Staten houden onteigening Perkpolder achter de hand Jaloers op Online voordeel, ook in de winkel! 24 zeelai Precious gekozen als beste boekverfilming GGD waarschuwt voor verspreiding geelzucht De intense ervaring van eerste liefde Marsha in halve finale Grote Prijs Gratis Sony Ericsson X10 Mini zaterdag 10 juli 2010 door René Schrier middelburg - Een flinke meerder heid van Provinciale Staten wil de Kroon vragen of voor het plan Perkpolder onteigend mag wor den. De fracties van PvZ, WD en SP waren daar tegen. Kees Bierens van de WD zag ont eigening als een dreiging. Hij stel de vast dat de provincie in sommi ge gevallen de betrokkenen nog niet eens een bod heeft gedaan. Jo- han Robesin van de Partij voor Zeeland vond het nog te vroeg om om onteigening te verzoeken. Hij vond dat de gedeputeerde met het onteigeningswapen een machtspo sitie krijgt die hem 'carte blanche' geeft. En Hans Segers van de SP gaf aan dat van onteigening een verkeerd signaal uitgaat. vlissingen - Marsha heeft de hal ve finale gehaald van de Grote Prijs van Nederland, in de catego rie singer-songwriters. De halve fi nale is zondag 12 september in P60 in Amstelveen, vrijdag 17 septem ber in de Groene Engel in Oss en zondag 26 september in het Paard van Troje Den Haag. Wanneer Marsha moet aantreden, wordt la ter bekendgemaakt. De andere Zeeuwse deelnemers aan de kwartfinale, Jay Minor en Winnie, zijn niet geselecteerd voor de halve finale. Het gaat overigens om nog geen 10 procent van de grond die nog no dig is voor uitvoering van het plan Perkpolder, die bovendien in han den is van één eigenaar. Dat is een stuk van 15 hectare grond. Wel zit ten daar verschillende pachters op. Volgens Arjan Beekman, richting PvZ en WD, kan dan ook gecon stateerd worden dat de grondver werving op zijn eind loopt en be paald niet aan het begin van het proces staat. In Provinciale Staten bestaat trou wens wel overeenstemming over het plan zelf Dat ziet iedereen zit ten. Alle fracties vinden ook dat de provincie zorgvuldig moet op treden als het om de grondverwer ving gaat. In het plan komen na tuur, (recreatie)woningen, een jachthaven en een hotel. vlissingen - Precious heeft de PZC Award voor beste literatuurverfil ming van het afgelopen seizoen ge wonnen. De film vergaarde de meeste stemmen tijdens de verkie zing die de PZC en Film by the Sea hebben georganiseerd. De prijs wordt in september tijdens het Vlissingse festival uitgereikt. Het publiek kon kiezen uit 25 films. Tweede werd De helaasheid der dingen. Op de derde plaats ein digden zowel Komt een vrouw bij 1 Van de kant van de PvdA drong Peter Holtring er op aan dat het he le proces goed inzichtelijk wordt gemaakt en zorgvuldig wordt uit gevoerd. Gedeputeerde Harry van Waveren antwoordde dat het verzoek aan de Kroon wordt gedaan om te kun nen onteigenen als dat inderdaad echt nodig is. En dat kan pas als de Raad van State het bestemmings plan onherroepelijk heeft ge maakt. Ook deed Van Waveren de toezegging dat Provinciale Staten bij alle volgende stappen betrok ken worden. Hij verzette zich te gen opmerkingen van Robesin die het volgens hem deed voorkomen dat de provincie niet volgens de wet zou handelen. Dat is een ver keerde voorstelling van zaken, al dus de gedeputeerde. de dokter als De gelukkige huis vrouw. The fantastic Mr. Fox en Mil lennium (deel 1) delen de vijfde plaats. De topvijf wordt tijdens Film by the Sea vertoond. Uit de mensen die gestemd heb ben zijn er twee gekozen die bij het festival een eigen zaal krijgen waar hun favoriete film is te zien. De winnaars zijn Bo van Scheyen uit Vlissingen (De helaasheid der dingenj en Jet van Gorsel uit Goes (Komt een vrouw bij de dokter). ONDERSTROOM IN VÜSSINGEN Circus Ronaldo verovert de harten op Onderstroom. Een volledig Zeeuwse pro ductie op het festival is 'Echte Liefde'. door Rolf Bosboom Het is een dankbaar thema voor een theatervoorstel ling: eerste liefde. Een on derwerp dat bij iedereen herinne ringen en associaties oproept. Het Getij, de Zeeuwse werkplaats voor amateurkunsten, nam het thema als uitgangspunt voor de voorstel ling Eerste Liefde, die bij Onder stroom in première ging. Een veelzijdige productie is het ge worden, waarin kunst, muziek, theater en dans samenkomen. Het enthousiasme waarmee de (vaak jonge) deelnemers met het onder werp aan de slag zijn gegaan, is goed zichtbaar in de veelheid aan ideeën die in de Zware Plaatwerke rij worden gepresenteerd. Op het aangegeven tijdstip is er nog geen voorstelling. Wel kan de expositie worden bezocht die in de ruimte staat opgesteld. Vijf Zeeuwse kunstenaars hebben het onderwerp op uiteenlopende wij ze verbeeld. In een container is, in gebed in performance, ook een film van Ans Schilders te zien. Als het theaterdeel van Eerste Lief de eenmaal is begonnen, blijkt het een mooi gemonteerde collage voorstelling te zijn, waarin het the ma in al zijn facetten aan bod komt: de stille liefde, de onbeant woorde liefde, de geconsumeerde liefde, de gehavende liefde, de her innerde liefde. En steeds blijkt het een intense ervaring te zijn. Niet alle bijdragen zijn even sterk en even goed te volgen, ook door dat de verstaanbaarheid niet altijd optimaal is. De inzet en overgave waarmee wordt gespeeld, de li- ve-muziek - met liefdesklassiekers van onder anderen Madness, Naza reth en Blof - én de bijzondere lo catie vergoeden echter veel. 'Eerste Liefde' (regie: Sjors Postelmans) is vandaag nog te zien in Zware Plaat werkerij, Vlissingen, 20.30 uur. Gaan en komen, heet de luisterper formance die theatermaker Wim door Maurits Sep Het leukste van het circus speelt zich afin de coulis sen. Ruziënde artiesten die eikaars acts saboteren, amou reuze avances tussen clown en tra pezemeisje, bijna-brand in de gor dijnen. Het hoogtepunt bij Circus Ronaldo is niet eens de voorstel ling maar de voorbereiding. Het circustheater biedt de helft van de bezoekers een kijkje achter de schermen. En hoe harder daar door Nadia Berkelder Gratis toestel bij 12 mnd contract (200 min) i.c.m. surf&mail. Actieprijs eerste 3 maanden. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl goes - Het aantal gevallen van geelzucht in Zeeland neemt toe. De GGD waarschuwt mensen om alert te zijn op de symptomen en zich te beschermen tegen besmet ting met het virus. Tot nu toe zijn negen besmettin gen gemeld bij de GGD, tegen één besmetting vorig jaar. Door geel zucht, hepatitus A, raakt de lever ontstoken. Het virus zit in de lever en in de ontlasting van iemand die besmet is. De besmetting kan zich verspreiden door toiletge- bruik: de bril of de spoelknop kun nen besmet raken en via de han den kan het virus vervolgens in de mond of in eten belanden. Via het eten kunnen andere mensen be smet raken. Besmetting kan ook plaatsvinden door seksueel con tact. Dat gebeurt het meest bij ho moseksuele mannen met wisselen de contacten. De GGD onderzoekt waar de reeks besmettingen vandaan komt, zegt verpleegkundige Leo Meijaard. „Het zijn twee verschil lende virussen; we kunnen niet al le gevallen met elkaar in verband brengen, maar er zijn wel onderlin ge verbanden." Eén van de hepati- tusvirussen is te herleiden tot het buitenland. 200 min. surf&mail 1 jaars aanbieding Telfort winkels telfort.nl 08001707 BelCompawy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26