'Alles ging achteruit, VVV informatiepunt in Arnemuiden geopend 22 if eervolle keukens Vakantie-activiteiten bij kinderopvang Nieuwe directeur Stichting Welzijn Kermis met vuurwerk en familiedag Motorrijder loopt botbreuken op Drie wagens ingezet voor bestrijden brand Arduin opent dagcentrum Het Zwin I jfsAVernrieulen Autoverhuur zaterdag 10 juli 2010 Tijdpad bouw De Fonteyne 17 februari 2003 Herinrichting begint. half februari 2005 25 maart 2005 Spuistraat 8 weken dicht voor slaan damwan- Nieuwendijk gaat 8 den en bouw brug (22 april weer open), weken dicht voor her- in richting. 2003 2004 2005 Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u Inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl MIDDELBURG De buitenschoolse opvang van Kin deropvang Walcheren begint op 26 juli zes weken vol activiteiten voor kinderen van vier tot dertien jaar. Elke twee weken is een nieuw the ma: 'Sneeuwballen in Afrika, van Nieuw Zeeland tot Zeeuwland en Plensen in de Woestijn. De BSO's zijn in de zomervakantie open op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. Aanmelden kan via de website www.kin- deropvangwalcheren.nl of tel 627716. DOMBURG Marco Kooiman is aangesteld als nieuwe directeur van de Stichting Welzijn Veere. Hij volgt met ingang van 1 septem ber Chris Maas op die begin april aantrad als nieuwe wethouder van de gemeente Veere. Kooiman werkt nu nog als beleids- adviseur Maatschappelijke Opvang voor het provinciale College Zorg en Welzijn. Hij is 43 jaar en woont in Oost-Souburg. VLISSINGEN De Vlissingse kermis vindt dit jaar plaats van vrijdag 16 tot en met zondag 25 juli. De traditionele vuurwerkavond staat nu gepland op donderdag 22 juli. Het vuurwerk begint om 22.30 uur. De laatste zondag van de ker mis, op 25 juli, is een familiedag met gratis schminken en ballon-' nen voor de kinderen. Bovendien gelden die dag 'zeer aantrekkelijke' kortingen. MEEST GELEZEN 1Alle strandregels op een rij 2. De Chinees die Japanner werd 3. Oranjegevoel in Voetbal Experience STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het albi www.pzc.nl WOLPHAARTSDIJK Donderdagmiddag rond half vijf is op de Langedijk in Wolphaartsdijk een 24-jarige motorrijder uit Goes gewond geraakt bij een aanrijding. Een zestigjarige automobilist uit de gemeente Goes had de man geen voorrang verleend waar dat volgens de verkeerssituatie wel voorgeschreven was. De motorrijder heeft vermoedelijk diverse botbreuken opgelopen aan zijn sleutelbeen en bekken. VEERE Drie wagens van de brandweer ruk ten gisternamiddag uit voor het be strijden van een brand in een sta pel hooibalen in een oude schuur aan de Kruisweg in Veere. De drie waren nodig omdat daar ter plekke geen water is en er een leiding ge legd moest worden naar een water, wat verderop. Een kraan werd ook ingezet om de balen hooi uit elkaar te trekken. Om half acht was de brandweer het vuur meester. MIDDELBURG Aan de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg is gistermiddag een nieuw dagcentrum van Arduin geo pend. Deze werd verricht door ma nager Willem Peeters van de Zeeuwse zorgaanbieder. In het nieuwe dagcentrum krijgen vanaf volgende week dagelijks zo'n achttien cliënten van Arduin een 'zinvolle dagbesteding' aangebo den. Het dagcentrum heeft de naam Het Zwin gekregen. door Miriam van den Broek Hoe konden we weten dat we jarenlang van alle looproutes zouden wor den afgesloten? De ge meente heeft geen enkele deugdelijke maatregel genomen om de overlast voor ons te beperken. Ze hebben ons gewoon laten barsten", zegt een on dernemer. Ach, ondernemers. 'Ze moeten ARNEMUIDEN - Arnemuiden heeft binnen de gemeente Middelburg het eerste VIP, een VW Informa tiepunt. Burgemeester Koos Schouwenaar opende gistermiddag bij de Prime- ra aan de Langstraat het informa tiepunt waar belangstellenden zo wel digitaal als via een print toeris tische informatie kunnen krijgen. Naast een computer met internet verbinding zijn er diverse folders en brochures te verkrijgen en kun nen recreanten ook kaarten en gid sen kopen. Volgens directeur Carla Schön- knecht van de VW Walcheren/ Noord-Beveland wordt door dit niet zeuren', wordt wel eens mak kelijk gezegd. Maar dat Vlissingse winkeliers voet bij stuk houden en blijven aandringen op compensa tie omdat ze vinden dat ze zwaar geleden hebben onder de bouw van winkelcentrum De Fonteyne, is niet gek. In hun betogen klinkt onmacht en frustratie door. Gemeentebestuurders hebben in het verleden laten weten dat 'er geen enkele ondernemer door de bouw mag omvallen' en dat er 'welwillend naar de schadeclaims zou worden gekeken'. Dat klinkt sympathiek, maar de eerste opmer king is nooit officieel vastgelegd en de tweede opmerking geeft de ondernemers slechts een schijn-vertrouwen. Er is geen enke le aanspraak op te maken. Ook zou er tijdens de bouwwerk zaamheden 'flankerend beleid' worden toegepast. Dat hield in dat activiteiten en maatregelen zou den worden genomen die ervoor VW Informatiepunt de samen werking tussen de gemeente Mid delburg en de WV uitgebreid en krijgt het versterken van de toeris tische positie van Arnemuiden vorm. Door het VIP in het vissersdorp te plaatsen breidt de VW Walche ren Noord-Beveland haar dienst verlening uit in een kern waar tot gisteren geen activiteiten van de dienst aanwezig waren. Dankzij het VIP is er ook op de Markt en de Langstraat draadloos internet mogelijk, waardoor ook na sluitingstijd er toeristische en andere informatie daar is op te vra gen. CUvisFeUjV- De bouwput in het hart van de stad. Rechts staat de Rabobank, links de Oude Markt en bibliotheek. Pearyweg 6 GOES l Tel: 0113-561812 Web: www.vermeuienautoverhuur.nl AIHjd de auto die u nodit hebf, wanneer u hem nodig hebt, j En niet sis u niet nodig hebt! Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf! i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24