelders die uit alle hoe ken en gaten opduiken. De twee centrale verdedigers bij Oranje, Johnny Heitinga en Joris Ma- thijsen, zullen dan ook goede af spraken moeten maken over de vraag wie de opkomende spelers oppakt. Het meespelen van Pedro tegen Duitsland was een verrassing. De speler van Barqa voegt snelheid en diepte aan het spel toe en dat kan een wapen zijn tegen Van Bronck horst. De zwakte: Spanje scoorde in dit toernooi nog maar zeven keer (te genover Nederland twaalf maal) en is daarbij bijna volledig afhanke lijk van Villa, de topscorer met vijf treffers. Spanje lijkt favoriet voor de titel. Toch kent de ploeg van bondscoach Vicente del Bosque nog wat zwakke plekken. foto Juan Carlos Cardenas/EPA Mis geen detail van de finale van het WK. Neem nu een abonnement op het DELTA HD-pakket! k nu Ga naar vsfww.DELTA.nl/digitaletv maanden sluit nu uw abonnement af GRATIS! en kijk 2 maanden gratis! DElTA.nl/digit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35