zeeland 123 we dachten: nu wordt het echt te gek' opruiming. r1 Swingen in Binnenhaven Le Roy benoemd tot wethouder in Harlingen met heel veel keus Middelburgse raad houdt tot het najaar meeste kruit droog zaterdag 10 juli 2010 W 4 maart 2006 Spuistraat bijna twee maanden dicht (tot eind april) voor rioleringen bestrating. 2006 20 oktober 2006 Spuistraat twee maanden dicht voorwerk aan inrit parkeerkelder. 1 maart 2007 26 april 2007 Ondernemers eisen Eerste winkel in onafhankelijk Fonteyne opent, onderzoek naar omzetschade. 2007 6 november 2007 Gemeenteraad stemt in met verordening nadeelcompensatie. 11 april 2008 Gemeente wijst voorschot af op advies van bureau SAOZ. 5 oktober 2009 Er wordt bekend gemaakt dat 5 ondernemers een schadevergoeding hebben gekregen. juni 2010 Andere onderne mers wachten nog altijd op een besluit van B en W. 2008 2009 2010 moesten zorgen dat het winkelend publiek ondanks het kruip- door-sluip-door gebied rond de bouwput, toch goed de weg naar de bedrijven kon vinden. Gedacht werd aan een goede be wegwijzering, informatieborden over de bouw en speciale winke liersacties. De Stichting Fonteyne Activiteiten zou dat regelen en kreeg daar 418.000 euro voor. Maar de winkeliers merkten er nauwelijks wat van. Een groot deel van het geld ging naar een koffieca- fé op de Oude Markt. Oud-wet houder Conny Seijbel kon niks an ders dan in 2007 toegeven dat het flankerend beleid volstrekt mislukt „A/s de gemeente dat beleid echt goed had aangepakt en beter geanti cipeerd had op de negatieve gevol gen van De Fonteyne-bouw, waren onze frustraties waarschijnlijk niet zo hoog opgelopen. Maar alles ging achteruit en in 2007 dachten we: nu wordt het echt te gek." In een van de afwijzingen van de schadeclaims schrijft het college van B en W dat de betreffende on dernemer zich in Vlissingen heeft gevestigd in het jaar dat de plan nen voor De Fonteyne bekend wa ren (1997). Dus viel het starten van de onderneming volgens B en W onder 'actieve risicoaanvaarding'. Maar in dat jaar was er alleen be kend dat de Hema en de Aldi plaats zouden maken voor een nieuw gebouw met een parkeerkel der en appartementen. Tekenin gen die de omvang van het project illustreerden, waren nog niet open baar. Bovendien ging zelfs de ge meente Vlissingen er in november 2003 nog vanuit dat de Spuistraat tijdens de hele bouwperiode in twee richtingen zou openblijven voor verkeer. Dat pakte in de prak tijk heel anders uit. De vraag is dus gerechtvaardigd of van winkeliers mag worden ver wacht dat ze de gevolgen van de bouw goed konden inschatten. Het antwoord daarop, zal door de rechter gegeven moeten worden. Daarnaast zou het niet meer dan vanzelfsprekend zijn als het ge meentebestuur wil uitleggen waar om een ander bedrijf, dat zich na 2002 in de binnenstad vestigde, wel een schadevergoeding heeft ge kregen. HARLINGEN - Maria le Roy is, zoals verwacht, afgelopen donderdag door de gemeenteraad van Harlin gen benoemd tot wethouder. Ze was voorgedragen door de coali tiepartijen Frisse Wind, Harlinger Belang, D66, SP en Groenlinks. Al le oppositiepartijen (PvdA, CDA, WD en Christenunie) stemden tegen haar benoeming. Zij kwa men met een eigen kandidaat. Le Roy was eerder onder meer Zeeuws gedeputeerde voor de Par tij van de Arbeid en wethouder in de gemeente Sluis. Harlingen was met Diemen de laatste gemeente waar nog wethouders moesten worden beëdigd. lange vorststraat - goes MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad wacht tot het najaar met het houden van de algemene beschouwingen. Zolang niet duide lijk is hoeveel de gemeente moet bezuinigingen heeft het volgens de fracties geen zin om uitgebreid in te gaan op het te voeren beleid voor 20U en later. Oorspronkelijk stonden de algemene beschouwin gen gepland voor volgende week. De politieke partijen hebben afge sproken zich nu te beperken tot het uitspreken een korte beschou wing. Het echte politieke vuur werk wordt bewaard tot novem ber, wanneer de programmabegro ting 2011 wordt behandeld. De voor maandag- en dinsdaga vond geplande openbare raadsver gaderingen gaan overigens ge woon door. VLISSINGEN - Twintig deejay's, drie podia, tien uur elektronische mu ziek. En hopelijk één zon die het derde Groove to Chill festival in Vlissingen doet stralen. Op het grasveld van de Eerste Bin nenhaven vindt zaterdag 17 juli voor de derde keer het Groove to Chill festival plaats. En omdat het publiek daar om vroeg, hebben de Vlissingse jongens van de organisa tie het house- en technoprogram- ma nog wat versterkt. Vegim, een dj annex producer uit Albanië, zorgt voor het stevige werk in de technotent. Bart Skils, die onlangs nog op het hoofdpodium van Awa kenings in Amsterdam stond te draaien, zal het publiek laten swin gen. Andere namen zijn Furrr Sc Hazendonk, Mike Drama en Boris Ross. Ook zijn er lokale platenhel- den als Patch Park, DoubleRD en Etienne Manuhuwa. Tussen de boeien en op het gras is het Groove to Chill festival altijd sfeervol. Om dat te bevorderen wordt het terrein dit jaar iets an ders ingedeeld. Maar de lekkere banken om in neer te ploffen na een potje dansen hoeft niemand te missen. Mocht het gaan rege nen, dan geeft dat volgens de orga nisatie niet. Twee van de drie po dia zijn sowieso overdekt. Het festival begint om 14.00 uur en duurt tot middernacht. Een kaartje kost in de voorverkoop - bij CineCity, Peter Christ, Free Re cord Shop en via www.grooveto- chill.nl - 12,50 euro. Aan de deur betaal je 15 euro. computer |ifaie '.veie« In 2003 ging de gemeente er nog vanuit dat de Spuistraat niet afgesloten zou worden. Dat pakte anders uit. archieffoto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25