Fietser Boetseren in Brabant Golden Tulip Exclusieve lezersaanbieding Voordelig uit naar Drenthe! I ^~i \Q 11 i reizen@wegener.nl Igl 024-3650360 Zaterdag 10 juli 2010 |b°b| Een paar dagen fietsen langs luxueuze hotels is in. Als het no dig is, pompt de hotelier 's ochtends de banden op. Tijdens een tocht langs vier ver rukkelijke pleisterplaatsen op de wonderschone Hanzesteden- route hoeft het aan niets te ont breken. door Rob van den Dobbelsteen Fietsen is leuk. Maar er moet op het einde van de rit wel iets tegenover staan. Een goed glas, een kostelijke dis en - dat vooral - een ruim bemeten slaap kamer met bad, douche en een kingsize bed. Er zijn er die daar an ders over denken. Die zich 's avonds liever - omdat dat avon tuurlijker zou zijn - in de ruisen de regen te ruste leggen in een per bagagedrager meegevoerd tentje. Maar die groep slinkt. Razend snel. Want waarom zou je, ge hurkt op een van mieren verge ven grondzeil, dineren uit een blik opgewarmde witte bonen in tomatensaus, als ze in het ginds ge legen hotel een rilette van gerook te makreel uitserveren. Die je dan, gezeten aan een feestelijk gedekte tafel, ook nog eens mag wegspoe len met een fles in de koeler gezet te riesling. Omdat dat duurder is? Ia, kom zeg. Mag je jezelf dan niet belonen na 6o kilometer fietsen in een permanente regenbui? Eerlijk is eerlijk, toen op de heide bij Udel, onze fietsen tot aan de velgen wegzakten in de blubber, vroegen we ons even af of we dit eigenlijk 'nog wel leuk' vonden. Even slechts. Want twee uur later in de lounge van het hotel, zit tend achter een portie gloeiend he te bitterballen, was alles vergeven en vergeten. En veranderde die door donder en bliksem begeleide odyssee over het druipende Hout- dorperveld zomaar in een drieste ontdekkingstocht waarop we met het grootste genoegen van de we reld (en ook enige trots) terugke ken. Zoals we dat later trouwens op die hele vierdaags fietstocht over en rond de Veluwe zouden doen. Het is elke dag feest. Overdag op de fiets, 's avonds in het hotel. Dat is precies de bedoe ling van het door Hans Bom ont wikkelde concept. Negen meer daagse tochten zette de hotelier uit Otterlo in zijn omgeving uit. Negen meerdaagse tochten die de deelnemers over en langs de mooi ste plekjes van de Veluwe leiden. Wij hadden gekozen voor de rou te die ons in vier dagetappes van Otterlo naar Harderwijk zou voe ren, van Harderwijk naar Epe, van Epe naar Deventer en van Deven ter weer terug naar Otterlo. Een af wisselende en schitterende rit die Bom de naam Hanzestedenroute bleek te hebben meegegeven. Niet helemaal ten onrechte, want je komt tenslotte in Harderwijk, El- burg, Hattem en Deventer. En dat waren ooit Hanzesteden. Voor wie dat nog niet wist: er is U verblijft 3 dagen in het gastvrije 4-sterren Golden Tulip Midden-Drenthe, centraal gelegen in het groene hart van Drenthe. Het hotel ligt net buiten het dorp Westerbork en is omgeven door schitterende natuur gebieden met uitgestrekte wandel- en fietspaden, levendige dorpen en diverse bezienswaardigheden. Golden Tulip Midden-Drenthe beschikt over 34 kamers welke zijn voorzien van bad en douche, minibar, tv, telefoon, bureau, zitje, kluis en terras/Frans balkon. Daarnaast beschikt het hotel over een knusse lounge en een sfeervol a la carte restaurant "Ruyghe Venne". Er is een grote tuin met fraai gelegen terras, afsluitbare fietsen-stalling en gratis parkeergelegenheid. Fietshuur in het hotel is mogelijk voor 7,50 per dag. Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van 58,50 p.p. en betaalt dan slechts 89,00 i.p.v. 147,50 p.p. voor onderstaand voordeelarrangement. Inhoud arrangement: Welkomst attentie ontvangst met kopje koffie of thee en plak Drentse koek ansichtkaart van Drenthe 2x overnachting in luxe kamer met eigen terras/Frans balkon 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx heerlijk 3-gangen diner regioplattegrond met fietsroutes Voorwaarden: aanbieding is geldig bij aankomst op zondag. Bij aankomst op maandag t/m donderdag geldt een prijs van 99,- pppa. Bij aankomst op vrijdag en zaterdag geldt een prijs van 109,- pppa. De prijs is gebaseerd op 2 personen per luxe kamer. Deze