Strandpaviljoenhouders zijn Verse broodjes op de stoep van je hotelkamer 2 in de mode vrijdag 9 juli 2010 Blauwe vlaggen In Zeeland wapperen dit jaar 28 Blauwe Vlaggen langs stranden en in jachthavens. Het aantal is daarmee gelijk gebleven aan vorig jaar. v De Blauwe Vlag is een inter nationale onderscheiding die staat voor veiligheid, kwali teit en milieu. In heel Nederland zijn dit jaar 122 Blauwe Vlaggen uit gedeeld, een stijging van 10 procent ten opzichte van 2009. Stichting Keurmerk, Milieu, Veiligheid en Kwaliteit (KM- VK) bepaalt jaarlijks welke stranden schoon en veilig genoeg zijn om een Blauwe Vlag te krijgen. v In Zeeuws-Vlaanderen werd dit jaar winst geboekt. Dat komt door de komst van de strandpaviljoens Puur bij Groede en Beachhouse bij Breskens. Doordat daar ook strandposten zijn onderge bracht, is de veiligheid ver groot. Plastic flesjes, sigarettenpeuken en chipszakjes in het zand, wie ergert zich er niet aan? De Zeeuwse kustgemeenten én strandpaviljoenhouders doen daarom hun stinkende best om de stranden zo schoon en natuurlijk mogelijk te houden. door Kris Derks en Jessie Scheele Duurzaam strandbeheer is voor Pieter Boone ontzet tend belangrijk. De eigenaar van strandpaviljoen Berken bosch in Oostkapelle is conti nu bezig om het strand schoon en veilig te houden voor zijn gasten. door Tom Vennink Lekker in het bed van je hotelkamer blijven liggen zonder het ontbijt te hoeven missen. En als je dan einde lijk uit bed rolt kun je onder de ochtend zon aan een uitgebreide broodmaaltijd be ginnen. Op campingresort de Meerpaal in Zoutelande wacht elke morgen een mand je verse broodjes, gekookte eitjes en plak jes kaas geduldig voor je deur. Tenminste, als je de nacht hebt doorgebracht in een van de veertien chatels. Een frisse zeelucht waait over het rijtje cha tels. De zon heeft de bezoekers naar de na bijgelegen stranden gelokt. Slechts bij één huisje is activiteit. Heiko Kammann en Martina Huttenheim zijn net gearriveerd uit Keulen. Ze zijn verrast over de luxe van hun vakantieverblijf. „Yoghurtjes staan al in de koelkast, op het ruime tweepersoons bed liggen schone handdoeken en de bad kamer ziet er pico bello uit", zegt Heiko en thousiast. Hoewel er niet kan worden gekookt, be schikt de keuken over magnetron, koffie zetapparaat en ruime koelkast met vries vak. Grote ramen fungeren als prima uit laatklep voor de warmte, zodat je 's avonds in een aangename temperatuur naar bed kunt gaan. Martina is vooral benieuwd naar het ont bijt de volgende ochtend. „Het lijkt me zo romantisch om morgen een mandje met verse broodjes op de stoep te vinden", ver telt ze. Het koppel gaat zich een week la ten verwennen in een chatel. De veertien huisjes, die vorig jaar zijn ge bouwd, hebben De Meerpaal nu al de In novatieprijs Toerisme opgeleverd. „Het slaat enorm aan", zegt gastvrouw Inez Me lis op het terrasje van een chatel. „Mensen vinden het vernieuwend en we merken dat koppels steeds langer blijven. Meestal een weekend, soms een midweek en af en toe zelfs meerdere weken." De prijs voor een nacht in een chatel vari eert tussen de 6o en 105 euro. Wie dat er voor overheeft, beleeft absoluut een unie ke hotelervaring op de camping. www.ardoer.com/meerpaal i Pieter Boone maakt, net als vijf andere strandpaviljoenhouders op Walcheren, gebruik van vuilcontainers die deels onder de grond zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76