Sneijder aanraakt Spanje speelt zoals Oranje moet spelen rt 29 Octopus Paul kiest voor Spanje Kampioen krijgt replica beker mee Oranje heeft fitte spelersgroep Dieven slaan slag in hotel Spanje Robben en Sneijder genomineerd Spaanse vips willen naar WK-finale zaterdag 10 juli 2010 Volgens octopus Paul gaat Spanje het WK voethal in Zuid-Afrika winnen. De inktvis van het aquarium Sea Life in het Duitse Oberhausen voorspelde eerder alle wedstrijden van het Duitse elftal correct Paul voorspel de gisteren trouwens ook dat Duitsland de derde plaats bereikt De verzorgers van het orakel zetten twee bakken met mosselen in het water. Op elke bak is een vlag geplakt van de spelende teams. Paul koos voor de bak met de Spaanse vlag erop. JOHANNESBURG De wereldkampioen krijgt morgen na de finale een replica van de we reldbeker mee. De uitreiking en de ereronde geschieden met het origi neel, maar daarna krijgt Nederland of Spanje een nagemaakt exem plaar. De echte hoofdprijs blijft in bezit van de Fifa en wordt opgeslagen in het hoofdkantoor in Zürich. De winnende ploeg krijgt een zoge noemde 'Winner's Trophy' mee naar huis. De felbegeerde trofee is bijna 37 centimeter hoog en weegt ruim zes kilo waarvan amper vijf kilo massief goud. De beker is rond de 100.000 euro waard. JOHANNESBURG Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Dirk Kuijt en Arjen Robben hebben gisteren een deel van de groepstraining van het Nederlands elftal overgeslagen. Het viertal is morgen evenwel gewoon inzetbaar tijdens de finale van het WK tegen Spanje. Ze kregen uit voorzorg een beetje rust op het complex van Wits University in Johannesburg. Demy de Zeeuw en Maarten Steke lenburg oefenden wel volledig mee. De Zeeuw moest zich na af loop van de halve finale tegen Uru guay (3-2) aan zijn gebit laten hel pen. Stekelenburg kreeg tijdens dat duel last van zijn heup. JOHANNESBURG De Spaanse teamleiding wil er offi cieel niets over weten, maar de ploeg heeft op de dag van de halve finale tegen Duitsland wel degelijk dieven over de vloer in het WK-ho- tel gehad. Dat bevestigde midden velder Sergio Busquets gisteren tij dens de persconferentie van zijn team. Hij en ploeggenoot Pedro wa ren hun goedgevulde portemon nee en enkele andere persoonlijke bezittingen kwijt. „Het stelde niet veel voor. Het heeft ons absoluut niet kunnen afleiden van die cru ciale wedstrijd tegen Duitsland", merkte Busquets laconiek op. JOHANNESBURG Arjen Robben en Wesley Sneijder maken kans op de Gouden Bal, de prijs voor de beste speler van het WK in Zuid-Afrika. De twee Neder landse internationals behoren tot een select groepje van tien genomi neerden. Na de finale wordt de op volger van de Fransman Zinedine Zidane bekendgemaakt. Voor Spanje zijn aanvaller David Villa en de middenvelders Xavi en Andres Iniesta genomineerd. Verder zijn Diego Forlan, Asamoah Gyan, Lionel Messi, Bastian Schweinsteiger en Mesut Ozil gese lecteerd als kanshebbers op de Gou den Bal. MADRID De Spaanse voetbalbond is over stelpt met telefoontjes van promi nente Spanjaarden die graag de WK-finale willen bekijken. Onder anderen de tenor Placido Domin go, zanger Julio Iglesias, NBA-bas- ketballer Pau Gasol en toptennisser Rafael Nadal hebben om een kaart je gevraagd. Het is nog onduidelijk of al die Spaanse vips morgen op de tribunes van stadion Soccer Ci ty zitten. De reisbureaus in Spanje hebben vijf chartervliegtuigen gere geld, waarmee in totaal tweedui zend fans naar Johannesburg wor den overgevlogen. door Barry van der Hooft JOHANNESBURG - Hij zou zo als deel nemer bij Linda de Mol achter de desk plaats kunnen nemen. Want, zegt Luis Martin: „Ik hou van Hol land." De journalist is al decennia lang een vaste volger van Barcelona en heeft in al die jaren een sterke band opgebouwd met Nederland en de spelers en trainers uit dat land die onder contract hebben ge staan bij de Catalaanse topclub. „Daarom is de finale tegen Neder land voor mij héél speciaal." Luis Martin is een bijzondere ver schijning. Bovenop zijn hoofd staat een korte, zwarte hanekam, hij heeft grijze bakkenbaarden en een klein sikje in dezelfde kleur. Dit WK volgt hij het Spaanse elftal en gaat hij na iedere wedstrijd in ge sprek met vooral spelers van Barce lona. Met doelman Victor Valdes volgt een innige omhelzing, Andres Iniesta schudt hem de hand, Xavi blijft even staan en on danks het feit dat Gerard Piqué op voorhand heeft besloten voor nie mand te stoppen houdt hij bij Mar tin toch even halt. Ze kennen hem door en door en hij weet alles van hen. Zo gaat het al jaren. Met Johan Cruijff heeft Luis Mar tin nog steeds een uitstekende band. „Tijdens zijn periode als trai ner zaten we iedere zomer in Ne derland. Barcelona ging altijd op trainingskamp, met het Dream Team. Cruijff had toen een prachti ge ploeg, met Andoni Zubizaretta, Ronald Koeman, Guillermo Amor, José Mari Bakero, Michael Laudrup, Hristo Stoitsjkov, Roma- rio, Pep Guardiola' noem maar op. Het waren fantastische jaren." Martin: „Door die tijd heb ik al heel wat van Nederland gezien. We waren met een grote groep journalisten. Schrijvende collega's, maar ook mensen van de radio en Catalaanse televisie." Met Cruijff heeft de journalist van El Pais prima contact. De oud-spe ler en -trainer van Barcelona heeft al laten weten dat Spanje in zijn ogen de grote favoriet is voor het winnen van de titel. Martin sluit zich bij die woorden aan. „Want Spanje speelt zoals Nederland. Ter wijl Nederland dit toernooi nog niet op z'n Nederlands heeft ge voetbald. Het is meer Duits." De prognostiek dat Spanje morgen gaat winnen, baseert Martin ook op het gegeven dat de kern van de nationale ploeg uit Barcelona-spe- lers bestaat. „Daardoor is Spanje fa voriet. Die jongens denken alleen in winnen. Zij speculeren niet over een nederlaag of een verlenging." Dat Spanje zich de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een prachtig voetballende ploeg, heeft het land nog steeds aan de Nederlandse in vloeden te danken, benadrukt Mar tin. „Cruijff is ruim dertig jaar gele den naar Barcelona gekomen en In het nationale team van Spanje zit duidelijk terug te zien aan de manier heeft toen een nieuwe stijl van voetballen geïntroduceerd. Daar plukken we nu nog steeds de vruchten van. We spelen volgens de Hollandse School. Ook bonds :n veel spelers van Barcelona. Dat is an voetballen, foto Hassan Ammar/AP coach Vicente del Bosque houdt er aan vast. Barcelona speelt volgens de filosofie van Cruijff Spanje voet balt weer zoals Barcelona. Op de Nederlandse manier dus." Inter kan hij morgen ook nog wereldkampioen met Oranje worden. foto Oliver Weiken/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31