De finale is overal Pure C vraagt eerder te eten 2 7 üd Gekte PZC zaterdag De krant 5 weken voor 15 euro! Heel Zeeland lijkt zich op te maken voor een groot voetbalfeest. Een greep uit het aanbod. Meer Zeeuwen kijken WK in HD zaterdag 10 juli 2010 door Maikel Harte Ik ben nog nooit zo voor Duitsland geweest als afgelo pen woensdag, maar helaas, we moeten morgen tegen Spanje. Ja, alweer de derde co lumn over het WK. Mijn excuses aan zij die het niets interesseert, maar wie zijn dat? Als ruim twaalf miljoen mensen naar een halve finale van Oranje kijken, wie zijn dan die vier miljoen die niet kijken? Kleine kinderen? Hoe klein mijn kinderen ook zijn, ze moeten zondagavond verplicht kijken. Ik hou ze wel wakker met cola, snoep en vuvuzela. Dit is zo uniek, dit moeten ze meemaken. Het zal die vier miljoen die niet kijken waarschijnlijk veel te ver gaan. Sommigen van hen hebben de gekte rond het Nederlands Elf tal al als pseudo-religie bestem peld. Zoals in deze krant Wim Ko- lijn, de voorman van de SGP, dat deed. Daar zit wat in. Waar ooit het geloof mensen massaal bond, doet dat nu schijnbaar het voet bal. In plaats van naar de kerk op zondag, gaan we of kijken we te genwoordig naar voetbal. De Heer wordt niet geprezen, maar Arjen Robben. We luisteren niet naar de dominee, maar naar de bonds coach. De preek is een voetbalwed strijd van twee keer 45 minuten geworden, en alleen in het com mentaar hoor je af en toe nog wat religieuze retoriek. Dat we bijvoor beeld bekeerd zijn; tot resultaat voetbal. Dat er een wederopstan ding was; Van Nederland na de rust tegen Brazilië en dat er verlos sing werd gebracht; door de scheidsrechter met zijn laatste fluitsignaal tegen Uruguay. Popu laire voornamen komen niet meer uit de Bijbel, maar uit de se lectie van het Nederlands Elftal. Met als koploper de naam Wesley. Die naam werd in juni twee keer zoveel als normaal gekozen. Mocht in Huize Harte zon dagnacht de euforie omslaan in amoureuze uitspattingen en er ne gen maanden later een zoon gebo ren worden dan vernoem ik hem ook. Maar niet naar Wesley. En ook niet naar Arjen of Dirk. Nee, dan noem ik hem Elvis! Want ik ga mijn zoon toch niet naar voet baller vernoemen. Wat is dat voor waanzin? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: vyrww.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening T\rv/i De f?C gaat zorgvuldig oin mei pareoo nsgegevens. In het colofon tred u nadere informatie aaa VOETBALFEEST Zeeland ademt oranje. In een beetje café staat mor gen minimaal één televi sie aan. Maar gezien de Spaanse temperaturen en de ver wachte grote toeloop, hebben veel kroegeigenaren ook hun terrassen uitgebreid met tv-schermen. Het grootste scherm staat in Goes: 6 bij 5 meter, op de valreep gevon den bij een verhuurbedrijf in Frankrijk. Vanaf vanavond zes uur kan op de Markt al worden aange schoven voor een speelfilm, als op warmertje voor de troostfinale tus sen Duitsland en Uruguay. „Uiter aard laten we die pot ook live zien", vertelt Jordy H-uyssen na mens de gezamenlijke horeca-on- dernemers in het Goese centrum. Om één uur morgenmiddag wordt de Markt afgesloten voor auto's. Rond drie uur laat een deejay zich buiten horen en als opmaat naar de finale worden op het grote scherm beelden van het Europees Kampioenschap in 1988 vertoond, alsmede een impressie van het hui dige Oranje in de voorbereiding op Zuid-Afrika. Bevelanders die het liever dichter bij huis zoeken, kunnen ook te recht in 's-Heer Hendrikskinde ren. Café Oranjeboom is aange kleed met echt gras en plaatst bui ten een groot tv-scherm. Ook het publiek van de Havenfeesten in Kortgene hoeft geen seconde van de wedstrijd te missen dankzij een scherm op het haventerrein. De WK-koorts heerst ook in Kapelle. Café De Zwaan heeft tv-scher- men, in Schore kijkt men in het dorpshuis, en