actiej is geldig t/m 30 september 2010 Reserveren kan tejefonisch van 9.00 tot 17.00 uur via 0593-331444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/login (de toegangscode voor deze kortingsactie is WG0710) MIDDEN-DRENTHE Reserveren: 0593 331 444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/login (de toegangscode is WG0710) Golden Tulip Midden-Drenthe I Beilerstraat 24a 9431 TA Westerbork www.gtmiddendrenthe.nl waarheid aangebroken. We krijgen een vierkant blok klei. Ik vraag me af of ik het beeld in mijn gedachten kan vertalen met mijn handen. De klei voelt heerlijk aan. Het is een nieuws gierige zoektocht van mijn vingers naar vorm. Het kleien heeft een hoog interactief gehalte. Je gaat eikaars uiter lijk kritisch bekijken. Hoe ziet alles er uit? De neus, de spieren, de verhoudin gen van het menselijk lichaam. Die verhoudingen zijn de enige zekerheid die we hebben, ze zijn meetbaar, be trouwbaar en controleerbaar. Het kijken en bekeken worden, schept onder de deelnemers van het boetseer- weekeinde een band. Grappen wor den afgewisseld met stilte en opperste concentratie. Mijn wereld bestaat even alleen uit een neus. Ik kijk, voel en ruik de klei. Straks komt de mond. Maar eerst de smakelijke lunch en daarna een wandeling in de natuur. Tussen Waalwijk en Waspik ligt het Slagenlandschap van de Langstraat. Dit natuurgebied ligt op de overgang van zand naar klei, ook wel Naad van Brabant genoemd. Het kenmerkende van het Slagenlandschap zijn de lange, smalle percelen begrensd door elzen heggen. Je kunt hier wandelen in drie bijzondere natuurgebieden: het Labbe- gat, Den Dullaert, een moerasgebied dat nat en drassig is en rond de een denkooi van Den Duiver. Direct ach ter het huis van Sybe en Carien ligt een vestingwerk met waterpartijen en dijkjes. Keus genoeg. We zetten onze horloges stil, hebben geen haast. Uitgewaaid en verfrist gaan we na on ze wandeling verder met kneden. Carien geeft tips en uitleg voor de ver dere afwerking. Om de lippen te vor men, maak ik eerst kegelvormige rolle tjes klei. De duim is het beste gereed schap om alle individuele stukjes klei tot een geheel te modelleren. Ik sta ver baasd over het gemak waarmee ieder van ons zijn eigen vorm heeft gevon den. Plezier, ontspanning en tussen door culinaire verwennerij spelen een hoofdrol en geven creatieve ruimte. De laatste dag staat in het teken van verfijning en uithollen. Tijdens het uit hollen kom ik luchtbellen tegen op plaatsen waar de klei niet goed is aan gedrukt. Luchtbellen vergroten de kans op een breuk, maar het kunst werk kan ook exploderen. Ik moet er niet aan denken dat mijn neus in dui zend stukken ligt na het afbakken. Maar eerst moet mijn beeld vier we ken drogen. Dan volgt pas het bakken. Zal mijn creatie heelhuids uit de oven komen of moet ik mijn hoofd buigen voor de vergankelijkheid? www.steengoedweekend.nl Nooit geweten dat een neus zo'n in gewikkeld ding is. Een weekendje ontspannen kleien ieert je veel over het uiterlijk van de mens. door Birgitta Hermans Een serie over bijzondere activiteit met overnachting in eigen land, voor jong en oud, voor rustzoekers tot actiezoekers. Onthaasten leidt tot ont plooiing en vernieu wing. Sybe en Carien brengen deze wijsheid letterlijk in praktijk. Ze organiseren boetseerweekenden in een omgebouwde drukkerij in Was pik. Het concept is simpel en effectief Zij zorgen voor een ontspannen ver blijf en wij gaan creatief aan de slag. Bij de voordeur laat je de stress achter door het warme welkom. De Brabant se gastvrijheid zit in alles. Een rijk ge vulde dis, gezelligheid, bloemen op ta fel en een goed glas wijn. We gaan aan de slag in het ruime atelier. Een inspirerende plek met uitzicht op de kerk van Was pik en op het groen in de omge ving. De knotwil gen zijn klein ge houden, maar trots waken ze over het Bra bantse land schap. Onder be geleiding van Carien bladeren we door boetseerboe- ken om on ze geest een beetje te sti muleren. De ideeën mogen een nacht rij pen voordat we gaan kneden en modelleren met klei. Uitgeslapen en met een heerlijk ontbijt achter de kiezen is het uur van de creatie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 102