buitenland 19 Toch steun voor Bouterse Wending in Frans schandaal donaties FIETSVAKANTIES SURINAME Brunswijk stemt in met coalitie BP tempert hoop op snel einde olieramp Vaticaan past aanpak kindermisbruik aan Fransman: volledige gezichtstransplantatie Broodmagere Cubaan stopt hongerstaking Naaktfoto kind kwam van Vlaamse omroep Vrouw probeert baby door wc te spoelen Oudste vrouw ter wereld 130 FIETSEN WANDELEN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm vrijdag 9 juli 2010 Presidentschap voor Desi Bou terse mogelijk nu Ronnie Brunswijk zijn steun heeft toe gezegd. Nieuwe verbintenis komt als volslagen verrassing. Aangesloten partijen meteen in crisisvergadering bijeen. PARAMARIBO - Het presidentschap van Suriname gloort voor Desi Bouterse, nu Ronnie Brunswijk voor de tweede keer zijn steun heeft toegezegd aan een coalitie van de Megacombinatie en de A-Combinatie. De twee partijleiders onderteken den woensdag een samenwerkings overeenkomst waarbij de A-Com binatie van Brunswijk het vicepre- sidentschap kreeg toegezegd en zes van de zestien ministeries. De nieuwe verbintenis kwam als een volslagen verrassing, ook voor de aangesloten partijen van de A-Combinatie. Zij kwamen woens dag meteen in crisisvergadering bij een om zich te beraden op de nieu we situatie. Brunswijk reageerde stoïcijns op de verontwaardiging van zijn poli- WASHINCTON BP houdt vast aan de eerdere voor spelling dat het olielek in de Golf van Mexico pas in augustus kan worden gedicht. Dat laat het olieconcern weten na dat een interview met het hoofd van het BP-rampenteam Bob Dud ley de hoop had gewekt dat het lek al voor eind juli kon worden ge dicht. Dudley zei dat het 'in een perfecte wereld' mogelijk zou zijn het lek tussen 20 en 27 juli te dich ten. VATICAANSTAD Het Vaticaan komt volgende week met nieuwe regels voor de aanpak van het seksueel misbruik van min derjarigen door priesters. Dat hebben bronnen binnen de Rooms Katholieke Kerk gisteren la ten weten. Bisschoppen mogen voortaan priesters die van seksueel misbruik worden verdacht uit hun ambt zetten, als het bewijs 'duide lijk' is. PARIJS Een Franse chirurg heeft een volle dige gezichtstransplantatie uitge voerd waarbij ook de oogleden en traanbuizen werden getransplan teerd. Dat heeft de arts, Laurent Lantieri, gisteren bekendgemaakt. De pa tiënt die de transplantatie onder ging was een 35-jarige man met een genetische aandoening. Hij maakt het goed, aldus de arts. tieke partners. „Ik heb alvast gete kend, want er waren kapers op de kust", verdedigde hij zijn eigenge reide optreden. Twee weken geleden liep Bruns wijk nog boos weg uit het overleg met Bouterse, uit onvrede over de verdeling van de belangrijkste pos ten in de nieuwe regering. De A-Combinatie ging in zee met de voormalige coalitiepartners Nieuw Front en Volksalliantie, maar aan deze samenwerking kwam vorige week een einde na de verkiezing van Jenny Simons tot nieuwe par lementsvoorzitter. Deze kandidaat van Bouterse bleek tijdens de ge heime stemming ook steun te heb ben gekregen van enkele parlemen tariërs van de A-Combinatie. De Megacombinatie en de A-Com- binatie hebben samen dertig van de 51 zetels in het Surinaamse par lement, onvoldoende om de nieu we president met de benodigde twee derde meerderheid te kiezen. In het geval het parlement er niet in slaagt een president te kiezen, schuift de beslissing door naar de ruim negenhonderd leden van de Verenigde Volksvergadering. Daar hebben Bouterse en Brunswijk sa men wel voldoende zetels. HAVANA Een Cubaanse dissident die op ster ven na dood is door een hongersta king, heeft zijn protest tegen het Cubaanse bewind gestaakt. De graatmagere Guillermo Farinas (48) stopte met de hongerstaking nadat het Cubaanse bewind woens dag had bekendgemaakt dat het 52 politieke gevangenen vrijlaat. Dat heeft een andere dissident gis teren laten weten. Farinas at sinds 24 februari niet meer. BRUSSEL De foto van een naakt meisje op een computer van de Belgische kar dinaal Godfried Danneels kwam van een website. Het gaat om een nieuwssite van de Vlaamse om roep VRT. Dat heeft justitie in Brussel giste ren bekendgemaakt. Het is nu ze ker dat de foto automatisch ge- download werd tijdens een bezoek aan www.deredactie.be. NEW DELHI Een Indiase vrouw is woensdag be vallen in de wc van een vliegtuig en probeerde vervolgens het kind door het toilet te spoelen. Het kind werd gevonden, nadat het toestel uit Turkmenistan was ge land in het noorden van India. Omdat de baby vastzat werd het met toiletpot en al naar een zieken huis gebracht. Zijn