4l Vakantiegevoel tijdens het werk vrijdag 9 juli 2010 De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Biervliet Kwekerijdagen In Goede Aarde. Tijdens dit weekend presenteren we u onze kwekerij en tuin in opti ma forma. Kwekerij In Goede Aar de, Kapitalendam 7, vandaag geo pend van 10.00 uur tot zonsondergang. Gratis toe gankelijk. Voor meer informatie: 0115-402301 info@kwekerij-ingoedeaarde.nl www.kwekerij-in- goedeaarde.nl. Breskeims Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Bij het 'sleepnetvissen' willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zak ken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zo dat iedereen de gevangen vissen, krabben, garna len, enz. goed kan zien. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terug weg gooien we alles namelijk weer levend over boord! De vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur! Ver trek om 10.30 uur vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. 10:30 uur. Entree: 10,00 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7,00 euro p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401 Voor meer informa tie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401. Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, Rederij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Rondvaart over het Grevelingenmeer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Kaartver koop: VW kantoren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Nabij Brouwershaven, Haven Den Osse, van 13.30 tot 15.30 uur. Colijnsplaat Kinderactiviteiten in De Kleine Deugniet, Voorst raat 26. Interesse in geschiedenis. In de winkel van De Klei ne Deugniet kunnen kinderen een speurtocht met opdrachten ophalen, om Colijnsplaat op een leuke manier te leren kennen. Kunstwerk of sieraad maken. In de theetuin van winkel De Kleine Deugniet kunnen kinderen hun eigen kunstwerk of sieraad maken van zeepsteen. Goes Nachtmarkt, Grote Markt, 20.00 tot 00.30 uur. Nacht van de vlinder, in onder meer Kwadendamme en Ossenisse. archieffoto Lex de Meester Huist Orgelconcerten in de Basiliek door Jos Vogel. Aan vang: 20.00 uur. Entree: 5,00 euro p.p. Kortgene Kortgeênse Havendagen 2010. 9 juli: van 19.00 tot 21.00 uur kinderfeest in de feesttent (gratis entree). Van 22.00 tot 01.00 uur Flugel Disco Show met artiesten, show en prijzen (entree 5,00 euro). 10 juli: vanaf 10.00 uur o.a. braderie, pontje, model bouw, dweilband, kindertheater en groot terras met Sgt. Wilson's Army Show. Om 21.30 uur start feestavond met Booming Piano's in de feesttent (entree 7,50 euro). 11 juli: vanaf 12.00 koffieconcert in de feesttent (entree 3,50 euro). Kwadendamme Nachtvlinders spotten bij Werkschuur Natuurmonu menten. Verzamelen in de werkschuur van Natuur monumenten aan de Zwaaksedijk nr. 5, om 20.30 uur, waar gids Kees Los eerst iets zal vertellen over de nachtvlinders. Daarna gaan we als het weer het toelaat met behulp van een lamp en laken probe ren om nachtvlinders te vangen langs de Zwaakse Weel. De gevangen vlinders kunnen binnen nog eens nader bekeken worden. U kunt zich aanmel den voor deze activiteit via de website www.natuur- monumenten.nl of telefonisch bij ons kantoor: 0113-644044. Nieuwerkerk Avondmarkt, van 18.00 tot 23.00 uur. Ongeveer tachtig standhouders met onder meer oude am bachten. Om 19.00 uur optreden van Bruinisser vis serskoor en muzikale omlijsting van dweilband 'Lie ver ier as thuus'. Nisse De Knapzakroute. De tocht is ruim 10 kilometer lang. Het is mogelijk om de hele dag van deze tocht te genieten omdat u verschillende adressen bezoekt. Het is aan te raden tussen 11.00 en 14.00 te starten. Vertrek bij Dorpsplein 46. Oostkapelle Kijkje achter de schermen: het aquarium bij Terra Maris. In het zeeaquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren die in de Oosterschel- de en aan de Noordzeekust voorkomen. De dieren worden op het aangegeven tijdstip gevoerd en er kan een kijkje achter de schermen van het aqua rium worden genomen. Deelname: entreeprijs mu seum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, vanaf 11.00 tot 11.30 uur. Ossenisse Excursie 'Nachtvlinders in het licht te Ossenisse', door Insectenwerkgroep de Steltkluut en vlinder werkgroep Oost Zeeuws Vlaanderen In heel Neder- 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Peter Zersch. Woonplaats: Almere. Gezien in: Vlissingen. door Tom Vennink Hij heeft Michiel de Ruyter in het vi zier. Op de achtergrond slaan schuimkoppen tegen de Vlissingse kade. Nauwkeurig controleert de man zijn filmcamera. Pure concentratie. Volstrekte overgave. Peter Zersch werkte als regisseur en came raman voor televisieprogramma's als Schat- jes, Ik Vertrek en De Smaakpolitie en deed ervaring op als televisiemaker bij Ende- mol. Nu heeft hij zijn eigen audiovisuele bedrijf en richt zich op de productie van commercials, internetclips en corporate films. De VW Zeeland heeft hem vandaag inge huurd om een instructievideo over fiets routes te maken. Sportievelingen worden onderweg op cultureel vlak bijgestaan door vertellingen over bezienswaardighe den langs de route. „Dat gaat via een mp3-speler", legt Peter uit. „De fietser kan er ook voor kiezen de audiobestanden on derweg via sms op te vragen. Mijn taak is de werking duidelijk te maken op beeld." Peter rijdt in één dag heen en weer tussen de deltaprovincie en zijn woonplaats Alme re. „Zeeland is een prachtige provincie. Ik krijg hier altijd een vakantiegevoel." Voor lopig moet Peter nog even doorwerken. Over een uurtje arriveert er een bus vol met figuranten voor zijn filmpje. Werk aan de winkel dus. Peter Zersch legt de sfeer in Vlissingen vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78