formatie is onvermijdelijk' - rtnen ar. 5 CNV pikt massaontslag bij Organon niet Heerlijk, eerlijk ert ioo% natuurlijk Agent verdacht van ontucht minderjarige Dwergnijlpaard krijgt vooral dochters vrijdag 9 juli 2010 Campina Boerenland is bereid met zoo% natuurlijke ingrediënten en biologische melk van Nederlandse boerderijen. En dat proef je! )e beleeft de rijke, pure smaak van het land, soa Is de uatuuT het zelf bedoeld heeft Het beste van ons land proefje fn winningen die ze aan de formatie tafel hadden bereikt. De pers tikte dit gretig op, wat weer tot scheve gezichten leidde bij de anderen, stelt hoogleraar parlementaire ge schiedenis Carla van Baaien van de Radboud Universiteit. „Hun er gernis was groot: alsof zij niets voor elkaar hadden gebokst." De vorming van het kabinet-Den Uyl vlotte dan ook niet, temeer omdat PvdA-informateur Jaap Bur ger stukken lekte naar de pers. „Hoogst ongebruikelijk", aldus Van Baaien, al paste de werkwijze volgens haar in de tijdgeest. „Eind jaren zestig, begin jaren zeventig stonden in het teken van de 'nieu we politiek'. Weg met de achterka mertjes, openheid moest er zijn. Daar was men bewust mee bezig." Begin jaren tachtig, na een perio de van zeer moeizame formaties, werden bij de totstandkoming van Lubbers I de achterkamertjes weer opgezocht. Sindsdien is mediastilte een be proefd middel. De pers wordt op gezette tijden bijgepraat door de informateur(s), maar veel informa tie ('er wordt constructief over legd') wordt niet verstrekt. In 2007 bereikte deze gesloten pro cedure een nieuw hoogtepunt. On der leiding van informateur Her man Wijffels trokken CDA, PvdA en Christenunie zich terug op landgoed Lauswolt in Beetster- zwaag. De CU bewaart daar goede herinneringen aan. Toenmalig on derhandelaar André Rouvoet: „Zo voorkom je dat je tegen de came ra's voortdurend nietszeggende antwoorden moet geven. Gesloten heid is onvermijdelijk." OSS - Het massaontslag bij farma ceutisch bedrijf MSD in Oss is 'on acceptabel'. De vakbond CNV Vak mensen is woedend over de giste ren aangekondigde herstructure ring bij het voormalige Organon. „CNV Vakmensen gaat niet zo maar akkoord met de mededeling van MSD dat er bij Organon in Oss ongeveer 2175 banen verdwij nen", zei Jelle Loosman, bestuur der van CNV Vakmensen. De vakbond benadrukt dat het be drijf van groot belang is voor de Nederlandse economie. „Organon is een bedrijf dat vooroploopt als het gaat om research en product ontwikkeling in de farmacie", al dus Loosman. CNV Vakmensen ac cepteert het dan ook niet 'dat al die mensen die dit bedrijf zo groot hebben gemaakt, zomaar op straat worden gezet'. De vakbond wil met het bedrijf en alle mogelijke partijen in gesprek gaan om tot een andere oplossing te komen. „De politiek zal zich hier ook mee moeten bemoeien." De plannen van MSD om in Oss op den duur een nieuw Science Park op te zet ten waar weer onderzoek kan wor den gedaan, zijn volgens het minis terie van VWS 'een interessante optie'. Een woordvoerder wees er op dat MSD een van de weinige bedrijven in Nederland was waar nog geneesmiddelen werden ont wikkeld. MSD gaat de afdeling on derzoek en ontwikkeling sluiten, maar zegt naar mogelijkheden te kijken de campus in Oss later weer op poten te zetten. Burgemeester Herman Klitsie van Oss vindt het onaanvaardbaar dat een financieel florerend bedrijf als MSD overgaat tot een 'kille sane ring om de winst te optimalise ren'. ENSCHEDE De politie Twente heeft een 40-jari- ge brigadier op non-actief gezet. Hij wordt verdacht van het plegen van ontucht met een minderjarige in zijn vrije tijd. De politie, die ver der geen inhoudelijke medelingen kan doen, heeft een onderzoek in gesteld naar de affaire. De politie man wordt vooralsnog niet straf rechtelijk vervolgd, meldde de poli tie gisteren. UTRECHT Dwergnijlpaarden in dierentuinen krijgen vooral dochters. Daarom gaan Nederlandse wetenschappers in Afrika onderzoeken of dat bij in het wild levende dwergnijlpaarden ook zo is. Dwergnijlpaarden drei gen uit te sterven. Er leven nog maar twee- tot drieduizend dieren in het wild. de valreep over naar een tweede weer. De brand brak rond 14.40 uur brand vrijkwam, is neergedaald in schuur met 15.000 kippen. De twee uit. Het lukte de brandweer een der- een weiland maar veroorzaakt geen stallen zijn volledig uitgebrand, al- de schuur en het bijhorende woon- gevaar. dus woordvoerders van de brand- huis te redden. Asbest dat bij de foto Persbureau Van Eijndhoven/ANP yoghurt De opruiming start op urijdag 18 juni! www.interieur-paauwe.nl 7_iüdv^eé oii-1 Zonnemaire ligt vlakbijZkrlkzee; 50 auto minuten van. Rotterdam, Roosendaal, en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5