toestand is kri tiek. Antisa Chvitsjava bij haar verjaardagstaart, gisteren, foto ERA TBLISI - Een Georgische is 130 ge worden. Zij is daarmee de oudste persoon op aarde. Antisa Chvitsja va is geboren in 1880. Ze werkte tot haar 85e als thee- en maispluk- ster. De autoriteiten toonden giste ren documenten uit de Sovjet-tijd waarop haar geboortedatum staat, zoals vastgelegd op haar geboor teakte. De akte zeifis zoek. st: wmmmmmwmmmmmmmti} M missm. PARIJS - De 'donatieaffaire' rond de Franse president Nicolas Sarkozy en de L'Oréal-erfgename Liliane Bettencourt heeft gisteren een ver rassende wending genomen. De ex-boekhoudster van de schat rijke Bettencourt heeft een deel van de aan haar toegeschreven be schuldigingen aan het adres van Franse politici als 'onjuist weerge geven' betiteld. Dinsdag zou de voormalige boekhoudster, Claire Thiboult, hebben gezegd dat Bet tencourt enveloppen met geld had gegeven aan vele conservatieve po litici, onder wie Sarkozy. Sarkozy zou de enveloppen hebben ontvan gen toen hij nog burgemeester was van Neuilly-sur-Seine, de woonplaats van Bettencourt. Maar nu zegt de boekhoudster dat ze 'nooit heeft gezegd dat Sarkozy ge regeld gelddonaties heeft gekre gen', citeerden media uit haar poli tieverhoor. Sarkozy is niet geheel vrijgepleit, want de beschuldiging tegen de minister van Arbeid Eric Woerth hield de boekhoudster overeind. Ze zei dat ze in de aan loop naar de presidentsverkiezin gen van 2007 150.000 euro moest klaarzetten voor Woerth. Die be heerde Sarkozy's campagnekas. Ook blijft de boekhoudster volhou den dat veel toppolitici bij de villa van Bettencourt kwamen om geld op te halen, onder wie ex-presi dent Jacques Chirac. 3/4/5 dgn VALKENBURG Zie www.kras.nl/21771 8/15 dgn FIETS-/KAMPEERVAKANTIES Zie www.kras.nl/fiets-kampeerreizen 5 dgn ZEELAND Zie www.kras.nl/21802 e dgn MOEZEL Zie www.kras.nl/21629 Zie www.kras.nl/21691 Zie www.kras.nl/specials/individueeLactief Wanneer het zonnetje begint te schijnen, de vakantie er aan zit te komen en de Tour de France ons prachtige landschappen en levendige stadjes laat zien, begint het fietsgevoel bij velen te kriebelen. Speciaal voor de fietsliefhebbers heeft KRAS.NL een compleet aanbod aan individuele reizen naar de mooiste plekjes van Europa. Beleef uw vakantiebestemming vanaf de fiets, het zal u zeker bevallen! Vanaf autoreis Nederland - vertrek: 19/7 t/m 27/10 Valkenburg is een ideale uitvalsbasis voor een sportief uitje! Fiets door dalen, over heuvels en naar leuke steden als Maastricht, incl. verblijf in een 3-sterren hotel, ontbijt, jubileumpakket rnet wegwijzer Zuid-Limburg en entreekaartje voor Holland Casino autoreizen Frankrijk - vertrek: 31/71/m 14/8 speciaal voor gezinnen en voor iedereen die Frankrijk écht wil beleven bieden wij voorde lige reizen naar de Loire en Provence waarbij u fietst van camping naar camping incl. Nederlandse fietsroutes, verblijf in inge richte tenten op campings, bagagevervoer autoreis Oostenrijk - vertrek 18/7 f/m 17/10 zonder twijfel de populairste fietsroute van Europa is de grotendeels autovrije Donau-rad- weg. Geniet van natuurschoon en maak kennis met o.a. Linz, Krems, Melk en Wenen, incl. verblijf in pensions en eenvoudige hotels, ontbijt, bagagevervoer. fietsroutes autoreis Nederland - vertrek: 15/71/m 31/10 nieuwe en zeer complete fietsvakantie naar Zeeland! Onderweg passeert u Middelburg, Veere, Vlissingen en de stormvloedkering incl. verblijf in prachtige 4-sterren hotels, ontbijt en 3-gangen diner, bagagevervoer, fietsroutes en -kaarten, gratis parkeerplaats autoreis Duitsland - vertrek: 24/7 t/m 18/10 volg vanuit Trier de rivier de Moezel door de schitterende gelijknamige wijnstreek naar Bernkastel-Kues, Cochem en Koblenz waar het heerlijk bijkomen is op een terrasje incl. verblijf in toeristenklasse hotels, ontbijt, bagagevervoer, fietsroutes en -kaarten autoreis Duitsland - vertrek: 24/7 t/m 2/10 ontdek het afwisselende landschap van Saksen tijdens deze reis over het nieuwe aangelegde fietspad langs de Elbe. Langs o.a. Dresden, Meissen en Witternberg. incl. verblijf in 3-/4-sterren hotels, ontbijt, bagagevervoer, fietsroutes en -kaarten Bent u nieuwsgierig geworden? Wilt u graag op een sportieve manier kennismaken met een voor u nieuwe streek maar staat uw favoriete bestemming er niet tussen? Kijk dan op onze website voor het complete aanbod aan individuele fietsvakanties! Hier vindt u ook al onze individuele wandelvakanties. Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringsRosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9