in Wemeldinge staat het kasteel van Koninginne dag nog fier overeind en kan vanaf de tribune televisie worden geke ken. Wie 'groot' wil kijken kan ook te recht in Terneuzen. Op de Markt wordt een projectiescherm neerge zet en de wedstrijd met een bea- mer geprojecteerd. De gemeente heeft de openstelling van de cafés verruimd tot vier uur 's nachts. In Sas van Gent wordt de Kleine Markt opgesierd met een groot scherm en staat Harmonie de Ver- eenigde Vrienden klaar voor een overwinningsconcert. In voetbal dorp Hoek komt een scherm te staan bij café Molenhoek, in Axel is het vooral te doen in de West straat en in Sluis hebben de bewo ners van de Gouveneurstraat hun tv's naar buiten verplaatst. Hulst doet het weer een stapje groter. Van 19.00 tot 24.00 uur zijn de we gen naar de Grote Markt afgeslo ten. Het verkeer wordt in de bin nenstad omgeleid. De horeca mag geen glas gebruiken. Die speciale verordening geldt ook voor de Schouwsé horeca. Plan nen voor grote schermen zijn daar op niets uitgelopen, mede omdat burgemeester Gerard Rabelink op de korte termijn geen vergunning wilde geven voor een massaal feest. De voetbalcafés De Banjaard en De Biet aan de Nieuwe Haven in Zierikzee hebben hun terras sen uitgebreid met tv-schermen. In Bruinisse komen buiten scher men te hangen bij café Petit. In Vlissingen vieren ze het feest samen. Net als in Goes worden op het Bellamypark zeker 5000 men sen verwacht, aldus mede-organi sator Toon Poppe en Martijn van Woestijne van Café Soif. Centraal wordt een 'counter' neergezet, waarin vier plasmaschermen wor den weggehangen. Een deejay om lijst de wedstrijd en een Spaanse bakker zorgt voor folklore lekker nij. Vanaf 19.00 uur is het Bel lamypark afgesloten voor auto's. De cafés mogen tot vier uur open blijven en bij uitzondering meer 'herrie' maken dan gebruikelijk. Ook in Middelburg geldt een tij delijke versoepeling van de geluids normen evenals een verlengde openingstijd tot 4.00 uur. De cafés rond de Markt hangen op hun ter rassen televisies. Op het plein wordt een fietsparkeerruimte inge richt om de doorgang bij de toe gangswegen (Plein 1940, Stadhuis- straat, Vlasmarkt) open te houden voor hulpdiensten en als vlucht weg voor het publiek. ii |/y v ,\U/ Naar schatting vijfduizend Zeeuwse huishoudens bekij ken de WK-finale in hoge kwali teit (high definition). Dat meldt energiebedrijf Delta. In de week voor het WK zijn er tien keer zo veel HD-pakketten verkocht als in de weken daarvoor. Delta levert ka beltelevisie aan 156.000 huishou dens in Zeeland. door Ondine van der Vleuten CADZAND-BAD - Restaurant Pure C in Cadzand-Bad heeft de gasten die gereserveerd hadden voor een etentje tijdens de WK-finale, de af gelopen dagen benaderd met de vraag of zij 'heel misschien iets vroeger willen komen'. Zo kan Pure C vanaf de finale toe met drie in plaats van zeven man bedienend personeel. Normaal zit er zeventig man binnen, nu zijn er vanaf 20.30 uur 28 gasten. De be zetting in de keuken blijft wel op volle sterkte. „Daar werken wij met nagenoeg alleen Vlamingen. En willen ze de wedstrijd toch vol gen, dan kunnen ze daar televisie kijken", zegt restaurantmanager Jacco Lagasse. Terwijl Oud-Sluis bij toeval geslo ten is (sterrenkok Sergio Herman is op vakantie) draait Pure C op volle toeren. „Het voetbal heeft geen enkel effect gehad op de reser veringen." Er waren wel gasten die voor zondag gereserveerd hadden om 19.00 uur en belden of het iets vroeger kon, zodat ze op tijd voor de wedstrijd weg konden. „De stil le hoop is dat iedereen kiest voor het voetbal. Dat zou gemakkelijk zijn. Maar de gast gaat altijd voor." Lagasse peinst er niet over een tv in het restaurant te plaatsen. „Wij houden vast aan onze principes. De mensen komen niet bij ons voor het voetbal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2